CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Croatian National Championship 2009

Go down 
+55
Grga
Anomen
FetBoj
stagediver
al_Alamm
ggovedo
gile
ExT[r]aMe
crasher
Magnus
Exodus
Dace
thorus
Scout
argus
woodlander
harakiri
Dado
Madžar
Kerber
Grofaz
cromiky
lenki
swoop
LaBuDoVa
smrt
Big_T
Oragano
bre džontra volta
ftk
carnophage
Jerman_i
lepanovic
bog frog
Ishan
morpheus
Niksodus
QWERTAS
ma1to
n0tjust
Fila
[spike_6]-[QLC]
Spirit Soldier
Mirari
Ian_Forestal
FANAttIC
k_u_k_a
svup91
Szadek
ShuPac
RaveX
Trinket
Havoc
tambourinko
Ged
59 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
Autor/icaPoruka
Grga
Hypnox in Disguise
Grga


Broj postova : 209
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 29.05.2007

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptyuto 14 srp 2009 - 22:44

argus je napisao/la:
Ian_Forestal je napisao/la:
da se pitalo ljude dali žele skuplji upad i 2 dana turnir ili jeftiniji i 1 dan ja vjerujem da bi se odlučili na 2 dana.

ja n vjerujem da bi ljudi dali 300-350 kn za upad na dvodnevne natse. ja prvi ne bih!

2 * 100 = 300-350 ?
[Vrh] Go down
Spirit Soldier
Mrgud - Prvak
Spirit Soldier


Broj postova : 395
Age : 36
Location : Sisak
Registration date : 29.05.2007

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptyuto 14 srp 2009 - 22:50

Kao, ako bi natsi bili 2 dana onda moras potrositi vise novaca na eventualno smjestaj i hranu+pice (ili gorivo ako se vracas doma nakon prvog dana pa opet natrag) plus pretpostavlja se da bi za 2 dana natse prostor morali platiti pa je i to koja kuna vise.. Ali istina, cak i uz sve to nije to bas 350 kn.
[Vrh] Go down
argus
Vault Dweller
Vault Dweller
argus


Broj postova : 246
Location : Vinkovci
Registration date : 29.05.2007

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptysri 15 srp 2009 - 10:23

upad je 100 kn kad je prostor besplatan!

da se plaćao pristojan prostor (Močvaru ne ubrajam) koji košta, brat bratu, oko 3000 kn po danu (ne znam točno kakva je situacija u ZG, ovo je samo educated guess) i da se planiralo oko 50 igrača (mislim da je takva bila procjena za ove natse) računica slijedi = 3000 / 50 = 60 * 2 dana = 120 kn + 150 kn za 2 draft seta + 30 kn za druge troškove/prize support (hostese su oko 500 kn po danu / 8 satni radni dan znači trebaju bar 3 hostese)

disclaimer: ovo su brojke koje sam izvukao iz rukava da vam dočaram kako svijet funkcionira a ne točni podaci kojima ja nemam pristup pa ne mogu niti raspravljati o njima!!!
[Vrh] Go down
coopkey
Just Getting Started
Just Getting Started



Broj postova : 2
Location : Istočno od Raja
Registration date : 15.07.2009

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptysri 15 srp 2009 - 10:28

Da se i ja malo osvrnem na natse.
Što se samog prostora tiće on je definitivno OK za neko neobavezno druženje ili kakav casual play ali po meni natsi moraju biti ipak organizirani na višem nivou vodeći pri tome najviše računa na komfor potreban za odigravanje meča. Svi ostali popratni sadržaji su manje bitni. U slučaju ovih natsa popratni sadržaji su bili na zavidnom nivou ali na žalost ono bitnije za ozbiljnu igru nije bilo na nivou. Grešku sa dva ista stola također bi pripisao neadekvatnom prostoru za ozbiljnu organizaciju.
Netko je spomenuo ulog za budućnost iliti kako siješ ....
E tu je definitivno LOM zakazao jer od prije cca. 2,5 g. kada je bilo neko lijepo sniženje bustera te je to u svijet Magica uvuklo mene i još neke frendove gotovo nikakvih marketinških aktivnosti iliti trikova za popularizaciju ove igre nije bilo. Žalosno je da LOM od samih igrača očekuje da budu pokretači razvoja popularnosti ove igre.
[Vrh] Go down
argus
Vault Dweller
Vault Dweller
argus


Broj postova : 246
Location : Vinkovci
Registration date : 29.05.2007

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptysri 15 srp 2009 - 11:05

coopkey je napisao/la:
Da se i ja malo osvrnem na natse.
Što se samog prostora tiće on je definitivno OK za neko neobavezno druženje ili kakav casual play ali po meni natsi moraju biti ipak organizirani na višem nivou vodeći pri tome najviše računa na komfor potreban za odigravanje meča. Svi ostali popratni sadržaji su manje bitni. U slučaju ovih natsa popratni sadržaji su bili na zavidnom nivou ali na žalost ono bitnije za ozbiljnu igru nije bilo na nivou. Grešku sa dva ista stola također bi pripisao neadekvatnom prostoru za ozbiljnu organizaciju.
Netko je spomenuo ulog za budućnost iliti kako siješ ....
E tu je definitivno LOM zakazao jer od prije cca. 2,5 g. kada je bilo neko lijepo sniženje bustera te je to u svijet Magica uvuklo mene i još neke frendove gotovo nikakvih marketinških aktivnosti iliti trikova za popularizaciju ove igre nije bilo. Žalosno je da LOM od samih igrača očekuje da budu pokretači razvoja popularnosti ove igre.

ovo moje kako siješ se odnosi na sve loše aktivnosti u vezi magica, od loše promocije distributera, dizanja cijena do magic zajednice koja definitvno ima svojih problema sa kukavcima i kukumakavcima

ovo nisu bili nationalsi kakvi bi trebali biti, ali su ovo bili bolji natsi nego što su trebali biti s obzirom na prilike.

još uvijek zaboravljate malu raspravu u bjelovaru o tome kako se sve radi na dobrovoljnoj ili mizerno plaćenoj bazi.
ja sam za to da se svi koji su uključeni u OP, a nisu adekvatno plaćeni jednostavno dignu ruke u zrak i kažu neću se više za***avati (po uzoru na Ivu) pa ćemo onda vidjeti prave dvodnevne nationalse, turnire ko u ameriki sa 3 boxa za top 8 i GP u Zagrebu ili... možda nećemo...

i još nešto za kraj: kome nije odgovarao prostor za nationalse neka mi kažu kakav je prostor u kojem igraju prerelease koji bi trebao biti najvažniji 'turnir' u gradu/županiji jer tamo dolaze svi iz magic zajednice pa neka uspoređuju s natsima!
[Vrh] Go down
Grga
Hypnox in Disguise
Grga


Broj postova : 209
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 29.05.2007

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptysri 15 srp 2009 - 11:10

Mocvara kosta 1000kn na dan, no pretpostavljam da se nesto u vezi toga promijenilo - ili se vise ne iznajmljuje ili je poskupilo. Sto se smjestaja tice, na to nisam racunao stvarno, ali mislim da se vecina ljudi moze skrpati kod nekog doma za tu jednu noc...
[Vrh] Go down
coopkey
Just Getting Started
Just Getting Started



Broj postova : 2
Location : Istočno od Raja
Registration date : 15.07.2009

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptysri 15 srp 2009 - 11:18

argus je napisao/la:


i još nešto za kraj: kome nije odgovarao prostor za nationalse neka mi kažu kakav je prostor u kojem igraju prerelease koji bi trebao biti najvažniji 'turnir' u gradu/županiji jer tamo dolaze svi iz magic zajednice pa neka uspoređuju s natsima!

To je po meni isto propust LOM-a. Naime kao dio marketinskih aktivnosti ka popularizaciji MTG-a treba nešto uložiti i u sam prostor za odigravanje FNM-a ,a ne sve prepostiti dobroj volji lokalne družine.
[Vrh] Go down
argus
Vault Dweller
Vault Dweller
argus


Broj postova : 246
Location : Vinkovci
Registration date : 29.05.2007

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptysri 15 srp 2009 - 11:22

gle sad svi pokušavaju imati konstruktivne prijedloge i ideje (ništa osobno protiv tebe Grgica) ali Močvara se više ne iznajmljuje zbog nesređenih vlasničko-ekonomskih odnosa.

svi su imali prilike preporučiti neki prostor jer su natsi najavljeni davnih dana i rečeno je da nemaju odgovarajući prostor. elez se javio i velikodušno ponudio prostor BESPLATNO (je zaradio je na klopi i cugi, whatever, i močvara je zarađivala na cugi)

jel može netko pouzdano saznati cijenu iznajmljivanja jedne dvorane/prostorije/sale koja ima stolove, stolice i ostale potrepštine potrebne za održavanje turnira koju je moguće dobiti preko vikenda i iz koje ne moraš letiti van prije 21:00 sat? ako može onda možemo početi praviti plan za iduću godinu, rezervirati prostor unaprijed i olakšati život Vrhovnom organizatoru

Citat :
To je po meni isto propust LOM-a. Naime kao dio marketinskih aktivnosti ka popularizaciji MTG-a treba nešto uložiti i u sam prostor za odigravanje FNM-a ,a ne sve prepostiti dobroj volji lokalne družine.

stav LOM-a je već dobro poznat i raspravljen i ne vrijedi mlatiti praznu slamu. LoM-u nije bitno što se dešava u Magic zajednici i točka. zbog toga i jest moj argument da su ovo bolji natsi nego su trebali biti. U Americi su lokalni shopovi odgovorni za organizaciju prostora (npr. Starcitygames ima ogroman prostor koji je napravljen za njihove potrebe) i stvaranje zajednice jer im to donosi profit. Kod nas je problem što zajednica ne donosi dovoljan profit da bi se održao jedan card shop sa adekvatnim prostorom za igranje pa je sve na hobističkoj bazi.

LoMove marketinške obveze su promocija u tisku i medijima i povremene akcije i promocije kao podjela startera (postoji!), sniženje cijena bustera (moglo bi uskoro!) i organizacija lokalne kompetitivnosti (hrvatska liga). Nisam primijetio da Ford ili Citroen grade auto salone po hrvatskoj nego ih grade dealeri koji ostvaruju profit na prodaji dok Ford i Citroen mlate reklame posvuda!
[Vrh] Go down
Magnus
Apprentice Mage
Apprentice Mage
Magnus


Broj postova : 22
Age : 44
Location : Dominaria-podno Medvednice
Registration date : 09.06.2009

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptysri 15 srp 2009 - 12:54

ARGUS - u potpunosti se slažem s tobom. Ima i još par stvari koje bi se moglo navesti al to su manje bitne stvari. No svakako se,osim diskusije o lokaciji za natse,treba navesti još 2 stvari : 1. Samo kod nas ima tog da dođeš sa svojim busterima na draft,stoga ne čudi što card shop ne ostvaruje profit pa stoga i ne ulaže u ništa vezano za mtg. Inače bi draft trebao izgledati ovako : dođeš u lom,daš sucu pare za upad na draft a on da bustere i skešira Raši il ko god radi punu cjenu bustera. Tako to rade u Americi,no ispravite me ako se varam. 2. Mtg zajednica samu sebe uništava- počeo sam igrat prije 8 godina,ne pušim priče o tom da se onda nije znalo koja karta kolko vrijedi,net je imalo bar 70 % tadašnjih igrača,pa da kažem onima koji onda nisu igrali : na Maranićev fnm je uredno dolazilo 30 + ljudi(ALO MOMAK,DOBRO PIŠE,30 + LJUDI,pa ti sad misli kad od 4 do pol 9 visiš u lomu a ne vani...). Zašto danas nije tako? Radi cjene karata. Da,da! Tad sam kartu koja je na netu bila 60 kn platio 45-50 kn. Nemre mi netko uvalit kartu,karte,špil po cjeni koja je na netu. Ta je cjena krojena u Americi,a ja nemam američku plaću,već hrvatsku. PAZISADOVO : prvo,ekipa ode na draft koji lomu ne donosi korist,popika nekaj,dila to po net cjeni,i onda se čudi kak u mtg zajednici nema ovog,nema onog... Ne samo da mi,igrači,reklamiramo mtg među frendovima,jer ko će ak mi nećemo,nego još treba tom novajliji utuvit u glavu da treba odma pljunut 2 000 i više kuna,te svako malo još bar 200-300. Ne čudi me što u zadnje vrijeme(godinu,dvije) i nema puno starijih igrača,koji nisu u državnom-i-šire top 8,ali protiv kojih ti je čast igrati,zato kaj ih cjeniš zbog iskustva,zbog 30-ak bestijalnih špilova od t1 do t2 formata,i zato kaj su zbog tog i još koječega za štengu do dvije iznad prosjeka. Di su Kiš i Ivčec kad ih čovjek treba...
[Vrh] Go down
Magnus
Apprentice Mage
Apprentice Mage
Magnus


Broj postova : 22
Age : 44
Location : Dominaria-podno Medvednice
Registration date : 09.06.2009

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptysri 15 srp 2009 - 13:22

Dobro,Ivčec možda je top8,fakat ne znam,nije igrao tad fnm,možda čak nije ni draftao,nego se došo bzvz kartat al,fale malo igrači poput njega,i još 20ak neimenovanih...kolko god mi je koji od njih naplatio kartu,bilo je povoljnije nego sad. Ne kažem sad da su sad drafteri zeznuli,ne bi htio da tako ispadne,pa se ispričavam svima,al cjene su fakat pretjerane. Znam da jenkiji kroje cjenu,da je muka i tlaka putem e-baya nać nešto povoljnije pa onda ovdje zdilat po net cjeni i stavit praktički za kavu u novčanik,ali ovim pristupom wotca,loma,nas kao zajednice,fakat nemremo očekivati više nego što imamo. Je,nije lako doći do Mayane,bolje bi bilo da su natsi trajali 2 dana al dajte se zapitajte : Morph je u bjelovaru lijepo rekao-JA TRAŽIM NEKOG TKO ĆE ME ZAMJENITI VEĆ NEKO VRIJEME. Tko se javio da preuzme magic? Nitko. Vruć kesten,ha? Bome jest! Isto tak,bilo tko se mogao raspitat za prostor,doć sa prijedlogom Morphu,ali do tog nije došlo. Ja osobno nisam igrao,ali neki jesu. Elez je uskočio,i ok,zaradio nešto,al gdje bi se održali natsi da nije uskočio? Mislim da može preživjet ovu godinu bez naše potrošnje ak je uspio prošlu. I sad pljuckate po njemu? Pa,ja da sam na njegovom mjestu,ne znam bih li iduće godine uskočio s prostorom. Bolje nismo imali. Al baš me zanima,ako opet bude kod Eleza iduće godine tko od vas neće doći? Nadam se da Lendvaj hoće. Nisam stigao ni cigaretu zapalit s njim,a pozvao me na cugu,al morao sam ić radit. Na idući turnir ponjet ću flašu vatrene vode za njega i ekipu.
[Vrh] Go down
Pippin
legacy apprentice
Pippin


Broj postova : 200
Location : Čakovec
Registration date : 28.05.2007

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptysri 15 srp 2009 - 13:39

Gratz Bacicu, sad se svjetcko osvaja!

Nebi ni znao da su bili natsi ili dosao na forum da mi na mail nisu pocele dolaziti obavijesti o reportanim postovima na forumu (kuka prijavio argusa valjda 10 puta) Shocked . Moderator status ftw!

I lijepo je za vidjet da je magic jos ziv kod nas hehe.
[Vrh] Go down
Grga
Hypnox in Disguise
Grga


Broj postova : 209
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 29.05.2007

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptysri 15 srp 2009 - 13:45

Magnus je napisao/la:
ARGUS - u potpunosti se slažem s tobom. Ima i još par stvari koje bi se moglo navesti al to su manje bitne stvari. No svakako se,osim diskusije o lokaciji za natse,treba navesti još 2 stvari : 1. Samo kod nas ima tog da dođeš sa svojim busterima na draft,stoga ne čudi što card shop ne ostvaruje profit pa stoga i ne ulaže u ništa vezano za mtg. Inače bi draft trebao izgledati ovako : dođeš u lom,daš sucu pare za upad na draft a on da bustere i skešira Raši il ko god radi punu cjenu bustera. Tako to rade u Americi,no ispravite me ako se varam. 2. Mtg zajednica samu sebe uništava- počeo sam igrat prije 8 godina,ne pušim priče o tom da se onda nije znalo koja karta kolko vrijedi,net je imalo bar 70 % tadašnjih igrača,pa da kažem onima koji onda nisu igrali : na Maranićev fnm je uredno dolazilo 30 + ljudi(ALO MOMAK,DOBRO PIŠE,30 + LJUDI,pa ti sad misli kad od 4 do pol 9 visiš u lomu a ne vani...). Zašto danas nije tako? Radi cjene karata. Da,da! Tad sam kartu koja je na netu bila 60 kn platio 45-50 kn. Nemre mi netko uvalit kartu,karte,špil po cjeni koja je na netu. Ta je cjena krojena u Americi,a ja nemam američku plaću,već hrvatsku. PAZISADOVO : prvo,ekipa ode na draft koji lomu ne donosi korist,popika nekaj,dila to po net cjeni,i onda se čudi kak u mtg zajednici nema ovog,nema onog... Ne samo da mi,igrači,reklamiramo mtg među frendovima,jer ko će ak mi nećemo,nego još treba tom novajliji utuvit u glavu da treba odma pljunut 2 000 i više kuna,te svako malo još bar 200-300. Ne čudi me što u zadnje vrijeme(godinu,dvije) i nema puno starijih igrača,koji nisu u državnom-i-šire top 8,ali protiv kojih ti je čast igrati,zato kaj ih cjeniš zbog iskustva,zbog 30-ak bestijalnih špilova od t1 do t2 formata,i zato kaj su zbog tog i još koječega za štengu do dvije iznad prosjeka. Di su Kiš i Ivčec kad ih čovjek treba...

Moram reci da se dosta toga krivo sjecas, ili si pak krivo informiran.
U americi draft platis $12, iliti manje od 70kn i imas 12 bustera nagrada. Kod nas je 90kn i 8 bustera. Sad usporedi nas standard i americki i vidjet ces da tu nesto ne stima. Dobro, sad kad su busteri poskupili ce i te cijene se podici, ali govorim o starim cijenama. Kod nas je bilo jedva izvedivo 70kn pa 4 bustera nagrada, i jos bi organizator bio par kn na gubitku.
Mislim da bi svi pristali na draftove za recimo 80kn i 12 bustera nagrada, pa ne mozes doc sa svojim busterima, ali to jednostavno nije izvedivo kod nas.

Na Maraniceve turnire nije dolazilo 30ak ljudi nego 50+ Razz
No ono sa cijenama karata si totalno fulao. Istina je da su prije karte manje vrijedile, ali su manje vrijedile na svjetskom trzistu. Ptica je kostala $10 sto je onda bilo 65kn, ali se uredno prodavala za 90+, a danas se mnoge karte u hr prodaju ispod cijene po kojoj se prodaju vani, tako da je u tom pogledu zapravo pala cijena kartama. Drugo je sto sad chase rareovi umjesto $15 kostaju $30, ali to nema veze s nama u hr. Jos je vise tome razlog prostor - koliko god je DBS imao mana, u usporedbi s lomom je carska palaca, i nitko me nece uvjeriti u to da ne bi dolazilo po 30ak ljudi na tjedne turnire da je prostor bolji od loma. Mozda se ne isplati svejedno takav prostor unajmiti, no to nema veze s mojom poantom.

Zadnju recenicu jednostavno ne shvacam
[Vrh] Go down
thorus
Tyler Durden
thorus


Broj postova : 167
Age : 47
Location : ZGB
Registration date : 28.05.2007

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptysri 15 srp 2009 - 15:12

o raspravi samo ovo:
kilavom qtzu i dlaka smeta!

Pohvala svima, a naročito top 8 igračima koji su prikazali odličan magic.
Niko, svaka ti čast!
[Vrh] Go down
lepanovic
Experienced Mage
Experienced Mage



Broj postova : 69
Location : zapresic
Registration date : 28.05.2009

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptysri 15 srp 2009 - 15:58

bas sam pisao neki post sat vremena , ofc automatski me logoutalo i ostao sam bez svega što sam htio napisati... Crying or Very sad
any way:
mi nismo zajednica i to ne moramo biti , nemamo obavezu prema magdiću ili bilokome a ni oni nemaju obavezu prema nama.
ne moramo se svi skupa(kao igrači) međusobno trpiti (a ima stvarno osebujnih likova Cool
), ne moramo svi imati novaca da složimo dekove , vremena da budemo na
svakom turniru a ni društveno prihvatljive higijenske navike da bi se i
ljudi oko nas osječali ugodnije na samom mjestu gdje se igra.
priču kako magic propada slušam još otkad je invasion rotiro iz t2 i
svake godine se pojavljuju novi igrači koji to ponavljaju kao papige
nesvjesni da se nemaju protiv čega buniti jer je sistem takav kakav je
postojao godinama prije nego su se oni pojavili.
što me najviše peče/zbunjuje je to da se onda pojave i stariji igrači
na koje se ta nekakva loša atmosfera /kataklizma ( \o/ ) širi pa vidim
sto ljudi na forumu koji ponavljaju kako sve odlazi u cvijet...
ako nemate volje/ motiva da dalje igrate uzmite pauzu godinu dana ili
prestanite igrati bez da radite dramu i skrećete pozornost na sebe, a
svoju nervozu nemojte širiti na druge jer nitko nije obavezan trpiti
ičije povišene razine estrogena Very Happy
stvarno bih volio da propast mtga skinemo s dnevnog reda jer je čitava ta scena ionako oduvijek bila underground kod nas i očito je da nećemo imati turnire u sheratonu ili westinu niti da će eventualni uspjesi hrvatskih igrača biti medijski popraćeni niti će itko ikad živjeti od igranja magica po hrvatskoj. ako vam je to jedini plan , onda gtfo!imate yugioh turnire , dijele ipode i wiieve...
[Vrh] Go down
n0tjust
Wizard Mentor
Wizard Mentor
n0tjust


Broj postova : 249
Age : 38
Location : u tvom upkeepu
Registration date : 09.05.2009

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptysri 15 srp 2009 - 16:10

lepanovic je napisao/la:

ako nemate volje/ motiva da dalje igrate uzmite pauzu godinu dana ili
prestanite igrati bez da radite dramu i skrećete pozornost na sebe

yep.
[Vrh] Go down
bre džontra volta
Wizard Mentor
Wizard Mentor
bre džontra volta


Broj postova : 142
Location : zgrada
Registration date : 30.05.2009

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptysri 15 srp 2009 - 16:27

to je sve nebitno najbitnije je da su wizardsi izdali neke mtg sokove confused WTF ??? (juče vidio na wizards.com/magic )

i one ružne tenisice pale ko bi pobogu kupio one tenisice to moraš bit bez imalo ukusa da tako nešta obučeš

dalje : ak vam lom ne paše otvorite svoj dućan pa prodajte bustere po 10 kuna lol!


baš me zanima šta če wizardsi iduće izdat... hmmm već vidim MTG kondomi
naborani (za veći užitak ) na njima piše plejnswalker i na glaviću je jaceova faca Rofl

a šta se tiče propadanja mtga to čujem zadnjih pet godina

šta ne možete jednostavno bit ko jedan dečec koji je prije par godina pričo kak je meloku sexy itd.. (naravno to je bilo prije nego šta je skužio da je meloku muško Rofl )
[Vrh] Go down
Grga
Hypnox in Disguise
Grga


Broj postova : 209
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 29.05.2007

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptysri 15 srp 2009 - 17:41

U ljudskoj je prirodi da moraju prigovarati, a sto se propasti mtg-a tice, ocito je da u Hrvatskoj mtg malo po malo propada, no daleko od toga da je to nezaustavljiv proces, i ako se nade ljudi sa voljom i nicim pametnijim za radit, to se lako moze okrenuti i vec iduce godine moze biti bolje nego za vrijeme odiseje. Vazno je samo da na globalnoj razini mtg ne propada, a koliko sam upucn, ide im sve bolje i bolje
[Vrh] Go down
[spike_6]-[QLC]
JA SAM BOG ZA VAS!
JA SAM BOG ZA VAS!
[spike_6]-[QLC]


Broj postova : 206
Age : 39
Location : Organiziram špicu ofc
Registration date : 28.05.2007

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptysri 15 srp 2009 - 23:10

FOCK YEA
[Vrh] Go down
Magnus
Apprentice Mage
Apprentice Mage
Magnus


Broj postova : 22
Age : 44
Location : Dominaria-podno Medvednice
Registration date : 09.06.2009

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptyčet 16 srp 2009 - 0:17

GRGA- zadnja rečenica je nebitna. 30 + je jedan minimalni broj ljudi koji je dolazio Maraniću(možda nevremena radi),ptica je neko vrijeme išla za 120,a što se tiče drafta u Americi-nisam bio upoznat tim podatkom,jer ne pratim baš tolko stanje kod njih,evo sad znam. Ispod citiranog posta je još jedan,no tam sam zaboravio navesti da su cjene skočile od onda,ali piše da jenkiji kroje cjene. Ponovno,isprike svima za ta 2 posta,ali to je zasad moje (prilično konfuzno) mišljenje. Slažem se i sa tobom,zapravo,no činjenica ostaje da mi reklamiramo magic,i da nije lako uvest nekoga u svjet casual magica pa ga prebit nekim turnirskim špilom i očekivat da dotični nastavi casual ili prijeđe u kompetitivno igranje. Da mtg propada,možda nije istina,ali u lom dolazi fakat malo ljudi,nije li to malo zabrinjavajuće? Ovo nije pitanje tebi osobno,već više retoričko. No sad ga opako idem offtopic,pa stoga čestitke svim natjecateljima natsa!
[Vrh] Go down
tambourinko
Wizard Mentor
Wizard Mentor
tambourinko


Broj postova : 364
Age : 36
Location : where no man has ever been before(zg)
Registration date : 04.06.2007

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptyčet 16 srp 2009 - 0:22

odustajem
[Vrh] Go down
swoop
Wizard Mentor
Wizard Mentor
swoop


Broj postova : 451
Age : 37
Location : Sa dibijom na špici. Vjeran kopa vrt.
Registration date : 10.06.2007

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptyčet 16 srp 2009 - 0:35

Magnus je napisao/la:
GRGA- zadnja rečenica je nebitna. 30 + je jedan minimalni broj ljudi koji je dolazio Maraniću(možda nevremena radi),ptica je neko vrijeme išla za 120,a što se tiče drafta u Americi-nisam bio upoznat tim podatkom,jer ne pratim baš tolko stanje kod njih,evo sad znam. Ispod citiranog posta je još jedan,no tam sam zaboravio navesti da su cjene skočile od onda,ali piše da jenkiji kroje cjene. Ponovno,isprike svima za ta 2 posta,ali to je zasad moje (prilično konfuzno) mišljenje. Slažem se i sa tobom,zapravo,no činjenica ostaje da mi reklamiramo magic,i da nije lako uvest nekoga u svjet casual magica pa ga prebit nekim turnirskim špilom i očekivat da dotični nastavi casual ili prijeđe u kompetitivno igranje. Da mtg propada,možda nije istina,ali u lom dolazi fakat malo ljudi,nije li to malo zabrinjavajuće? Ovo nije pitanje tebi osobno,već više retoričko. No sad ga opako idem offtopic,pa stoga čestitke svim natjecateljima natsa!

kog boli kurčić? daj e onak, prestani pisat eseje koje nitko ne cita, jer su zakurac i nemaju smisla, jer ne shvacas da je mtg karta postala globalna valuta.

Zasto bi itko pobogu kupio kartu tu za 150kn kad je s neta recimo naruci za 50+15kn postarine onak.

Uozbilji se.
[Vrh] Go down
ShuPac
Old Fart School
ShuPac


Broj postova : 368
Age : 51
Location : Vinkovci
Registration date : 27.08.2007

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptyčet 16 srp 2009 - 1:30

nekoliko natuknica:

1. vratio sam se godišnjeg

2. bio sam na fucking godišnjem odmoru s ženom i djecom u Turnju i nije mi bilo teško zbog MtG-a ustat u 2 ujutro vozit se autom do zadarskog autobusnog kolodvora čekat bus u 3 doći u Zg u 6:30 otić do željezničkog kolodovra čekat 20 minuta vlak do Sesvetskog Kraljevca, truckat se i hodat jebenih 30 minuta do Mayane ... sve to je bilo i više nego vrijedno zajebancije, igranja i susreta sa starim priajteljima ... Aris, braća LG, Cornix, Cividini, Ivčec, Ged ... jebote napunio sam baterije za narednu godinu

3. s godišnjeg sam donio i svoj mobitel na kojem se nalazi filmski zapis nakon četvrtfinalnog susreta Grge i Okca pod nazivom 'Cry Baby 2'

4. Tko želi pogledat filmić mora se strpiti da napišem report u kojem će se naći link na navedeni filimić

5. Prostor je bio super

6. kuka jede govna po običaju (to mu je tajna formula za pobjeđivanje anoreksije)

7. Razno


P.S. Čitamo se sutra
[Vrh] Go down
http://www.jedem_burek_a_govna_jeftina.com
Havoc
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Havoc


Broj postova : 234
Age : 42
Registration date : 30.05.2007

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptyčet 16 srp 2009 - 8:39

Pukim slučajem sam upućen u cijene iznajmljivanja prostora cheers

Dakle solidni koncertni prostori, tipa Slavija u Osijeku, su oko 1000kn dan i to doslovno dan, dakle 24 sata.

Hostese se kreću između 120-200kn po poslu, dakle jedna hostesa na party-u za becks primjerice će raditi od 20h dok se lokal ne zatvori, što je najčešće oko 4h ujutro.

Mislim da je većina populacije spremna dati koju kunu više da se zajebava dva dana, jer Natsi ipak jesu naša najveća MTG priredba u godini i događaju se, srećom, samo jednom.

Jezo, ti i Aris ste luđaci, ali ne mogu vam zamjeriti, samo skinuti kapu afro
[Vrh] Go down
Magnus
Apprentice Mage
Apprentice Mage
Magnus


Broj postova : 22
Age : 44
Location : Dominaria-podno Medvednice
Registration date : 09.06.2009

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptyčet 16 srp 2009 - 10:02

swoop je napisao/la:


kog boli kurčić? daj e onak, prestani pisat eseje koje nitko ne cita, jer su zakurac i nemaju smisla, jer ne shvacas da je mtg karta postala globalna valuta.

Zasto bi itko pobogu kupio kartu tu za 150kn kad je s neta recimo naruci za 50+15kn postarine onak.

Uozbilji se.
Hvala Grgi što je pročitao post i što se potrudio da mi objasni gdje griješim. Moje isprike za navedene možebitne netočnosti,zaista mi nije bila namjera vrijeđati ili navoditi neistine u postu,stoga svima vama : fakat sorry,ekipa.
[Vrh] Go down
argus
Vault Dweller
Vault Dweller
argus


Broj postova : 246
Location : Vinkovci
Registration date : 29.05.2007

Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Emptyčet 16 srp 2009 - 10:13

Havoc je napisao/la:
Pukim slučajem sam upućen u cijene iznajmljivanja prostora cheers

Dakle solidni koncertni prostori, tipa Slavija u Osijeku, su oko 1000kn dan i to doslovno dan, dakle 24 sata.

Hostese se kreću između 120-200kn po poslu, dakle jedna hostesa na party-u za becks primjerice će raditi od 20h dok se lokal ne zatvori, što je najčešće oko 4h ujutro.

Mislim da je većina populacije spremna dati koju kunu više da se zajebava dva dana, jer Natsi ipak jesu naša najveća MTG priredba u godini i događaju se, srećom, samo jednom.

Jezo, ti i Aris ste luđaci, ali ne mogu vam zamjeriti, samo skinuti kapu afro

kad budemo imali natse u osijeku javimo ti se za prostor Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Croatian National Championship 2009   Croatian National Championship 2009 - Page 11 Empty

[Vrh] Go down
 
Croatian National Championship 2009
[Vrh] 
Stranica 11 / 13.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» National Qualifier Zagreb 16.5.2009.
» National Qulifier - BJELOVAR 09.05.2009. - PRIJAVE
» PTQ Austin, Zagreb (6.6.2009.)
» National Qualifier 7.7. Virovitica

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CRO MtG Forum :: Magic: the Gathering :: Turniri-
Forum(o)Bir: