CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Trash for treasure

Go down 
+7
Deth
KontraMagija
Franc
Pippin
Luke Planeswalker
Jerman_i
Ishan
11 posters
Autor/icaPoruka
Ishan
Orcish Librarian
Ishan


Broj postova : 763
Age : 87
Location : Rijeka
Registration date : 28.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Trash for treasure   Trash for treasure Emptysub 8 ruj 2007 - 13:42

Dakle...

nakon više mjeseci casual igranja ovog decka (sa Mishrama, shiled spherama i bez nekih jakih karata (mindslaver, oblivion stone, sundering titan i urzatrona) konačno sam odlučio ponjeti deck na riječki extended...

Ono što me zanima su vaše sugestije - komentari. Što dodati i sl..

Decklista:
12 Urza landova
3 Seat of the Synod
3 Great Furnace
3 Shivan Reef
3 Steam Vents
total 24 landa

artefakti:
3 izzet signeta
4 triskeliona
3 sundering titana
4 oblivion stone
2 mindslaver
16 artefakta

spellovi:
4 remand
3 thirst for knowledge
2 compulsive research
4 serum visions
4 trash for treasure
2 compulsion
3 fiery temper

side:
platinum angeli (sve se mislim da ih stavim main jer dobivaju partije)
pyroclasme
i još neki random junk...

Ajde.. predlažite izmjene i nadopune Very Happy

prvu znam:
Acadamy Ruins

EDIT:
Btw.. koji uspijeh predviđate ovom decku (već je okusio turnire - sasvim solidno je prošao) Smile
[Vrh] Go down
Jerman_i
Zamjenik kapetana
Zamjenik kapetana
Jerman_i


Broj postova : 535
Age : 37
Location : zagreb
Registration date : 28.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptysub 8 ruj 2007 - 13:55

psihopatu, deck ti se raspadne na katakija Basketball
[Vrh] Go down
Luke Planeswalker
Magus
Magus



Broj postova : 595
Age : 31
Location : Zadar
Registration date : 29.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptysub 8 ruj 2007 - 14:00

Jerman_i je napisao/la:
psihopatu, deck ti se raspadne na katakija Basketball

lol
kao sta se atog raspadne na sudden shock
aggro na wog i slona
dredge na bottle gnomse
saffi na fannatica
goblini na kugu
a komboi na rule of law

cmon you can better


Zadnja promjena: ; sub 8 ruj 2007 - 14:06; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Ishan
Orcish Librarian
Ishan


Broj postova : 763
Age : 87
Location : Rijeka
Registration date : 28.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptysub 8 ruj 2007 - 14:04

Jerman_i je napisao/la:
psihopatu, deck ti se raspadne na katakija Basketball

kataki?

ma nije on neko zlo...
Za ovaj deck su veće zlo Savannah lions ili Watchwolf. Very Happy
[Vrh] Go down
Pippin
legacy apprentice
Pippin


Broj postova : 200
Location : Čakovec
Registration date : 28.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptysub 8 ruj 2007 - 14:10

kolko se sjecam ceconjo kad sam pratio ext igrao se neki slicni deck, unutra je bilo:

ko must 4 thirsta, pokoji fact, zatim ruinsi, condescend isto ko must - neke verzije su igrale wildfireove protiv aggra (ovisi valjda o metagameu), neke fire/ice ili cak burning wish pa toolbox (wildfire, pyroclasma, demonfire, spree, analiza... ). Repeal je isto predobar u tronu, mozda koji spell burst u sideu.

Na prvi pogled izbacio bih odmah van:

2 compulsive research
4 serum visions
2 compulsion
3 fiery temper

bez ikakvog razmisljanja.  Nije da imash plavu manu uvijek prvi krug pa da ti serum vision bude od koristi, a kasnije imash viska mane za powerful spellove, slicna stvar i s compulsionom. Fiery temper je... smjesan Smile
Za discard su dosta thirstovi + factovi - u koje akceleriras preko signeta/moxeva.

eto, savjet od njubare koja je nekad igrala

btw, dosle karte od groha?
[Vrh] Go down
Ishan
Orcish Librarian
Ishan


Broj postova : 763
Age : 87
Location : Rijeka
Registration date : 28.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptysub 8 ruj 2007 - 14:18

eeeeh....
zaboravio sam na FoF!

A i condescend nije loša ideja...

Feiry temper je tech! Ono - osim što eliminiraš kreaturu, imaš card advantage i k tome si odigrao loš spell - što pridonosi opećem dobrostanju države i nacije (and that's what magic is all about) :D

btw... compulsion je underrated karta... Svi koji su ga ikad igrali zanju to.

ps - došle karte od onog tipa (foil chi decree)
[Vrh] Go down
Pippin
legacy apprentice
Pippin


Broj postova : 200
Location : Čakovec
Registration date : 28.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptysub 8 ruj 2007 - 14:26

dobar je compulsion, samo ga ti mozes po krugu jednom  - dvaputa maks koristiti sta je loshe s obzirom da za to mozes odigrat fact i dobit pravi card advantage (car quality ionako dobivas igrajuci preskupe spellove Very Happy ).

nego oke, daj pls postaj na motlu onda, pa se i ja javim da to zakljucimo, pa se prebacimo na onog drugog lika Wink
[Vrh] Go down
Franc
Apprentice Mage
Apprentice Mage
Franc


Broj postova : 44
Registration date : 10.06.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptysub 8 ruj 2007 - 14:46

Ishan je napisao/la:


Feiry temper je tech! Ono - osim što eliminiraš kreaturu, imaš card advantage i k tome si odigrao loš spell - što pridonosi opećem dobrostanju države i nacije (and that's what magic is all about) Very Happy

U tom duhu evo jednog prijedloga: Steel Wall.
Rula protv Savana Lionsa i Watchwolfova, za koje si spomenuo da ti rade probleme. A i artifakt je.
I Bottle Gnomes imaju sličan učinak...iako su oni ipak puno bolji pa ne idu baš u računicu "loš spell + card(tempo) advantage= dopće dobrostanje države i nacije".


Zadnja promjena: ; sub 8 ruj 2007 - 15:33; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Ishan
Orcish Librarian
Ishan


Broj postova : 763
Age : 87
Location : Rijeka
Registration date : 28.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptysub 8 ruj 2007 - 14:51

Steel wall je MAMA protiv aggra.. kupuje vrijeme i ode na trash for treasure i uvede neku mrcinu.
Super ideja!

Ajmo... još!
[Vrh] Go down
Franc
Apprentice Mage
Apprentice Mage
Franc


Broj postova : 44
Registration date : 10.06.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptysub 8 ruj 2007 - 15:38

Možda jedan March of the Machines? Kao iznenađenje...
Pa prebiješ sa Signetima tongue
[Vrh] Go down
Luke Planeswalker
Magus
Magus



Broj postova : 595
Age : 31
Location : Zadar
Registration date : 29.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptysub 8 ruj 2007 - 16:13

hm.-..

drift?mozda jaci od steel walla a moze naci treashure ili kamencic.
fabricate-serch your library for mindslaver?
[Vrh] Go down
KontraMagija
Gush
KontraMagija


Broj postova : 1147
Age : 37
Location : Kvart
Registration date : 28.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptysub 8 ruj 2007 - 16:24

cech ja ne vidim gdje je Bosh study
[Vrh] Go down
http://www.lastfm.com/user/ghantzee
Ishan
Orcish Librarian
Ishan


Broj postova : 763
Age : 87
Location : Rijeka
Registration date : 28.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptysub 8 ruj 2007 - 20:29

Hvala na imputima... iako ovi posljednji nisu nabolji (iako imaju dobar casual flavor):
Franc je napisao/la:
Možda jedan March of the Machines? Kao iznenađenje...


Pa prebiješ sa Signetima tongue


TO je već neki drugi dek. Ne mogu u decku furati i skupe artefakte i nekakvu gravejard rekurziju i nekakav kvazi madness i march of the machines.
March deck planiram složiti već mjesecima - ali kako nisam našao vremena za to - za sad ništa.

Luke Skywalker je napisao/la:
hm.-..

drift?mozda jaci od steel walla a moze naci treashure ili kamencic.
fabricate-serch your library for mindslaver?
Drift of Phantasm je u biti loša karta koja funkcionira samo u sporom metagameu. A extended to nije. Kao zid od 3 mane je prespor i ne vrijedi onih dodatnih 1 toughness i ability blokanja letaća. Ako steel wall sleti u prvom krugu popit će bar 4 damagea (1 ili 2 od kreature koja napada i preostalih 3 ili 2 od removala) i samim time će usporiti protivnikovu agresiju. To u prijevodu znači nekih spašenih 5-6 života.
Transmute ability od Drifta nije bitan u ovom decku jer to nije kombo deck. To je samo deck koji koristi skupe i glupe karte i nastoji biti zabavan. A i bolje mi je kopati po decku s thirst for knowledge / compulsive researchom i puniti si graveyard (ako je potrebno) nego transmutati po 1 kartu.
Isto vrijedi i za Fabricate. T for K i compulsive su bolji jer, ponavljam, ovo nije kombo deck.
KontraMagija je napisao/la:
cech ja ne vidim gdje je Bosh study
Mah... o Boshu sam razmišljao i igrao ga u casualu i najčešće mi je debelo prespor. Kada uđe u igru ne radi niš. Stoji 1 krug. Tek idući krug nešto radi. Sundering titan i Triskelion odmah nude nekakva rješenja... Bosh ne.
Fun factor Bosha je visok ali, nažalost, rijetko kad je uistinu koristan.
Recimo, puno bolji mi je Pentavite koji ako imam samo 1 slobodnu manu je već hiper koristan Very Happy

Ajmo..... još prijedologa... zaboravljeni artefakti... sigurno ih ima!!! Wink
[Vrh] Go down
Deth
Imi Statue
Deth


Broj postova : 43
Age : 48
Location : Rijeka FTW
Registration date : 11.06.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptyned 9 ruj 2007 - 11:49

Triskelavus? Chump, shoot, weld, repeat. Smile
[Vrh] Go down
Havoc
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Havoc


Broj postova : 234
Age : 43
Registration date : 30.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptyned 9 ruj 2007 - 14:04

pa nakon par partija manjka starstorm ili pyroshka. kompulzije van, FoF unutra, a bogami i echoing truth pride.
[Vrh] Go down
smrt
Wizard Mentor
Wizard Mentor
smrt


Broj postova : 118
Age : 31
Location : Zadar
Registration date : 04.06.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptyned 9 ruj 2007 - 18:05

Vani bi mogli ići 2 compulsive research, 3 fiery temper i 4 serum visionsa, a ući Academy Ruins, Platinum Anđeo, još 1 Thirst, 4 facta i 2 condescenda. Ako ikad pomisliš da je Compulsion smeće, ubaci još 2 Condescenda. Po ovome, deck bi mogao voziti oko nekih 3-1 na turniru uz malo sreće, 4-0 uz puuuno sreće(i skilla), a 2-2 ili manje ako se nema sreće. Ipak, deck je fora i ako se agresija uspije zaustaviti može dosta dobro proći.

P.S- Ubaci Triskelavuse umjesto Triskeliona(ili bar ostavi 2-2 omjer)
[Vrh] Go down
Ishan
Orcish Librarian
Ishan


Broj postova : 763
Age : 87
Location : Rijeka
Registration date : 28.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptyned 9 ruj 2007 - 18:24

Deth je napisao/la:
Triskelavus? Chump, shoot, weld, repeat. Smile
Hmmm... ma dobar je on. Ali uvijek sam više volio triskeliona. Nekako mi je srcu mio.
Havoc je napisao/la:
pa nakon par partija manjka starstorm ili pyroshka.
kompulzije van, FoF unutra, a bogami i echoing truth pride.

Definitivno. Deck je radjen s ciljem da od aggro decka gubi. Inače kada bih ubacio pyroclasme to bi mi definitivno pomoglo u nekim matchupima (ili uspori protivnika ili mu ubije male agresivce). No, nekako mi to nije fora pa ih držim u sajdu.
Što se tiče Starstorma. On na papiru dobro izgleda - ono ciklira se i radi isto što radi pyroclasma - koji put i bolje. Ali, nažalost previše je intenzivan u smislu mane. Za ubiti watchwolfa i društvo mi treba 5 mana. Za prospectora 3. Puno previše. U tom slučaju mi se boljom čini pyroclasma.
smrt je napisao/la:
Vani bi mogli ići 2 compulsive research, 3 fiery temper i 4 serum visionsa, a ući Academy Ruins, Platinum Anđeo, još 1 Thirst, 4 facta i 2 condescenda. Ako ikad pomisliš da je Compulsion smeće, ubaci još 2 Condescenda. Po ovome, deck bi mogao voziti oko nekih 3-1 na turniru uz malo sreće, 4-0 uz puuuno sreće(i skilla), a 2-2 ili manje ako se nema sreće. Ipak, deck je fora i ako se agresija uspije zaustaviti može dosta dobro proći.

P.S- Ubaci Triskelavuse umjesto Triskeliona(ili bar ostavi 2-2 omjer)
he he... ako ikada pomislim da je compulsion smeće... Smile
Pa nije to genijalna karta - ali nije ni loša....
Anyway... prijedlog promjene je ok. I po nekoj logici stvari - stoji. Moram još razmisliti da li ću baš tako i postupiti Very Happy

Anyway... deck je, za sada, na turniru neporažen i vozi 3-0-1.
Imao sam solidne matchupe a i protivnici su napravili par kardinalnih pogrešaka. Realno bi bilo 2-2 ili 2-1-1

Ideje koje ste dali su dobre... ako se sjetite još kojeg ludog artefakta - recite.
Meni na pamet pada testirati bottled cloister kao card draw i zaštita od diskarda. Ali me nekako ne oduševljava.
[Vrh] Go down
Luke Planeswalker
Magus
Magus



Broj postova : 595
Age : 31
Location : Zadar
Registration date : 29.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptyned 9 ruj 2007 - 18:24

smrt je napisao/la:
Vani bi mogli ići 2 compulsive research, 3 fiery temper i 4 serum visionsa, a ući Academy Ruins, Platinum Anđeo, još 1 Thirst, 4 facta i 2 condescenda. Ako ikad pomisliš da je Compulsion smeće, ubaci još 2 Condescenda. Po ovome, deck bi mogao voziti oko nekih 3-1 na turniru uz malo sreće, 4-0 uz puuuno sreće(i skilla), a 2-2 ili manje ako se nema sreće. Ipak, deck je fora i ako se agresija uspije zaustaviti može dosta dobro proći.

P.S- Ubaci Triskelavuse umjesto Triskeliona(ili bar ostavi 2-2 omjer)

smrt,mislim da cec ipak ima malo vise iskustva.
[Vrh] Go down
QWERTAS
Wizard Mentor
Wizard Mentor



Broj postova : 256
Registration date : 28.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptyned 9 ruj 2007 - 18:26

pa kad vidim ovaj "deck",makes me wonder:roll:
[Vrh] Go down
Ishan
Orcish Librarian
Ishan


Broj postova : 763
Age : 87
Location : Rijeka
Registration date : 28.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptyned 9 ruj 2007 - 18:33

QWERTAS je napisao/la:
pa kad vidim ovaj "deck",makes me wonder:roll:

Lol... nije dovoljno PRO? Ili...
Sve mi se čini da je izvor tvojeg čuđenja naš pristup magicu. Čini mi se da ti želiš pobijediti. Meni je primarni cilj zabaviti se - ako pobijedim, ili dobro odigram kao na natsima - tim bolje. Ali ako je pobijeda došla a pri tome nisam guštirao u igri (što zbog protivnika što zbog decka kojeg igram što zbog lošeg horoskopa ili zlatnih ribica) onda - to nije to.
Luke Skywalker je napisao/la:
smrt,mislim da cec ipak ima malo vise iskustva.
Daj Mustać... pa zašto sam otvorio topic nego da čujem što drugi mogu sugerirati. Svaki komentar je dobrodošao a k tome je Smrčev (se tako deklinira?) kometar izuzetno na mjestu....
[Vrh] Go down
Olegowsky
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Olegowsky


Broj postova : 400
Age : 39
Location : Zadar
Registration date : 28.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptyned 9 ruj 2007 - 19:02

Luke Skywalker je napisao/la:
smrt,mislim da cec ipak ima malo vise iskustva.

ima, ali si se opet i ti našao pozvanim da ga savjetuješ... bounce bounce bounce


Zadnja promjena: ; ned 9 ruj 2007 - 19:05; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Luke Planeswalker
Magus
Magus



Broj postova : 595
Age : 31
Location : Zadar
Registration date : 29.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptyned 9 ruj 2007 - 19:05

solemn simulacrum,proteus staff,vedalken mage,...

ATOG?
[Vrh] Go down
Havoc
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Havoc


Broj postova : 234
Age : 43
Registration date : 30.05.2007

Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Emptyned 9 ruj 2007 - 23:22

starstorm je bog. 5 mane?! oh no! ja mislio da igraš neki urzatron. Uostalom zato sam ti rekao echoing truth. Divna karta.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Trash for treasure Empty
PostajNaslov: Re: Trash for treasure   Trash for treasure Empty

[Vrh] Go down
 
Trash for treasure
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CRO MtG Forum :: Magic: the Gathering :: Strategije i Deckovi-
Forum(o)Bir: