CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 regeneration

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
simpsonim
Experienced Mage
Experienced Mage
simpsonim


Broj postova : 77
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 08.07.2007

regeneration Empty
PostajNaslov: regeneration   regeneration Emptyned 8 srp 2007 - 22:24

Um...pozdrav regeneration Icon_smile

Ja sam skroz novi na forumu, al ne i u Magicu. Doduše zadnji put sam ga igrao prije neke 3-4 godine i zato sam valjda malo zaboravio neke finese u pravilima pa stoga sljedi pitanje...

Pročitao sam one izvadke iz pravila što ih je Morpheus postao u onom pinnanom topicu tipa "pročitaj prije neg išta postaš" i naletio sam na izvadak o regeneraciji i onda sam se sjetio jedne stvari o regeneraciji koja me več par dana muči (otkad sam opet primio svoj stari deck u ruke, lol).

U pravilu kaže da kada kreatura sa štitom regeneracije primi smrtonosnu količinu damagea taj damage se s nje miče, ona se tap-a i ako je u combatu iz njega se vadi.
Mene sad zanima - da li ta kreatura deala svoj damage prije neg se izvadi iz combata ili je dealanje damagea 'istodobno' pa i ta kreatura koja je ubila tu kreaturu sa regeneracijom primi od nje damage (prije nego se ta kreatura sa regenerecijom izvuče iz combata zbog aktivacije regeneracijskog štita)?

Meni bi bilo logično da se taj damage deala, ali onda nekužim onaj dio o 'vađenju iz combata' kada je combat damage praktički zadnja faza napada. Anyway...nisam siguran pa pitam regeneration Icon_biggrin
[Vrh] Go down
http://simpsonim.pcm.hr
etherus4
Apprentice Mage
Apprentice Mage
etherus4


Broj postova : 39
Age : 39
Location : Rijeka
Registration date : 28.05.2007

regeneration Empty
PostajNaslov: Re: regeneration   regeneration Emptyned 8 srp 2007 - 22:50

Ovako...
Onaj dio koje te zanima glasi: ako se kreatura vadi iz kombata zbog regeneracije ili nekog drugog efekta,ako nije podijelila dmg tj. dmg nije otišao na stack(nakon deklariranja blokera,nakon assign.dmg) ta kreatura ne dila kombat dmg.
Ukoliko je već dmg na stack-u,a kreatura se regenerira ili se remova iz kombata,dmg ce biti podijeljen.
Nadam se da je to što si htio...
stay well...
[Vrh] Go down
Draconis
Experienced Mage
Experienced Mage
Draconis


Broj postova : 77
Age : 37
Location : Sisak
Registration date : 01.06.2007

regeneration Empty
PostajNaslov: Re: regeneration   regeneration Emptyned 8 srp 2007 - 23:28

Combat damage step nije posljednji step combat phasea, pa zato piše da se kreatura miče izvan combata.

Obje kreature (ona koja napada i ona koja ju blokira) rade dmg u isto vrijeme. Tako da kad se tvoja kreatura regenerira, ona je već napravila combat dmg.
[Vrh] Go down
simpsonim
Experienced Mage
Experienced Mage
simpsonim


Broj postova : 77
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 08.07.2007

regeneration Empty
PostajNaslov: Re: regeneration   regeneration Emptypon 9 srp 2007 - 12:55

Hvala na objašnjenjima dečki, potvrdili ste ono kaj sam i sam mislio sam kaj me mao zbunjivalo to "is removed from combat".

Al sad sam se sjetio da bi kreatura mogla bit ubijena s nekom magijom prije nego se deklarira obrana pa onda to "is removed from combat ima smisla".

Anyway...hvala na odgovorima Very Happy
[Vrh] Go down
http://simpsonim.pcm.hr
orhe
Secret Service
orhe


Broj postova : 198
Age : 50
Location : Zagreb
Registration date : 29.05.2007

regeneration Empty
PostajNaslov: Re: regeneration   regeneration Emptypon 9 srp 2007 - 13:58

simpsonim je napisao/la:
Hvala na objašnjenjima dečki, potvrdili ste ono kaj sam i sam mislio sam kaj me mao zbunjivalo to "is removed from combat".

Al sad sam se sjetio da bi kreatura mogla bit ubijena s nekom magijom prije nego se deklarira obrana pa onda to "is removed from combat ima smisla".

Anyway...hvala na odgovorima Very Happy

ili bi se mogla sukobljavati sa first strikerom.
tada ju moras regenerirati - removati iz combata - nakon first strike damagea, pa ona ne stigle dealati damage (ukoliko i sama nema first strike)
[Vrh] Go down
Sponsored content





regeneration Empty
PostajNaslov: Re: regeneration   regeneration Empty

[Vrh] Go down
 
regeneration
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Trample & Regeneration

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CRO MtG Forum :: Magic: the Gathering :: Za Početnike-
Forum(o)Bir: