CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 pitanjce

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
k_u_k_a
Wizard Mentor
Wizard Mentor



Broj postova : 147
Age : 30
Location : temišvar
Registration date : 29.07.2007

pitanjce Empty
PostajNaslov: pitanjce   pitanjce Emptysub 13 lis 2007 - 21:00

situacija: lik ima sell listu i ja uzmem item sa njegove liste na kojeg nije bilo nikakve ponude.
dan poslije mi javi da je item u nekim drugim kombinacijama sa nekim drugim likom! Shocked

činiti mi je..?
[Vrh] Go down
Ishan
Orcish Librarian
Ishan


Broj postova : 763
Age : 87
Location : Rijeka
Registration date : 28.05.2007

pitanjce Empty
PostajNaslov: Re: pitanjce   pitanjce Emptysub 13 lis 2007 - 21:06

porazgovarati s likom.

Po meni pravila nam služe radi izbjegavanja varanja i drugih nepodopština - ali nerijetko se događa da netko nešto sastrane proda i da to više nema na listi.

Meni se to stalno događa jer jednostavno dok od rezervacije neke karte do potrde kupnje zna proći nekoliko dana. A i da ne govorim da mi se baš ne updejta lista non stop.

Isto vrijedi i za druge - odu na turnir i prodaju kartu a u međuvremenu netko posta na prodjanoj listi da ju želi kupiti - ne vidim nikakvog smisla se natezati s likom ako ju on više nema... jednostavno dinamika je takva da je glupo forsirati neka uber pravila.

Nadam se da sam ti odgovorio na pitanje - ako nešto ne štima ili smatraš da treba drugačije postupiti - reci.

BTA i sav taj kupoprodajni sustav je tu da nam koristi u nabavci karata a ne da nas ograničava pri tome.
[Vrh] Go down
k_u_k_a
Wizard Mentor
Wizard Mentor



Broj postova : 147
Age : 30
Location : temišvar
Registration date : 29.07.2007

pitanjce Empty
PostajNaslov: Re: pitanjce   pitanjce Emptysub 13 lis 2007 - 22:01

to bi onda značilo da možemo svi napraviti aukciju pa ako nam se završni bid ne sviđa reći da je karte ipak uzeo Dragoljub iz Tompojevaca i probat sljedeći tjedan opet s aukcijom!

uglavnom, poanta bi trebala biti: ako je nešto na listi, onda je na listi!
[Vrh] Go down
Ged
Rookie
Rookie



Broj postova : 345
Age : 51
Registration date : 26.05.2007

pitanjce Empty
PostajNaslov: Re: pitanjce   pitanjce Emptysub 13 lis 2007 - 22:08

Aukcije i buy/sell nisu isto.

Kod aukcija, bid je obvezujuci, kako za prodavaca tako i za kupca.

Kod prodaje, prodavac odredjuje kome ce prodati (vecinom je Ishan obrazlozio zasto). Duzan ti je prodati kartu jedino ako ste razmijenili adrese, sto pretpostavljam da niste.
[Vrh] Go down
http://free-zg.t-com.hr/Ged/
k_u_k_a
Wizard Mentor
Wizard Mentor



Broj postova : 147
Age : 30
Location : temišvar
Registration date : 29.07.2007

pitanjce Empty
PostajNaslov: Re: pitanjce   pitanjce Emptysub 13 lis 2007 - 22:12

[quote="k_u_k_a"

uglavnom, poanta bi trebala biti: ako je nešto na listi, onda je na listi![/quote]
[Vrh] Go down
Ishan
Orcish Librarian
Ishan


Broj postova : 763
Age : 87
Location : Rijeka
Registration date : 28.05.2007

pitanjce Empty
PostajNaslov: Re: pitanjce   pitanjce Emptysub 13 lis 2007 - 22:20

k_u_k_a je napisao/la:
to bi onda značilo da možemo svi napraviti aukciju pa ako nam se završni bid ne sviđa reći da je karte ipak uzeo Dragoljub iz Tompojevaca i probat sljedeći tjedan opet s aukcijom!

uglavnom, poanta bi trebala biti: ako je nešto na listi, onda je na listi!

kao što sam rekao... iz osobnog iskustva smatram da je loše forsirati na buy/sell listama obavezu kupovine/prodaje. Iz jako puno razloga: više ljudi može ponuditi istu kartu i/ili može željeti kupiti tu kartu, postoji mogućnost da si kartu strejdao no, ono što je najbitnije smatram da je ta situacija BITNO drugačija od aukcija.
U aukcijama ne iteragiraju samo kupac i prodavač nego i ostali kupci i prodavači.
Npr.: zamisli situaciju
Prod A prodaje Wog za 50 kn na aukciji, a Prod B prodaje WoG na svojoj sell listi za 55 kn.
Kupac A bida 50 kn, dođe kupac B i bida 55 kn.
Kupac A uzima od Prod B WoG za 55 kn jer mu se ne isplati bidat na 60 kn.
I sad kupac B odjednom odustane... Oštećeni su i kupac A i prod A...

Naravno, to je jedna pomalo bizarna situacija koju opisujem (i ne bih ju opisivao da nije poluvrijeme) ali... može se dogoditi i njome ti želim ilustrirati da su aukcije kompleksnije i samim time su pravila na aukcijama "tvrđa".

Ako smatraš da moraju biti tvrda i u buy sell area - obrazloži zašto... Možda ne uviđam neki detalj koji je bitan....
[Vrh] Go down
Ged
Rookie
Rookie



Broj postova : 345
Age : 51
Registration date : 26.05.2007

pitanjce Empty
PostajNaslov: Re: pitanjce   pitanjce Emptysub 13 lis 2007 - 22:20

[quote="Ged"
Kod prodaje, prodavac odredjuje kome ce prodati[/quote]</BLOCKQUOTE>

<BLOCKQUOTE>[quote
Duzan ti je prodati kartu jedino ako ste razmijenili adrese[/quote]
[Vrh] Go down
http://free-zg.t-com.hr/Ged/
k_u_k_a
Wizard Mentor
Wizard Mentor



Broj postova : 147
Age : 30
Location : temišvar
Registration date : 29.07.2007

pitanjce Empty
PostajNaslov: Re: pitanjce   pitanjce Emptyned 14 lis 2007 - 11:51

možda ste me krivo shvatili, ne želim ja da se njega sad vilama tjera da mi proda karte! ok, dečko ih je možda prodao ili strejdao nekome s kim se nece zjbavati sa poštarinom! nema veze, uštedio sam 200-tinjak kuna, ali šta sada mene spriječava da stavim na sell svoje black lotuse za 20 kuna pa vi levati bidajte!? (to je samo primjer, molio bih bez Gedovog sarkazma)

uglavnom, toliko od mene što se ovoga tiče!
[Vrh] Go down
Mraz
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Mraz


Broj postova : 145
Age : 39
Location : Bjelovar
Registration date : 28.05.2007

pitanjce Empty
PostajNaslov: Re: pitanjce   pitanjce Emptyned 14 lis 2007 - 12:14

k_u_k_a je napisao/la:
da stavim na sell svoje black lotuse za 20 kuna pa vi levati bidajte!? (to je samo primjer, molio bih bez Gedovog sarkazma)

ako stavis na sell prodas ih kome hoces (npr. dobijes 5 ponuda i odaberes koja ti je najbolja), a da se bida onda ide na aukciju i tu je prodavac obavezan prodati onome koji ih je osvojio, makar i za 5 kn. (cim si ti bidao na item on ga nema pravo povuci i prodati nekome drugom)
[Vrh] Go down
Sponsored content





pitanjce Empty
PostajNaslov: Re: pitanjce   pitanjce Empty

[Vrh] Go down
 
pitanjce
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» sta????
» pitanjce za lomase
» Lorwyn pitanjce
» e pozz jedno pitanjce
» Samo jedno pitanjce

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CRO MtG Forum :: Magic: the Gathering :: BTA-
Forum(o)Bir: