CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 National Qualifier

Go down 
+17
njemac
Fila
Nedjeljko Odmor
shadowthrone
morpheus
Ian_Forestal
Jerman_i
argus
Ishan
RaveX
FANAttIC
Dace
al_Alamm
Grga
Niksodus
Galanodel
Havoc
21 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Havoc
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Havoc


Broj postova : 234
Age : 42
Registration date : 30.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: National Qualifier   National Qualifier Emptysub 30 lip 2007 - 22:39

Mislim da se nešto čudno događa sa NQ, tipa da ih ima malko previše.

Nekako mi je puno relevantnije da ima manje NQ-a pa da se ljudi onda stvarno moraju izboriti za mjesto na Nationalsima, a ne da pišu '...i pobijedim ja jednu partiju i odahnem jer sam kvalificiran...'

Sjećam se ne tako davno kad se u Osijeku ni sa 3-0 nije bilo sigurno da ćeš ići. Po meni Slavonija treba jedan NQ. Miholjac je imao 18 ljudi, Vinkovci 8, Osijek 12, to je taman jedan lijepi NQ od 30-ak ljudi i sa relevantnim Top 8 rezultatima, a ne da Top 8 ujedno čini kompletan NQ.

Kakvi su vaši komentari?

P.S. Jedva čekam Nationalse da vidim svu tu kvalificiranu raju.
[Vrh] Go down
Galanodel
Magus
Magus
Galanodel


Broj postova : 652
Age : 39
Location : Zagreb/Paladahust
Registration date : 28.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptysub 30 lip 2007 - 22:44

Ili se napravi kao u SAD-u da se kvalificira samo top 4, a ne top 8. Ili najbolje da broj kvalificiranih igrača ovisi o broju ljudi koji su igrali na pojedinom NQ-u. Npr. prvih 20% ili 25%, pa bi se na turnirima sa 8 ljudi kvalificiralo nijh dvoje, a na turnirima sa 50 ljudi njih 12.
[Vrh] Go down
Niksodus
Grinning Mouths
Grinning Mouths
Niksodus


Broj postova : 346
Age : 39
Location : Zg/Pu
Registration date : 28.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptysub 30 lip 2007 - 23:07

Istina. Prije je odlazak na Natse bilo nešto prestižno i za šta se trebalo potrudit. Moj prvi NQ imao je 25+ ljudi i na Natse se kvalificiralo 4 čovjeka. Ovo sad je totalno razvodnjavanje kvalitete Natsa.
[Vrh] Go down
Grga
Hypnox in Disguise
Grga


Broj postova : 209
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 29.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptysub 30 lip 2007 - 23:17

Niksodus je napisao/la:
Istina. Prije je odlazak na Natse bilo nešto prestižno i za šta se trebalo potrudit. Moj prvi NQ imao je 25+ ljudi i na Natse se kvalificiralo 4 čovjeka. Ovo sad je totalno razvodnjavanje kvalitete Natsa.

Istina, jos ce se i thorus kvalificirat Razz
[Vrh] Go down
al_Alamm
Kobotnica
al_Alamm


Broj postova : 504
Age : 96
Location : deep inside
Registration date : 28.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 0:17

Po svojoj kvalifikaciji znam da je Havoc potpuno u pravu glede NQ-a.
Unite
[Vrh] Go down
http://www.finte.net
Dace
kapetan
kapetan
Dace


Broj postova : 122
Age : 35
Location : Zagreb
Registration date : 27.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 0:36

apsolutno se slazem sa time da ih je previse a najbolji primjer za to su zagrebacki regionalsi koji su bili vjerojatno najgori do sada
[Vrh] Go down
Galanodel
Magus
Magus
Galanodel


Broj postova : 652
Age : 39
Location : Zagreb/Paladahust
Registration date : 28.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 0:38

Dace je napisao/la:
apsolutno se slazem sa time da ih je previse a najbolji primjer za to su zagrebacki regionalsi koji su bili vjerojatno najgori do sada

Razlog tome je djelom i pomicanje datuma par dana prije turnira
[Vrh] Go down
Havoc
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Havoc


Broj postova : 234
Age : 42
Registration date : 30.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 0:38

Mislim da je mjesto održavanja nebitno. Where there's a will, there's a way. Miholjac je opcija, Vinkovci su opcija, Osijek igra, samo da to na nešto liči.

Ne znam da li će sada nationalsi izgledati kao gigantic FNM u kojem ćeš tek pred kraj doći igrati s nekim tko uistinu zna igrati, a ne nekim tko se kvalificirao na osnovu manjka ljudi.

30 ljudi top8 je totaln ok. Nisam se kvalificirao? Tough luck. TRebao sam odabrati bolji deck, bolje shufflati ili se bolje pripremiti. Nebitno.

Kontam da će draft biti totalni kaos.
[Vrh] Go down
al_Alamm
Kobotnica
al_Alamm


Broj postova : 504
Age : 96
Location : deep inside
Registration date : 28.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 0:42

Kontam da ce draft biti rare pickanje Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://www.finte.net
FANAttIC
Wizard Mentor
Wizard Mentor
FANAttIC


Broj postova : 342
Age : 44
Location : S.Kraljevec, Zagreb
Registration date : 28.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 0:48

nemam nis protiv razvodnjavanja, nekog tamo moram i pobjedit Laughing
anyway, nek dode i 200 ljudi, ja sam tamo zbog magica a najbolji ce i tak u top8. osobno imam za cilj sredit sto vise "cuvara ratinga" Twisted Evil, pozdravit prijatelje, nararedraftat se i zadovoljan otic doma.
[Vrh] Go down
RaveX
The Night Stalker
The Night Stalker
RaveX


Broj postova : 497
Location : BSG
Registration date : 27.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 2:31

Havoc je napisao/la:
Mislim da se nešto čudno događa sa NQ

kuka prosao, ha...?

gods have mercy on our souls.
[Vrh] Go down
Ishan
Orcish Librarian
Ishan


Broj postova : 763
Age : 87
Location : Rijeka
Registration date : 28.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 3:19

hmmm...

do sada je to vodio lm info i za njih je stvar jednostavna:

150 ljudi na natsima * 170 kn = ok novci
50 ljudi na natsima * 170 kn = why bother.

U svakom slučaju volio bih da m:tg ne propadne zbog kretenskog lm infa. I naravno, volio bih da su natsi malo jači turnir na koji se ne može svaki kreten kvalificirat. Kao, i da su natsi turnir za koji se svi trebaju kvalificirati osim ako nisu bili u national teamu. Mislim prvih 35???? Previše.


Evenutalno dogodine bi se to moglo promijeniti...
[Vrh] Go down
argus
Vault Dweller
Vault Dweller
argus


Broj postova : 246
Location : Vinkovci
Registration date : 29.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 9:41

mmmm. da... prvih 35 u zemlji u kojoj na natse dodje stotinjak ljudi. to je 30%... top 10 ili top 8 sa ljestvice može, ali cutoff datum mora ići prije prvog NQ.

ja sam recimo igrao u Vinkovcima iako sam kvalificiran, ne da bi krao drugima slot, nego da sedmorica dobiju slot jer se turnir ne bi mogao održati
[Vrh] Go down
Jerman_i
Zamjenik kapetana
Zamjenik kapetana
Jerman_i


Broj postova : 535
Age : 37
Location : zagreb
Registration date : 28.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 10:13

Moram priznati da su mi se vise svidjali "Regionalsi"... prije 2 godine u Zagrebu, bilo je preko 50 ljudi ak se dobro sjecam, nagrade masne, tako da se actually isplatilo igrat i za nagrade a ne samo za kvalifikaciju. Takodjer, stari sistem da trecina upada je bio gro bolji od ovog top8.
[Vrh] Go down
Ian_Forestal
Code of Milan suspended!



Broj postova : 468
Registration date : 29.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 10:55

koja hrpa papaka, kakve veze ima kolko se ljudi kvalificiralo... bar bumo vidli neka nova lica... ili vas je mozda strah konkurencije? vidim mnogo je junaka koji vole gledat istih 30 lica svake godine wtf?
[Vrh] Go down
morpheus
Džadžija - Partizanko
Džadžija - Partizanko
morpheus


Broj postova : 871
Age : 37
Location : Zagreb,Borongaj,20 koraka od bivšeg DBS-a (kojeg još malo pa ću preboljeti :)
Registration date : 27.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 10:55

Jerman_i je napisao/la:
Moram priznati da su mi se vise svidjali "Regionalsi"... prije 2 godine u Zagrebu, bilo je preko 50 ljudi ak se dobro sjecam, nagrade masne, tako da se actually isplatilo igrat i za nagrade a ne samo za kvalifikaciju. Takodjer, stari sistem da trecina upada je bio gro bolji od ovog top8.
regionalsi postoje i danas. razlika je što se kvalificira manji broj ljudi, kao nagrade su byeovi na natsima i smije se igrati samo na jednim.

možda da probamo s time dogodine.

ideja iza masovnih NQeva je ta što dobar dio ljudi koji se kvalificira, na kraju niti ne dođe, prošle godine je bilo dosta čjudi koji su bili višestruko kvalificirani (što, srećom, ove godine nije stvar).

definitivno, slabljenje magic scene u Hrvatskoj se najbolje vidi na NQevima i Nationalsima.
ako se ne varam, prošle godine najmanji NQ je bio Sisak s 11 (9) ljudi Smile
[Vrh] Go down
http://www.vbulletin.org
shadowthrone
Bolek - Nimbus Mazer
shadowthrone


Broj postova : 257
Registration date : 30.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 11:13

morpheus je napisao/la:
ako se ne varam, prošle godine najmanji NQ je bio Sisak s 11 (9) ljudi Smile

lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
Nedjeljko Odmor
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Nedjeljko Odmor


Broj postova : 205
Age : 40
Location : APP - Autonomna pokrajina Pešća
Registration date : 28.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 11:45

shadowthrone je napisao/la:
morpheus je napisao/la:
ako se ne varam, prošle godine najmanji NQ je bio Sisak s 11 (9) ljudi Smile

lol! lol! lol!

Nevjerojatno kak puno ljudi. Skoro pa više nego ove godine.
[Vrh] Go down
Galanodel
Magus
Magus
Galanodel


Broj postova : 652
Age : 39
Location : Zagreb/Paladahust
Registration date : 28.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 12:15

Ove godine je na nekim bilo i po 8 ljudi
[Vrh] Go down
morpheus
Džadžija - Partizanko
Džadžija - Partizanko
morpheus


Broj postova : 871
Age : 37
Location : Zagreb,Borongaj,20 koraka od bivšeg DBS-a (kojeg još malo pa ću preboljeti :)
Registration date : 27.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 12:22

Galanodel je napisao/la:
Ove godine je na nekim bilo i po 8 ljudi
nebi bilo probelm da je bio jedan takav NQ, ali ih je bilo nekoliko.

a ako se ne varam, ove godine je bio i jedan NQ manje nego prošle godine.
[Vrh] Go down
http://www.vbulletin.org
Fila
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Fila


Broj postova : 388
Age : 37
Location : C:\
Registration date : 28.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 12:24

Ian_Forestal je napisao/la:
... bar bumo vidli neka nova lica...

Sumnjam.
[Vrh] Go down
njemac
Apprentice Mage
Apprentice Mage



Broj postova : 35
Registration date : 12.06.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 13:01

Ian_Forestal je napisao/la:
koja hrpa papaka, kakve veze ima kolko se ljudi kvalificiralo... bar bumo vidli neka nova lica... ili vas je mozda strah konkurencije? vidim mnogo je junaka koji vole gledat istih 30 lica svake godine wtf?

Istina!
Jos bolje ak bude hrba noobova mos draftat prebrocken deckove ko ja svaki put i u constructedu imas prve dvije runde bye.

Al kakvi su to regionalsi na kojima dobis bye na natsionalsima pa to je mislim ultimativna glupost
[Vrh] Go down
morpheus
Džadžija - Partizanko
Džadžija - Partizanko
morpheus


Broj postova : 871
Age : 37
Location : Zagreb,Borongaj,20 koraka od bivšeg DBS-a (kojeg još malo pa ću preboljeti :)
Registration date : 27.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 13:07

njemac je napisao/la:
Ian_Forestal je napisao/la:
koja hrpa papaka, kakve veze ima kolko se ljudi kvalificiralo... bar bumo vidli neka nova lica... ili vas je mozda strah konkurencije? vidim mnogo je junaka koji vole gledat istih 30 lica svake godine wtf?

Istina!
Jos bolje ak bude hrba noobova mos draftat prebrocken deckove ko ja svaki put i u constructedu imas prve dvije runde bye.

Al kakvi su to regionalsi na kojima dobis bye na natsionalsima pa to je mislim ultimativna glupost

to su regionalsi (oni se koriste u SADu i sl) pored NQeva.
[Vrh] Go down
http://www.vbulletin.org
Ian_Forestal
Code of Milan suspended!



Broj postova : 468
Registration date : 29.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 13:08

da se mene pita bili bi open nationalsi za sve gradjane hrvatske + bilo ko tko je odigro 10 ili vise turnira u hrvatskoj te godine
[Vrh] Go down
al_Alamm
Kobotnica
al_Alamm


Broj postova : 504
Age : 96
Location : deep inside
Registration date : 28.05.2007

National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Emptyned 1 srp 2007 - 13:09

Otkad si ti na platnoj listi lminfa ?
[Vrh] Go down
http://www.finte.net
Sponsored content





National Qualifier Empty
PostajNaslov: Re: National Qualifier   National Qualifier Empty

[Vrh] Go down
 
National Qualifier
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» National Qualifier 7.7. Virovitica
» National qualifier Osijek
» National qualifier (regionals) u Rijeci
» National Qualifier Zagreb 16.5.2009.
» LAST CHANCE QUALIFIER (ZG)!!!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CRO MtG Forum :: Magic: the Gathering :: Magic Razno-
Forum(o)Bir: