CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 kako popraviti stanje magica u hrvatskoj

Go down 
+21
Areo
Fila
gosu_yoon
Aredhel
luis
DH
RaveX
Luke Planeswalker
Olegowsky
al_Alamm
Havoc
Niksodus
Morea
Trinket
thorus
Divided
Ian_Forestal
KontraMagija
swoop
morpheus
argus
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Luke Planeswalker
Magus
Magus



Broj postova : 595
Age : 31
Location : Zadar
Registration date : 29.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptyuto 19 lip 2007 - 22:04

Havoc je napisao/la:
Čeč iz Rijeke, Lendvaj i/ili ja iz Osijeka, braća Jurinjak iz Miholjca, Sale iz Vinkovaca, Vjeran iz Čakovca, Trnski iz Bjelovara i Morphy. To su mi ljudi koji mi sad padaju na pamet, ne kažem da još netko ne može
svakako nekog iz Splita i Zadra.
[Vrh] Go down
Morea
MTGej
Morea


Broj postova : 110
Age : 48
Location : Osijek
Registration date : 31.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptyuto 19 lip 2007 - 22:29

Imam osjećaj da se Havoc malo loše izrazio.

Nije važno tko je TO, a tko nije. Nije važno ni odakle je. Važno je da se stvari pokrenu. Ali ne na silu, balvan revolucijom, nego smireno i pametno.

Vidim da ima ljudi kojima je stalo do Magica. Hajdmo onda na ovom mjestu probati nešto konsruktivno iskrumpirati kako popraviti ono što je u našoj moći - kvalitetu Magica. Mi definitivno možemo utjecati na organizaciju turnira, što većim angažiranjem na polju organizacije, što (a ovo se najviše odnosi na mene LAL!) češćim dolaskom na turnire, vrbovanjem novih igrača na način da im dajemo karte, a ne da ih ripamo na prvom turniru i nizom takvih sitnica. Možemo, pod uvjetom da se skupi dovoljan broj stvarno zainteresiranih ljudi napraviti udrugu kojoj će cilj biti promicanje Magica.

Jebiga, možemo štošta, pitanje je što ćemo učiniti?
[Vrh] Go down
al_Alamm
Kobotnica
al_Alamm


Broj postova : 504
Age : 96
Location : deep inside
Registration date : 28.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptyuto 19 lip 2007 - 22:32

Kakva korist od veceg broja ljudi na turnirima, ako ce politika firme zaduzene za distribuciju turnira ostati ignorantna prema potrebama i zeljama potrosaca ?
[Vrh] Go down
http://www.finte.net
swoop
Wizard Mentor
Wizard Mentor
swoop


Broj postova : 451
Age : 37
Location : Sa dibijom na špici. Vjeran kopa vrt.
Registration date : 10.06.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptyuto 19 lip 2007 - 22:35

Morea je napisao/la:
Imam osjećaj da se Havoc malo loše izrazio.

Nije važno tko je TO, a tko nije. Nije važno ni odakle je. Važno je da se stvari pokrenu. Ali ne na silu, balvan revolucijom, nego smireno i pametno.

Vidim da ima ljudi kojima je stalo do Magica. Hajdmo onda na ovom mjestu probati nešto konsruktivno iskrumpirati kako popraviti ono što je u našoj moći - kvalitetu Magica. Mi definitivno možemo utjecati na organizaciju turnira, što većim angažiranjem na polju organizacije, što (a ovo se najviše odnosi na mene LAL!) češćim dolaskom na turnire, vrbovanjem novih igrača na način da im dajemo karte, a ne da ih ripamo na prvom turniru i nizom takvih sitnica. Možemo, pod uvjetom da se skupi dovoljan broj stvarno zainteresiranih ljudi napraviti udrugu kojoj će cilj biti promicanje Magica.

Jebiga, možemo štošta, pitanje je što ćemo učiniti?

Zasto nebi inicirali pokretanje D.D.-a?
[Vrh] Go down
Morea
MTGej
Morea


Broj postova : 110
Age : 48
Location : Osijek
Registration date : 31.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptyuto 19 lip 2007 - 22:40

al_Alamm je napisao/la:
Kakva korist od veceg broja ljudi na turnirima, ako ce politika firme zaduzene za distribuciju turnira ostati ignorantna prema potrebama i zeljama potrosaca ?

Nema materijalne koristi, ali u tome i je fora. Igrajmo Magic igre i hobija radi. Biti će nas više na turnirima, što znači bolju zajebanciju. A uvijek možemo skupiti neku kintu od upada pa kupiti neke nagrade. Imam neki osjećaj da se fond nagrada ne bi znatno smanjio. Very Happy

A na politiku firme će bolje djelovati veći, nego li manji broj igrača/potrošača. Barem se nadam.
[Vrh] Go down
Morea
MTGej
Morea


Broj postova : 110
Age : 48
Location : Osijek
Registration date : 31.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptyuto 19 lip 2007 - 22:41

swoop je napisao/la:
Morea je napisao/la:
Imam osjećaj da se Havoc malo loše izrazio.

Nije važno tko je TO, a tko nije. Nije važno ni odakle je. Važno je da se stvari pokrenu. Ali ne na silu, balvan revolucijom, nego smireno i pametno.

Vidim da ima ljudi kojima je stalo do Magica. Hajdmo onda na ovom mjestu probati nešto konsruktivno iskrumpirati kako popraviti ono što je u našoj moći - kvalitetu Magica. Mi definitivno možemo utjecati na organizaciju turnira, što većim angažiranjem na polju organizacije, što (a ovo se najviše odnosi na mene LAL!) češćim dolaskom na turnire, vrbovanjem novih igrača na način da im dajemo karte, a ne da ih ripamo na prvom turniru i nizom takvih sitnica. Možemo, pod uvjetom da se skupi dovoljan broj stvarno zainteresiranih ljudi napraviti udrugu kojoj će cilj biti promicanje Magica.

Jebiga, možemo štošta, pitanje je što ćemo učiniti?

Zasto nebi inicirali pokretanje D.D.-a?

"D.D.-a" kao "dioničkog društva"?
[Vrh] Go down
al_Alamm
Kobotnica
al_Alamm


Broj postova : 504
Age : 96
Location : deep inside
Registration date : 28.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptyuto 19 lip 2007 - 22:47

Morea je napisao/la:
A na politiku firme će bolje djelovati veći, nego li manji broj igrača/potrošača. Barem se nadam.

Pokazalo se da bas i nije tako.
Zapravo bi najbolja solucija bila organizirani bojkot PE-ova, recimo Natsa.
Nakon toga bi se odredjeni ljudi itekako zamislili i bili bi prisiljeni promijeniti politiku firme prema potrosacima.

Ali ovo je poprilicno nerealna opcija posto ljude zanimaju promjene samo dok se o njima govori, ali kad treba nesto uciniti...

Zbog toga podrzavam Havocovu ideju.
[Vrh] Go down
http://www.finte.net
RaveX
The Night Stalker
The Night Stalker
RaveX


Broj postova : 497
Location : BSG
Registration date : 27.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptyuto 19 lip 2007 - 23:10

Morea je napisao/la:
swoop je napisao/la:


Zasto nebi inicirali pokretanje D.D.-a?

"D.D.-a" kao "dioničkog društva"?

ne.

ali trebati ce nam crvenokosi djecak po imenu matt murdock i kamion pun radioaktivnog otpada.
[Vrh] Go down
al_Alamm
Kobotnica
al_Alamm


Broj postova : 504
Age : 96
Location : deep inside
Registration date : 28.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptyuto 19 lip 2007 - 23:12

offtopic: Dylan Dog bi bio od vece koristi, ipak je magick u pitanju. Wink
[Vrh] Go down
http://www.finte.net
argus
Vault Dweller
Vault Dweller
argus


Broj postova : 246
Location : Vinkovci
Registration date : 29.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptyuto 19 lip 2007 - 23:23

zanimljiva diskusija s minimalno flameanja... tko bi rekao, sad će magarci letjeti!

1. magic ne donosi profit koji je usporediv s LMovim ostalim brandovima te je stoga zanemaren. postoji jedan zakon u businessu zvan 80-20 a glasi: 20% aktivnosti u firmi donosi 80% profita te je zapravo pametno eliminirati klijente/proizvode koji konzumiraju previše resursa i usredotočiti se na ono što donosi profit.
branim li LMinfo? da u poslovnom smislu!

2. nikakvo sjedanje s Magdićem neće pomoći a bojkot PEova i nesankcioniranje turnira bi moglo samo pripomoći LMu da odluči odbaciti Magic i ine TCGove što i nije toliko loša stvar

3. pokretanje doo-a je brza i jednostavna radnja. vođenje istog zahtjeva puno vremena, krvi, znoja i zdravog razuma. tko to ima može stvoriti uzornu tvrtku koja bi mogla i pristojno zarađivati, ali ne mlatiti ogromne pare.

4. najpozitivnija strana otvaranja nove firme je gomila ljudi punih entuzijazma i s malim apetitima za novcem koji će pomoći u promociji i distribuciji Magica čim osjeti da firma stoji iza njih. tržište postoji i ne treba ga stvarati, ako su kupci tu onda je lako poslovati.

5. situacija s Portugalom je i meni poznata, ali iako oni imaju pro playere distributer igrače još uvijek ne je-- ni pet posto.

6. ako si distributer za WotC to uključuje mnoge druge proizvode sem Magica: D&D, uskoro Transformersi, minijature, nemam pojma šta još prave

mislim da sam dotaknuo sve što je spomenuto na ovom threadu
[Vrh] Go down
Morea
MTGej
Morea


Broj postova : 110
Age : 48
Location : Osijek
Registration date : 31.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptyuto 19 lip 2007 - 23:47

argus je napisao/la:
zanimljiva diskusija s minimalno flameanja... tko bi rekao, sad će magarci letjeti!

1. magic ne donosi profit koji je usporediv s LMovim ostalim brandovima te je stoga zanemaren. postoji jedan zakon u businessu zvan 80-20 a glasi: 20% aktivnosti u firmi donosi 80% profita te je zapravo pametno eliminirati klijente/proizvode koji konzumiraju previše resursa i usredotočiti se na ono što donosi profit.
branim li LMinfo? da u poslovnom smislu!

2. nikakvo sjedanje s Magdićem neće pomoći a bojkot PEova i nesankcioniranje turnira bi moglo samo pripomoći LMu da odluči odbaciti Magic i ine TCGove što i nije toliko loša stvar

3. pokretanje doo-a je brza i jednostavna radnja. vođenje istog zahtjeva puno vremena, krvi, znoja i zdravog razuma. tko to ima može stvoriti uzornu tvrtku koja bi mogla i pristojno zarađivati, ali ne mlatiti ogromne pare.

4. najpozitivnija strana otvaranja nove firme je gomila ljudi punih entuzijazma i s malim apetitima za novcem koji će pomoći u promociji i distribuciji Magica čim osjeti da firma stoji iza njih. tržište postoji i ne treba ga stvarati, ako su kupci tu onda je lako poslovati.

5. situacija s Portugalom je i meni poznata, ali iako oni imaju pro playere distributer igrače još uvijek ne je-- ni pet posto.

6. ako si distributer za WotC to uključuje mnoge druge proizvode sem Magica: D&D, uskoro Transformersi, minijature, nemam pojma šta još prave

mislim da sam dotaknuo sve što je spomenuto na ovom threadu

Bolno realan sažetak problematike. Sada bi valjalo naći neka rješenja problema...kada već magarci lete Very Happy

"Portugal solution" stvarno ne zvuči loše.
[Vrh] Go down
DH
Steam Vents
DH


Broj postova : 177
Age : 35
Location : Trg maršala Tita
Registration date : 29.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptysri 20 lip 2007 - 0:11

Hmmm... A da se netko učlani u HDZ (ili da sačekamo izbore pa vidimo tko će pobijediti, pa tamo)? Možda politika pomogne.. Very Happy LAL!

Ili ako netko ima nekog iz obitelji u nekom ministarstvu ili slično, da se pripomogne otvaranje tog d.d.-a? Ali uz prvotno raspitivanje I DOGOVARANJE kod WOTCa, naravno?
[Vrh] Go down
swoop
Wizard Mentor
Wizard Mentor
swoop


Broj postova : 451
Age : 37
Location : Sa dibijom na špici. Vjeran kopa vrt.
Registration date : 10.06.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptysri 20 lip 2007 - 1:10

Ja sam u hdz-u od 2003. Very Happy
[Vrh] Go down
luis
Wizard Mentor
Wizard Mentor
luis


Broj postova : 139
Age : 39
Location : Malo tu, malo tamo.
Registration date : 28.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptysri 20 lip 2007 - 1:46

Dakle, opet nočna. Nemam posla pa čitam malo ove postove, i mislim si, kakav američki san Shocked ! Ovdje kod nas čovjek sa cca 20k kn može otvoriti firmu i odmah mlatiti masne pare Rolling Eyes .

Dajte se ljudi malo uozbiljite. Zar vi zbilja mislite da je tako lako otvoriti firmu i preoteti tržište i posao 12playu? Količina posla koja prethodi otvaranju posla je u RH dovoljna da ubije svaki entuzijazam u čovjeka. Jedna firma mora imati registrirano ime (trošak), biti prijavljena u pravi registar kod trgovačkog suda (trošak), sjedište (trošak), zaposlene (trošak), početni kapital (trošak), statut itd. Zatim slijedi borba i marketinška kampanja za položaj na tržištu (trošak), a budite sigurni da 12play neće sjediti skrštenih ruku na sve to. Da bi neka firma imala šanse na monopolističkom tržištu kao što je ovo hrvatsko, treba joj puno više od 20k kn, treba joj puno više love nego što je bilo kod od nas voljan dati u to. Takvo što se, barem zasad, ne isplati.

Ono što nama sad treba je nekakva krovna organizacija na razini cijele države. Savez, udruga ili nešto treće, nije bitno. Ta, nazovimo je Udruga MTGHR, bi okupila sve TO sa područja cijele HR i preuzela organizaciju svih turnira u državi. 12play mogu biti distributeri, ali zašto bi morali biti i organizatori turnira? Udruga bi preuzela organizaciju turnira, a sa 12playem funkcionirala na tržišnoj osnovi, tj. kupovala materijal za turnire. Vrijeme i troškovi stvaranja takve udruge bi bili puno manji nega za firmu; reg. ime, sjedište, statut i dvoje - troje zaposlenih je sve što nam treba. Pogotovo ako bi joj središte bilo tamo gdje već postoji nešto slično, pa je samo proširimo. Naravno, takva bi udruga trebala i budžet. Vjerojatno bi se dalo nešto iskačiti od države i lokalne zajednice, no opet bi trebalo nekakvo članstvo koje bi plačalo god. članarinu. I to bi najvjerojatnije bio kamen spoticanja. Zašto bi neki Ivica Ivić plačao nekakvu članarinu nekoj udruzi od koje nikakve koristi? S tim novcem bi udruga osiguravala (dodatne?) nagrade za turnire, prostore za neke veće turnire (Natse, PTQ, PT, GP (čujem da je LMInfu bio ponuđen GP, ali im se nije dalo gnjaviti)), a i organizirano slala igrače u inozemstvo. Postepeno, kako bi preuzimali sve više od 12playa, mogli bi u jednom trenutku doći WOTC-u i reći: Vidite, oni ne rade svoj posao dobro. Zašto mi ne bi mogli preuzeti i ostatak od njih, kad ionako radimo sve? I to bi bilo jednostavnije, jeftinije i bez puno borbe.

Eto toliko.
[Vrh] Go down
Trinket
The anoing one
Trinket


Broj postova : 191
Age : 43
Location : Sisak
Registration date : 27.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptysri 20 lip 2007 - 9:19

To što si naveo nikako nebi prošlo bez puno borbe i rada. Ništa od ovoga gore navedenog nebi prošlo bez jednog i drugog.
Udruga Magica već postoji, bar kod nas u Sisku, osnovali smo je i to kao udrugu za društvene igre iz razloga da možemo djelovati ipak u malo širim okvirima. Ideja ti je zanimljiva i sigurno je vrijedno je probati, jel kako sam naveo alternativu za preuzimanje zastupništva bio sam svjestan da je to zadnji korak koji može uspjeti jedino tako ako se prvenstveno shvati kao business i zahtjevat će golem trud i podosta financija.

No, ovo su prve ideje treba se sastati, popričati i čuti mišljenja. Tko zna kakve će se opcije izroditi, možda uz sve to nađemo nekog sponzora, npr. Kerum je nekom rođak pa eto on se odluči da smo mu simpatični i želi nas podržati santa Naši problemi rješeni.

Mislim da ovdje možemo davati prijedloge i polako se dogovarati što i kako napraviti. A također nisu ni nationalsi toliko daleko, pa bi se bilo dobro tamo okupiti i popričati lice u lice i pronaći neko najbolje rješenje.
[Vrh] Go down
thorus
Tyler Durden
thorus


Broj postova : 167
Age : 47
Location : ZGB
Registration date : 28.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptysri 20 lip 2007 - 10:17

luis je napisao/la:

Ono što nama sad treba je nekakva krovna organizacija na razini cijele države. Savez, udruga ili nešto treće, nije bitno. Ta, nazovimo je Udruga MTGHR, bi okupila sve TO sa područja cijele HR i preuzela organizaciju svih turnira u državi. 12play mogu biti distributeri, ali zašto bi morali biti i organizatori turnira? Udruga bi preuzela organizaciju turnira, a sa 12playem funkcionirala na tržišnoj osnovi, tj. kupovala materijal za turnire. Vrijeme i troškovi stvaranja takve udruge bi bili puno manji nega za firmu; reg. ime, sjedište, statut i dvoje - troje zaposlenih je sve što nam treba. Pogotovo ako bi joj središte bilo tamo gdje već postoji nešto slično, pa je samo proširimo. Naravno, takva bi udruga trebala i budžet. Vjerojatno bi se dalo nešto iskačiti od države i lokalne zajednice, no opet bi trebalo nekakvo članstvo koje bi plačalo god. članarinu. I to bi najvjerojatnije bio kamen spoticanja. Zašto bi neki Ivica Ivić plačao nekakvu članarinu nekoj udruzi od koje nikakve koristi? S tim novcem bi udruga osiguravala (dodatne?) nagrade za turnire, prostore za neke veće turnire (Natse, PTQ, PT, GP (čujem da je LMInfu bio ponuđen GP, ali im se nije dalo gnjaviti)), a i organizirano slala igrače u inozemstvo. Postepeno, kako bi preuzimali sve više od 12playa, mogli bi u jednom trenutku doći WOTC-u i reći: Vidite, oni ne rade svoj posao dobro. Zašto mi ne bi mogli preuzeti i ostatak od njih, kad ionako radimo sve? I to bi bilo jednostavnije, jeftinije i bez puno borbe.
Ovo mi se sviđa, za početak, ne iziskuje previše truda, niti novaca. Udruga iliti NGO (non govermental organization) je nešto što je u Europi postalo skroz normalno i poželjno. Pa se čak i u političke dokumente tzv. agende postavljaju zahtjevi suradnje politike, NGO i ekonomije.
Relativno ju je jednostavno osnovati, treba imati statut, račun, predsjednika i članove.
Ona može biti legitimno pokriće za djelovanje, primjerice traženje prostora od grada, novac za putovanja za pobjednike PTQ itd.
"Preotimanje" zastupništva bi moglo biti sljedeći korak. Dovoljno sposoban i odlučan među nama može bez problema to i napraviti. Jer to je jednom napravio i Magdić. Uvjeren sam da ćemo ga za početak podržati.
[Vrh] Go down
morpheus
Džadžija - Partizanko
Džadžija - Partizanko
morpheus


Broj postova : 871
Age : 37
Location : Zagreb,Borongaj,20 koraka od bivšeg DBS-a (kojeg još malo pa ću preboljeti :)
Registration date : 27.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptysri 20 lip 2007 - 10:21

al_Alamm je napisao/la:
Morea je napisao/la:
A na politiku firme će bolje djelovati veći, nego li manji broj igrača/potrošača. Barem se nadam.

Pokazalo se da bas i nije tako.
Zapravo bi najbolja solucija bila organizirani bojkot PE-ova, recimo Natsa.
Nakon toga bi se odredjeni ljudi itekako zamislili i bili bi prisiljeni promijeniti politiku firme prema potrosacima.

Ali ovo je poprilicno nerealna opcija posto ljude zanimaju promjene samo dok se o njima govori, ali kad treba nesto uciniti...

Zbog toga podrzavam Havocovu ideju.

ajmo ne dirati natse Shocked te je valjda jedini event za koji se može izmusti nešto novaca.

firmi je svejedno hoće li biti OPa ili ne, jedino je Roman jedina osoba kojoj stalo da Magic preživi, ali je toliko prebukiran poslom da nema vremena puno toga napraviti. tako da bojkot turnira može dovesti jedino do prestanka održavanja istih. (magdić drži magic i op jedino zato što je cijela firma izrasla iz magica i jer imaodređenu simpatiju prema magicu, ali kad su brojke u pitanju, magic je u minusu).
[Vrh] Go down
http://www.vbulletin.org
al_Alamm
Kobotnica
al_Alamm


Broj postova : 504
Age : 96
Location : deep inside
Registration date : 28.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptysri 20 lip 2007 - 10:25

Pa naravno da je magick u minusu kad se prema njemu ignorantski odnosi !
Nije magick u losem stanju zbog igraca, nego prvenstveno zbog distributera (ergo - lminfo).
[Vrh] Go down
http://www.finte.net
morpheus
Džadžija - Partizanko
Džadžija - Partizanko
morpheus


Broj postova : 871
Age : 37
Location : Zagreb,Borongaj,20 koraka od bivšeg DBS-a (kojeg još malo pa ću preboljeti :)
Registration date : 27.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptysri 20 lip 2007 - 10:27

luis je napisao/la:
Dakle, opet nočna. Nemam posla pa čitam malo ove postove, i mislim si, kakav američki san Shocked ! Ovdje kod nas čovjek sa cca 20k kn može otvoriti firmu i odmah mlatiti masne pare Rolling Eyes .

Dajte se ljudi malo uozbiljite. Zar vi zbilja mislite da je tako lako otvoriti firmu i preoteti tržište i posao 12playu? Količina posla koja prethodi otvaranju posla je u RH dovoljna da ubije svaki entuzijazam u čovjeka. Jedna firma mora imati registrirano ime (trošak), biti prijavljena u pravi registar kod trgovačkog suda (trošak), sjedište (trošak), zaposlene (trošak), početni kapital (trošak), statut itd. Zatim slijedi borba i marketinška kampanja za položaj na tržištu (trošak), a budite sigurni da 12play neće sjediti skrštenih ruku na sve to. Da bi neka firma imala šanse na monopolističkom tržištu kao što je ovo hrvatsko, treba joj puno više od 20k kn, treba joj puno više love nego što je bilo kod od nas voljan dati u to. Takvo što se, barem zasad, ne isplati.

Ono što nama sad treba je nekakva krovna organizacija na razini cijele države. Savez, udruga ili nešto treće, nije bitno. Ta, nazovimo je Udruga MTGHR, bi okupila sve TO sa područja cijele HR i preuzela organizaciju svih turnira u državi. 12play mogu biti distributeri, ali zašto bi morali biti i organizatori turnira? Udruga bi preuzela organizaciju turnira, a sa 12playem funkcionirala na tržišnoj osnovi, tj. kupovala materijal za turnire. Vrijeme i troškovi stvaranja takve udruge bi bili puno manji nega za firmu; reg. ime, sjedište, statut i dvoje - troje zaposlenih je sve što nam treba. Pogotovo ako bi joj središte bilo tamo gdje već postoji nešto slično, pa je samo proširimo. Naravno, takva bi udruga trebala i budžet. Vjerojatno bi se dalo nešto iskačiti od države i lokalne zajednice, no opet bi trebalo nekakvo članstvo koje bi plačalo god. članarinu. I to bi najvjerojatnije bio kamen spoticanja. Zašto bi neki Ivica Ivić plačao nekakvu članarinu nekoj udruzi od koje nikakve koristi? S tim novcem bi udruga osiguravala (dodatne?) nagrade za turnire, prostore za neke veće turnire (Natse, PTQ, PT, GP (čujem da je LMInfu bio ponuđen GP, ali im se nije dalo gnjaviti)), a i organizirano slala igrače u inozemstvo. Postepeno, kako bi preuzimali sve više od 12playa, mogli bi u jednom trenutku doći WOTC-u i reći: Vidite, oni ne rade svoj posao dobro. Zašto mi ne bi mogli preuzeti i ostatak od njih, kad ionako radimo sve? I to bi bilo jednostavnije, jeftinije i bez puno borbe.

Eto toliko.

samo jedna mala sitnica vezana za ovaj iznad napisan tekst:
poslovanje s LMom je nemoguće, organizatori imaju 30% rabata na robu dok poslovni suradnici (aka dućani) imaju oko 20% rabata.
da ne kažem brojna lihvarenja koja se m oraju trpjeti (mora se naručiti robe u minimalnom iznosu od 10000 kn, nije moguće vartiti robu, nego se mora uzeti druga roba u protuvrjednosti uz objašnjenje zašto se ova prva nije prodala i sl).
[Vrh] Go down
http://www.vbulletin.org
morpheus
Džadžija - Partizanko
Džadžija - Partizanko
morpheus


Broj postova : 871
Age : 37
Location : Zagreb,Borongaj,20 koraka od bivšeg DBS-a (kojeg još malo pa ću preboljeti :)
Registration date : 27.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptysri 20 lip 2007 - 10:29

thorus je napisao/la:
luis je napisao/la:

Ono što nama sad treba je nekakva krovna organizacija na razini cijele države. Savez, udruga ili nešto treće, nije bitno. Ta, nazovimo je Udruga MTGHR, bi okupila sve TO sa područja cijele HR i preuzela organizaciju svih turnira u državi. 12play mogu biti distributeri, ali zašto bi morali biti i organizatori turnira? Udruga bi preuzela organizaciju turnira, a sa 12playem funkcionirala na tržišnoj osnovi, tj. kupovala materijal za turnire. Vrijeme i troškovi stvaranja takve udruge bi bili puno manji nega za firmu; reg. ime, sjedište, statut i dvoje - troje zaposlenih je sve što nam treba. Pogotovo ako bi joj središte bilo tamo gdje već postoji nešto slično, pa je samo proširimo. Naravno, takva bi udruga trebala i budžet. Vjerojatno bi se dalo nešto iskačiti od države i lokalne zajednice, no opet bi trebalo nekakvo članstvo koje bi plačalo god. članarinu. I to bi najvjerojatnije bio kamen spoticanja. Zašto bi neki Ivica Ivić plačao nekakvu članarinu nekoj udruzi od koje nikakve koristi? S tim novcem bi udruga osiguravala (dodatne?) nagrade za turnire, prostore za neke veće turnire (Natse, PTQ, PT, GP (čujem da je LMInfu bio ponuđen GP, ali im se nije dalo gnjaviti)), a i organizirano slala igrače u inozemstvo. Postepeno, kako bi preuzimali sve više od 12playa, mogli bi u jednom trenutku doći WOTC-u i reći: Vidite, oni ne rade svoj posao dobro. Zašto mi ne bi mogli preuzeti i ostatak od njih, kad ionako radimo sve? I to bi bilo jednostavnije, jeftinije i bez puno borbe.
Ovo mi se sviđa, za početak, ne iziskuje previše truda, niti novaca. Udruga iliti NGO (non govermental organization) je nešto što je u Europi postalo skroz normalno i poželjno. Pa se čak i u političke dokumente tzv. agende postavljaju zahtjevi suradnje politike, NGO i ekonomije.
Relativno ju je jednostavno osnovati, treba imati statut, račun, predsjednika i članove.
Ona može biti legitimno pokriće za djelovanje, primjerice traženje prostora od grada, novac za putovanja za pobjednike PTQ itd.
"Preotimanje" zastupništva bi moglo biti sljedeći korak. Dovoljno sposoban i odlučan među nama može bez problema to i napraviti. Jer to je jednom napravio i Magdić. Uvjeren sam da ćemo ga za početak podržati.

koliko je meni poznata povijest magica u Hrvata, magdić je poćeo tako da je švercao boostere iz slovenije te kad je vidio da ima zainteresiranih, sjeo s WOTCom i dobio distributerstvo (mislim da prije njega nije bilo distributera kod nas).
[Vrh] Go down
http://www.vbulletin.org
morpheus
Džadžija - Partizanko
Džadžija - Partizanko
morpheus


Broj postova : 871
Age : 37
Location : Zagreb,Borongaj,20 koraka od bivšeg DBS-a (kojeg još malo pa ću preboljeti :)
Registration date : 27.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptysri 20 lip 2007 - 10:31

al_Alamm je napisao/la:
Pa naravno da je magick u minusu kad se prema njemu ignorantski odnosi !
Nije magick u losem stanju zbog igraca, nego prvenstveno zbog distributera (ergo - lminfo).

as I said, kad si zadnji put kupio box boostera (po normalnoj cijeni, ne ovim mass sniženjima) i otvorio ga kako bi skupio potrebne karte?
u minusu je zbog male prodaje jer igra nije pomodna kao neke druge, ljudi koji ju igraju su straiji (nema mame/tate koji će iskeširati 1000+ kn za svoju dječicu), nema masovnih reklama (kao crtić ili nešto slično).
[Vrh] Go down
http://www.vbulletin.org
Morea
MTGej
Morea


Broj postova : 110
Age : 48
Location : Osijek
Registration date : 31.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptysri 20 lip 2007 - 10:41

morpheus je napisao/la:
al_Alamm je napisao/la:
Pa naravno da je magick u minusu kad se prema njemu ignorantski odnosi !
Nije magick u losem stanju zbog igraca, nego prvenstveno zbog distributera (ergo - lminfo).

as I said, kad si zadnji put kupio box boostera (po normalnoj cijeni, ne ovim mass sniženjima) i otvorio ga kako bi skupio potrebne karte?
u minusu je zbog male prodaje jer igra nije pomodna kao neke druge, ljudi koji ju igraju su straiji (nema mame/tate koji će iskeširati 1000+ kn za svoju dječicu), nema masovnih reklama (kao crtić ili nešto slično).

I jedan i drugi ste u pravu. Lm je zla maćeha, a mi definitivno nismo rastrošni sinovi. Iz tog razloga bi i trebalo pronaći način za poboljšanje Magic scene i Magica uopće bez Lm-a i velikih financijskih ulaganja s naše strane. Naravno, pod uvjetom da je to moguće.
[Vrh] Go down
al_Alamm
Kobotnica
al_Alamm


Broj postova : 504
Age : 96
Location : deep inside
Registration date : 28.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptysri 20 lip 2007 - 10:56

@ morphy: ima logike ovo sto pises.
Ispravi me ako grijesim, ali zar veci broj igraca po turnirima ne znaci i vise para za lminfo ?
[Vrh] Go down
http://www.finte.net
morpheus
Džadžija - Partizanko
Džadžija - Partizanko
morpheus


Broj postova : 871
Age : 37
Location : Zagreb,Borongaj,20 koraka od bivšeg DBS-a (kojeg još malo pa ću preboljeti :)
Registration date : 27.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptysri 20 lip 2007 - 10:58

al_Alamm je napisao/la:
@ morphy: ima logike ovo sto pises.
Ispravi me ako grijesim, ali zar veci broj igraca po turnirima ne znaci i vise para za lminfo ?

to definitivno, ali su ti iznosi premali za količinu vremena koju iziskuje orgainizacija istih i briga oko OPa uopće.

sličan prblem ima i europski op sa hasbrom (hasbro op vidi kao veliki trošak koji ne donosi zaradu koju bi htjeli).
[Vrh] Go down
http://www.vbulletin.org
Aredhel
Pixelirana
Aredhel


Broj postova : 154
Age : 42
Location : Prisavska rivijera (Zagreb).
Registration date : 28.05.2007

kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Emptysri 20 lip 2007 - 11:10

Ideja udruge je, imho, najbolji put da se nešto krene pomicati prema naprijed. Ne znam je li svima potreban tržišni udio da bi osjetili da se stvari mijenjaju, ali mislim da bi za psihu fanova i igrača Magica jedna udruga/NGO bila odlična.

Što se same organizacije udruge tiče, ako ta ideja uopće prođe, treba vidjeti tko ima vremena i volje, a za neke stvari i iskustva. Napisati Statut je posao od ne više od 24h, ako se zna kaj se treba staviti; ali prije toga treba dogovoriti dosta toga, od formalnog ustroja udruge do Osnivačke skupštine koja je i prva sjednica i tijelo koje odobrava Statut kao temeljni dokument udruge. S njim i još nekim papirima se kreće u registraciju, za koju je limit 90 dana (ako se ne varam) od formalnog osnivanja udruge, tj. sjednice Osnivačke skupštine.

U klubu studenata mog odsjeka prije nešto godina moj je posao bila početna inicijativa, organizacija Osnivačke, izrada Statuta i kasnije predsjedanje udrugom. No kad sve padne na leđa jedne osobe onda to nema happy-end, pa je tako bilo i s nama. To nije toliko bitno za ovu raspravu osim činjenice da nisam jedina koja ima iskustva s papirologijom i regsitracijom i bilo bi dobro znati tko još ima, uz vrijeme i volju, pa da se vidi može li se kroz neko vrijeme krenuti s izradom dokumentacije. Ako bude potrebno, moja pomoć (barem s lektoriranjem, to mije struka) stoji zainteresiranima na rasploganju.

Ali prije toga, ima dosta posla, a bome i brainstorminga. Osim svega navedenog, udruga u osnivanju mora definirati svoje ciljeve i ostale strateške elemente. To možda je samo jedan odlomak u Statutu, ali je bitan. Pa s obzirom na to da je naslov teme "kako popraviti stanje Magica u Hrvatskoj", trebaju se početi skupljati prijedlozi. Npr. (tek toliko da se vidi kako bi to moglo, nikako i moralo izgledati) i za npr. Ciljeve Udruge:
    Arrow suradnja s vlasnicima infrastrukture pogodne za održavanje turnirskih i sličnih okupljanja i(li) natjecanja;
    Arrow izrada indeksa igrača na prostoru RH radi lakšeg organiziranja natjecateljskih i prijateljskih susreta;
    Arrow promocija igre koja uključuje, ali nije ograničena na, suradnju s nacionalnim i internacionalnim udrugama, tvrtkama, udrugama i pojedincima, izdavanje publikacija, promocijske aktivnosti, kao i organizaciju turnira te drugih sankcioniranih i nesankcioniranih susreta u skladu s drugim točkama ovog Statuta.
[Vrh] Go down
http://collisioncourse.blog.hr
Sponsored content





kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: kako popraviti stanje magica u hrvatskoj   kako popraviti stanje magica u hrvatskoj - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
kako popraviti stanje magica u hrvatskoj
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Odustajem od Magica...
» raznoliki jezici magica...
» Veliki ekstended turnir Magica u Opatiji u sklopu Liburnicon
» natsi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CRO MtG Forum :: Magic: the Gathering :: Magic Razno-
Forum(o)Bir: