CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Totalni početnik

Go down 
+3
Anomen
fićo
Ayrox
7 posters
Autor/icaPoruka
Ayrox
Apprentice Mage
Apprentice Mage



Broj postova : 24
Age : 31
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.08.2009

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Totalni početnik   Totalni početnik Emptyned 2 kol 2009 - 10:59

Evo i ja sam se krenuo zanimati za Magic ali sam totalni početnih pa bih volio da me uvedete u taj svijet..... Pročitao sam neka osnovna pravila ali bih molio ako imate neki link gdje su obješnjena sva pravila od 0, a da je po mogućnosti na hrvatskom jeziku. Jučer sam kupio - Magic the Gathering Planar Chaos (Ixidors legacy) - ne kužim se još pa neznam jel to dobar deck i 4 Booster Packa i to je za sad jedino što imam pa bih volio da ma posavjetujete kako ući u taj svijet Magica. I molio bih ako znate odakle tu na internetu mogu nabaviti za početak neke karte, koji je deck najbolji i tako da mi malo pojasnite......
[Vrh] Go down
fićo
Wizard Mentor
Wizard Mentor



Broj postova : 193
Location : Đakovo
Registration date : 11.06.2009

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptyned 2 kol 2009 - 12:48

hehe ja kad sam počinjao s magicom imao sam par vrijednih karata a nisam znao da su vrijedne pa sam ih mijenjao za neke komone(uglavnom bezvrijedne karte) tak samo da ti kažem nemoj se jos trejdat( mijenjat za karte) dok ne saznas njihovu cijenu i vrijednost.
[Vrh] Go down
Anomen
Terran Medic
Anomen


Broj postova : 576
Location : ZagReb
Registration date : 28.05.2007

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptyned 2 kol 2009 - 13:03

Gateway = skužiš stvari koje sam nećeš nikad skužit Smile
[Vrh] Go down
Ayrox
Apprentice Mage
Apprentice Mage



Broj postova : 24
Age : 31
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.08.2009

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptyned 2 kol 2009 - 14:48

To je nakakav turnir ili..... pa cuj kod mene to 1000% nema a ja bih molio ovako malo preko neta ako mi netko može malo objasniti..... Gdje ja mogu provjeriti kolika je vrijednost neke karte?!?!
[Vrh] Go down
bre džontra volta
Wizard Mentor
Wizard Mentor
bre džontra volta


Broj postova : 142
Location : zgrada
Registration date : 30.05.2009

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptyned 2 kol 2009 - 15:06

http://www.cardkingdom.com/

imaš tu samo upiši ime karte i bude ti izlistalo cijene
[Vrh] Go down
Ayrox
Apprentice Mage
Apprentice Mage



Broj postova : 24
Age : 31
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.08.2009

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptyned 2 kol 2009 - 15:35

A što znači kad piše ime karte a zatim foil???? Može li me netko
uputiti na pravila igre i malo objasniti vrste deckova............
[Vrh] Go down
fićo
Wizard Mentor
Wizard Mentor



Broj postova : 193
Location : Đakovo
Registration date : 11.06.2009

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptyned 2 kol 2009 - 15:37

To znaci da je karta fojlana i da vrijedi više od obične karte. ona se onako presijava i ima kao neki zastitni sloj.
[Vrh] Go down
Ayrox
Apprentice Mage
Apprentice Mage



Broj postova : 24
Age : 31
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.08.2009

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptyned 2 kol 2009 - 16:25

Gateway - gdje se to održava, kako upasti????
Imam 16 godina ali nikad nisam kartao, tek sam jučer uzeo karte i još učim pravila,,,, jel to onda i za mene ili????
[Vrh] Go down
Ayrox
Apprentice Mage
Apprentice Mage



Broj postova : 24
Age : 31
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.08.2009

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptyned 2 kol 2009 - 18:32

Cijeli dan čitam po internetu o magicu i jakoooo mi se svidjela igra.... volio bih doci na Gateway ali još nemam neki deck i neznam kakve karte Crying or Very sad . Imam samo ono što sam naveo u 1 postu..... Ja sam iz Nove Gradiške pa jel netko zna gdje ima najbliži Gateway ( Zg....???) i kad je!?!?!?
[Vrh] Go down
Ayrox
Apprentice Mage
Apprentice Mage



Broj postova : 24
Age : 31
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.08.2009

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptypon 3 kol 2009 - 11:13

Može li mi napisati netko koje se edicije smiju igrati u turnirima t2, extended, legacy, vinatagae....... ali molio bih bez kratica pošto sam početnik!!! Koji se od tih turnira najčešće igraju???
[Vrh] Go down
Anomen
Terran Medic
Anomen


Broj postova : 576
Location : ZagReb
Registration date : 28.05.2007

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptypon 3 kol 2009 - 11:53

[Vrh] Go down
Ayrox
Apprentice Mage
Apprentice Mage



Broj postova : 24
Age : 31
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.08.2009

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptypon 3 kol 2009 - 12:19

Ok vidio sam to ali sad me samo zanima koje se edicije mogu igrati u t2 i t1 (nisam vidio ta to piše) i koji se od svih turnira najčešće igra????
[Vrh] Go down
nantuko
Experienced Mage
Experienced Mage



Broj postova : 85
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 18.05.2009

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptypon 3 kol 2009 - 12:33

u T2 sad idu (do jeseni kad dolazi nova edicija - Zendikar, pa ce lorwyn izrotirati)

Lorwyn
Morningtide
Shadowmoor
Eventide
Shard of Alara
Conflux
Alara Reborn
m10


To je i najčešći oblik kod nas što se igra.
Od formata igra se draft, ili klasični t2 (na FNM-u ili gatawayu).
[Vrh] Go down
Ayrox
Apprentice Mage
Apprentice Mage



Broj postova : 24
Age : 31
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.08.2009

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptypon 3 kol 2009 - 12:57

Ok puno hvala!!! Sad da još pitam dali je bolje za taj t2 turnir imati deck sa 1 ili pak da se kombinira 2 ili 3 boje???
[Vrh] Go down
bog frog
drekaVac
drekaVac
bog frog


Broj postova : 457
Location : City of delusion (Zagreb)
Registration date : 27.05.2007

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptypon 3 kol 2009 - 13:05

Ayrox je napisao/la:
Ok puno hvala!!! Sad da još pitam dali je bolje za taj t2 turnir imati deck sa 1 ili pak da se kombinira 2 ili 3 boje???

To je na tebi. Što više boja igraš, deck ti ima jače karte, ali je i nekonzistentniji (jer možeš povući npr. spellove jedne boje, a landove druge).
[Vrh] Go down
https://cromtg.forumcroatian.com
Ayrox
Apprentice Mage
Apprentice Mage



Broj postova : 24
Age : 31
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.08.2009

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptypon 3 kol 2009 - 13:21

bog frog je napisao/la:
Ayrox je napisao/la:
Ok puno hvala!!! Sad da još pitam dali je bolje za taj t2 turnir imati deck sa 1 ili pak da se kombinira 2 ili 3 boje???

To je na tebi. Što više boja igraš, deck ti ima jače karte, ali je i nekonzistentniji (jer možeš povući npr. spellove jedne boje, a landove druge).

A što bi ti preporučio meni kao početniku, kakav je deck u početku dobar???
[Vrh] Go down
Anomen
Terran Medic
Anomen


Broj postova : 576
Location : ZagReb
Registration date : 28.05.2007

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptypon 3 kol 2009 - 13:22

mono color deck za početak, keep it simple
[Vrh] Go down
Ayrox
Apprentice Mage
Apprentice Mage



Broj postova : 24
Age : 31
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.08.2009

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptypon 3 kol 2009 - 21:43

Jel dobar plavo-bijeli deck?????
[Vrh] Go down
n0tjust
Wizard Mentor
Wizard Mentor
n0tjust


Broj postova : 249
Age : 38
Location : u tvom upkeepu
Registration date : 09.05.2009

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptypon 3 kol 2009 - 22:25

igraj mono crvenu ili mono zelenu, da shvatis koncept. onda kasnije igraj ostalo, pogotovo kontrolu nemoj za pocetak.
[Vrh] Go down
Ayrox
Apprentice Mage
Apprentice Mage



Broj postova : 24
Age : 31
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.08.2009

Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Emptypon 3 kol 2009 - 23:35

Molio bih vas deck koji sam stavio u Strategije i Deckovi i da ga komentirate ili fixate ako mislite da treba....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Totalni početnik Empty
PostajNaslov: Re: Totalni početnik   Totalni početnik Empty

[Vrh] Go down
 
Totalni početnik
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CRO MtG Forum :: Magic: the Gathering :: Za Početnike-
Forum(o)Bir: