CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 BrainPowerBlack (T2)

Go down 
+8
Nedjeljko Odmor
Mirari
Havoc
FANAttIC
Ian_Forestal
shadowthrone
KontraMagija
bog frog
12 posters
Autor/icaPoruka
bog frog
drekaVac
drekaVac
bog frog


Broj postova : 457
Location : City of delusion (Zagreb)
Registration date : 27.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptyned 9 ruj 2007 - 2:00

Brain(spoil)+(Gauntlet of) Power Very Happy

Evo, vidim da se dosta ljudi raspištoljilo po ovom forumu u zadnje vrijeme (čak i Čeč Shocked), pa zašto ne bih i ja (čitaj: moram učiti, a ne da mi se)? Evo jednog decka koji mi je danas pao na pamet (imam u folderu i pozamašan broj malo starijih, pa možda u narednih nekoliko dana iskopam i neke od njih Very Happy):

1x Stuffy Doll
1x Razormane Masticore
1x Roiling Horror

4x Coldsteel Heart
4x Mind Stone
4x Tendrils of Corruption
4x Damnation
4x Brainspoil
4x Gauntlet of Power
1x Mirari
1x Head Games
1x Moonlight Bargain
1x Beacon of Unrest
4x Consume Spirit

4x Scrying Sheets
21x Snow-Covered Swamp

Nedavno sam nabavio playset Gauntlet of Powera, pa sad moram složiti nekoliko jednobojnih deckova s njim (barem jedan za svaku boju Very Happy). Odlučio sam početi s crnim ponajviše zbog jedne karte - Brainspoil - jer ako je deck već napravljen oko neke karte, onda je zgodno vidjeti je u nešto više partija, zar ne? Very Happy
Inače, deck je zamišljen za casual, ali ne bih imao ništa protiv kad biste mi pomogli da ga pretvorimo u Tier0 Metagame Ubojicu(TM). Very Happy

Slijedi opis kartu-po-kartu:

4x Gauntlet of Power

Kao što se iz gore rečenog može zaključiti, ovo je glavna karta u decku. Ako sve prođe prema planu, ulazi u igru u 4. potezu (2. potez Heart/Stone, 3. potez eventualno transmute Brainspoila ako Gauntlet nije u ruci, 4. potez Gauntlet, 5. potez zabava - ako ste još živi jer u slučaju transmuteanja Brainspoila niste još stigli baciti nijedan removal Very Happy - ponekad je bolje pričekati jedan potez sa Gauntletom nego riskirati preuranjenu smrt).
Što se tiče njegovog abilityja pumpanja creaturea, on u ovom decku ne igra gotovo nikakvu ulogu (u deck bi se moglo probati nagurati par Skeletal Vampirea koji se, doduše, ne mogu tutorati, ali može se reći da su nekoliko puta jači s Gauntletom jer imate nešto više mane na raspolaganju za stvaranje šišmiša, koji dobivaju +1/+1, a dodatan bonus je da Vampire neće umrijeti od jednog Incineratea/Helixa prije nego što mu se pridruže pajdaši). S druge strane, udvostručavanje mane omogućava raznorazne vratolomije.
Stvar koja se može činiti neugodnom kod Gauntleta je njezina simetričnost jer on djeluje i na protivnikove permanente. Međutim, u kompetitivnom T2 formatu nema decka sa mnogo crnih creaturea niti decka kojem je glavna boja crna i koji dobiva crnu manu od basic Swampova. Prema tome, drawback je praktički nikakav.

4x Brainspoil

Gauntleti br. 5-8. Osim toga, tutoraju par drugih stvarčica (vidi gore ili dolje). U najgorem slučaju, potrošit ćete pet mane na uništavanje jednog creaturea (Embarassed), naravno ako taj creature nema protection ili Shroud ili ste sreće da igrate protiv Moldervine Cloaka/Griffin Guidea/Stuffy Dolla.

4x Coldsteel Heart
4x Mind Stone

Ovaj deck je mana-huuuuungry te ima pristojan broj karata za četiri mane (Tendrils, Damnation) koje je zgodno odigrati nešto ranije, a čuo sam da ni 4. potez Gauntlet ne smrdi. U svakom slučaju, svaka mana se broji!
Bonus: za zbunjavanje protivnika, kad Heart dođe u igru, izaberite boju, a da nije crna. Imajte samo na umu da će vam takav podvig smanjiti Consume Spirit ako na stolu već imate koji Mind Stone ili Scrying Sheets.
Mind Stonevi su Heartova braća. Po defaultu smanjuju Consume Spirite (uz pretpostavljenu prisutnost Sheetsa), ali se u nuždi cycleaju.

4x Tendrils of Corruption
4x Damnation

Glavni removal package (u nuždi će poslužiti i Consume Spirit i Brainspoil). Često se mogu odigrati već u trećem potezu.

4x Consume Spirit

Glavni win condition decka. Ne treba se bojati iskoristiti pokoji primjerak u ranijoj fazi igre jer kasnije i jedan može napraviti 20 damagea, a u decku je par creaturea koji mogu obaviti posao.

To nas dovodi do 5cc silver bulleta:

1x Head Games - jedini hand disruption u decku. Pretvorit će i najsočniji hand u hrpicu landova + scoutanje protivnikovog decka (jedina nezgodna stvar je što ste protivniku prilično povećali vjerojatnost povlačenja nonland karata - najgori su topdeckani Compulsive Research ili Careful Consideration)

1x Moonlight Bargain - u situacijama kad imate dosta lifea na raspolaganju i kad bi vam bolje pasalo nekoliko karata s vrha decka nego jedna 5cc karta

1x Beacon of Unrest - fora karta koju se čak može više puta tutorati

1x Mirari - Mirari je car. 'Nuff said. No ipak, Mirari je must-counter jer je u suprotnom svaki sljedeći instant/sorcery potrebno counterati dva puta. Iako deck ima podosta karata pogodnih za Mirarianje, glavna primjena je ipak sa Consume Spiritom.

I silver bullet creaturei...

1x Stuffy Doll - pretvara Tendrilse u Consume Spirite. Zaobilazi Story Circle. Čuva kuću od suspendanih hastera (npr. Greater Gargadon). Vjerojatno ima još nekih primjena kojih se trenutno ne mogu sjetiti. Very Happy

1x Razormane Masticore - pretražio sam bazu za 5cc kartama i našao njega između ostalog. Svidio mi se. Very Happy Scrying Sheetsi bi trebali biti osiguranje za upkeep.

1x Roiling Horror - srkanje lifea je praktički uncounterable (kao i tutoranje transmuteom). Osim toga, ako ste na nešto više lifea od protivnika (što nije neostvarivo zbog Tendrilsa i Consume Spirita), može ga se suspendati za svega nekoliko ili čak samo za 1 - power i toughness mu se udvostručavaju svaki put kad zvizne protivnika.

Landovi:

4x Scrying Sheets - kao i svakom kontrolnom decku, tako je i ovom trebao izvor card advantagea. Odlučio sam se za Sheetse jer alternativa baš nije nešto (Graveborn Muse - toughness od tri znači da neće dugo živjeti, te nije baš dobra u kombinaciji s vlastitim Damnationom). S Coldsteel Heartovima, deck trenutno ima 29 snow karata (iako možda ipak ima jedan ili dva landa previše), što znači da će Sheetsi u prosjeku svakom drugom aktivacijom maknuti mana source s vrha decka.
U snow engine bi bilo zgodno ukomponirati i pokoji Mouth of Ronom, ali Tendrilsi, Consume Spirit i Gauntlet nažalost kažu: "Ne."

21x Swamp - da

Sideboard:

Nisam još stigao razmisliti u vezi sideboarda i cijenio bih vašu pomoć. Very Happy
Vjerojatno bih igrao Pithing Needleove jer zaustavljaju neke karte neugodne za deck (artifacte i enchantmente s activated abilityjima koje crna ne može riješiti, zatim Greater Gargadona koji fizzlea lifegain od Tendrilsa/Consume Spirita i landove tipa Treetop Village i Urza's Factory). Osim Needleova, vjerojatno je potrebno još discarda (Distress, Stupor, Hypnotic Specter, Muse Vessel,...).

Zadnji komentar je da ću isprobati deck i ako se silver bulleti ne pokažu pretjerano korisnim, izbacit ću ih (osim Head Gamesa i Moonlight Bargaina, za njih sam prilično siguran da će ostati u decku), a ubaciti Skeletal Vampireove i neki discard...

To bi bilo to (samo? Very Happy).

edit:

Čak i prije igranja, iz decka su izletili Stuffy Doll, Razormane Masticore, Roiling Horror i Mirari, a ušla 4 Batmana (Skeletal Vampire obv) koji su prepredobri u ovom decku, tako da mislim da neću ni isprobavati te silver bullete.

Sideboard je trenutno:

4x Pithing Needle
8x karata protiv kontrola (Distress/Stupor/Hypnotic Specter/Muse Vessel)
3x jeftini removal (Last Gasp/Terror/Cruel Edict)


Zadnja promjena: ; ned 16 ruj 2007 - 13:07; ukupno mijenjano 7 put/a.
[Vrh] Go down
https://cromtg.forumcroatian.com
KontraMagija
Gush
KontraMagija


Broj postova : 1147
Age : 37
Location : Kvart
Registration date : 28.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptyned 9 ruj 2007 - 2:15

lol!
[Vrh] Go down
http://www.lastfm.com/user/ghantzee
bog frog
drekaVac
drekaVac
bog frog


Broj postova : 457
Location : City of delusion (Zagreb)
Registration date : 27.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptyned 9 ruj 2007 - 2:16

KontraMagija je napisao/la:
lol!

Imaš pravo, ne znam kako se nisam toga sjetio!
[Vrh] Go down
https://cromtg.forumcroatian.com
KontraMagija
Gush
KontraMagija


Broj postova : 1147
Age : 37
Location : Kvart
Registration date : 28.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptyned 9 ruj 2007 - 2:18

kad dolazis play testat na fnm? lol!
[Vrh] Go down
http://www.lastfm.com/user/ghantzee
shadowthrone
Bolek - Nimbus Mazer
shadowthrone


Broj postova : 257
Registration date : 30.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptyned 9 ruj 2007 - 10:56

EXTIRPATE!!!
[Vrh] Go down
Ian_Forestal
Code of Milan suspended!



Broj postova : 468
Registration date : 29.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptyned 9 ruj 2007 - 12:07

cek malo vac pa ovo nije tvoj klasicni 4x deck... nekih karata ima po jedna... like wtf?

a i deck ti ima 59 karata???
[Vrh] Go down
FANAttIC
Wizard Mentor
Wizard Mentor
FANAttIC


Broj postova : 342
Age : 44
Location : S.Kraljevec, Zagreb
Registration date : 28.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptyned 9 ruj 2007 - 12:41

pokvario ga je top8 nešnalsa. vise ne zna ni casual deck slozit.
[Vrh] Go down
Havoc
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Havoc


Broj postova : 234
Age : 43
Registration date : 30.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptyned 9 ruj 2007 - 13:25

Igra ti bilo koji dvobojni s Tuborg, tomb of Yogurt

Nemas ni korlasha ni graveborn mjuzu, you suck.
[Vrh] Go down
bog frog
drekaVac
drekaVac
bog frog


Broj postova : 457
Location : City of delusion (Zagreb)
Registration date : 27.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptyned 9 ruj 2007 - 13:41

Ian_Forestal je napisao/la:
a i deck ti ima 59 karata???

Fixed. Falio je jedan Swamp.

Havoc je napisao/la:
Igra ti bilo koji dvobojni s Tuborg, tomb of Yogurt

Ne znam jesam li dobro shvatio, ali ako želiš reći da će Gauntlet puno pomoći protivniku sa Urborgom, ne bih se složio jer je taj deck najvjerojatnije UB Teferi koji nema previše basic landova u decku.
[Vrh] Go down
https://cromtg.forumcroatian.com
Mirari
Mirki
Mirari


Broj postova : 397
Age : 35
Location : SPLIT bokte
Registration date : 28.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptyned 9 ruj 2007 - 16:34

bog frog je napisao/la:
1x Mirari - Mirari je car. 'Nuff said.

Znam, ali najjače je Vac da ti složiš deck i znaš da on ne može bit bolji od tog i onda kao prijedlozi i sve to, a nikog nećeš poslušat Laughing jer si već sve isprobao.
[Vrh] Go down
Nedjeljko Odmor
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Nedjeljko Odmor


Broj postova : 205
Age : 40
Location : APP - Autonomna pokrajina Pešća
Registration date : 28.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptyned 9 ruj 2007 - 16:58

Mirari je napisao/la:
bog frog je napisao/la:
1x Mirari - Mirari je car. 'Nuff said.

Znam, ali najjače je Vac da ti složiš deck i znaš da on ne može bit bolji od tog i onda kao prijedlozi i sve to, a nikog nećeš poslušat Laughing jer si već sve isprobao.

Ma nije to, nego je tvrdoglaf!
Al ime decka mi je king Jedino kaj nedostaje Korlaš u imenu (al ne treba ga zato ubaciti u deck)
[Vrh] Go down
bog frog
drekaVac
drekaVac
bog frog


Broj postova : 457
Location : City of delusion (Zagreb)
Registration date : 27.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptyned 9 ruj 2007 - 18:45

Mirari je napisao/la:
si već sve isprobao.

Shocked

Onak, deck je od jučer i nije nijedna partija odigrana s njim...
[Vrh] Go down
https://cromtg.forumcroatian.com
KontraMagija
Gush
KontraMagija


Broj postova : 1147
Age : 37
Location : Kvart
Registration date : 28.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptyned 9 ruj 2007 - 19:08

vis da sam pitao gore kad je generalna proba mirari cheers
[Vrh] Go down
http://www.lastfm.com/user/ghantzee
Grga
Hypnox in Disguise
Grga


Broj postova : 209
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 29.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptyned 9 ruj 2007 - 19:33

Mozda jedan onaj demonic tutor s buybackom?
[Vrh] Go down
Ian_Forestal
Code of Milan suspended!



Broj postova : 468
Registration date : 29.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptyned 9 ruj 2007 - 23:26

heh

mogu sam rec da mi ovaj deck ne zvoni... mozda bi zvonio da tu ima nekih plejnvokera ect... ali ovak mi je malo pre tih...
[Vrh] Go down
Franc
Apprentice Mage
Apprentice Mage
Franc


Broj postova : 44
Registration date : 10.06.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptypon 10 ruj 2007 - 22:26

bog frog je napisao/la:

4x Scrying Sheets - kao i svakom kontrolnom decku, tako je i ovom trebao izvor card advantagea. Odlučio sam se za Sheetse jer alternativa baš nije nešto (Graveborn Muse - toughness od tri znači da neće dugo živjeti, te nije baš dobra u kombinaciji s vlastitim Damnationom). S Coldsteel Heartovima, deck trenutno ima 29 snow karata (iako možda ipak ima jedan ili dva landa previše), što znači da će Sheetsi u prosjeku svakom drugom aktivacijom maknuti mana source s vrha decka.

Ak ti je bar jedan Gauntlet na stolu i prema tome raspolažeš sa dosta ili puno mane možda Phyrexian Etchings ne bi bio loš izbor za card draw.
Negativno je to to što ako plaćaš za age countere možda nemaš dovoljno za Consume Spirit. No, ako si dobar igrač mislim da možeš balansirati između jednog i drugog.

Korlash?
Ah, vjerojatno ne, jer bi vjerojatno morao promijeniti koncepciju decka.
[Vrh] Go down
bog frog
drekaVac
drekaVac
bog frog


Broj postova : 457
Location : City of delusion (Zagreb)
Registration date : 27.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptypet 14 ruj 2007 - 0:14

Prvi post je editan.

Extirpate - nemam ih, ali imam averziju na njih (mogao bih nekoliko stranica o tome napisati)

Demonic Collusion - razmišljao sam, ali overkill je

Phyrexian Etchings - bez Gauntleta je preslab

Korlash - super je, ali za drugi deck
[Vrh] Go down
https://cromtg.forumcroatian.com
shadowthrone
Bolek - Nimbus Mazer
shadowthrone


Broj postova : 257
Registration date : 30.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptypet 14 ruj 2007 - 0:39

bog frog je napisao/la:
Extirpate - nemam ih, ali imam averziju na njih (mogao bih nekoliko stranica o tome napisati)

Samo par razloga, please. Ako ti nije problem.Crying or Very sad
[Vrh] Go down
KontraMagija
Gush
KontraMagija


Broj postova : 1147
Age : 37
Location : Kvart
Registration date : 28.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptypet 14 ruj 2007 - 0:42

sigurno gadne uspomene Cool
[Vrh] Go down
http://www.lastfm.com/user/ghantzee
mixer
ex rebel
mixer


Broj postova : 127
Age : 39
Location : novi marof
Registration date : 28.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptypet 14 ruj 2007 - 1:18

shadowthrone je napisao/la:
Samo par razloga, please. Ako ti nije problem.Crying or Very sad
evo bas slucajno Mark Young u danasnjem scg clanku kaze:
Citat :
(By the way, I should specify what I mean when I say that being invulnerable to Extirpate is ideal for States. At the Pro Tour, or in the later rounds of a Grand Prix, people tend to realize that Extirpate is rarely good. It doesn’t affect the board — which is key since most control decks these days focus on board control — and people generally don’t build their decks such that being hit with Extirpate is completely game over. Wafo-Tapa beat Herberholz in game 1 of their Yokohama semifinal despite having his Cancels Extirpated, for example.

On the lower levels of the game, though, you would be a lot more likely to see worse deck design: if we could all build decks like the pros, then the Pro Tour would be better attended than States. So, at States you’ll see decks that might be blown out by Extirpate, and you’re more likely to see someone playing a Black/X deck whose sideboard is "3 or 4 Extirpate, 11 or 12 blanks" because they believe it will be a worthwhile answer to problem spells across the table. Read my States article from two years ago for a similar example: my round 1 opponent was leaning on his three sideboarded copies of Cranial Extraction to get me... and my deck was misbuilt such that if he had drawn all three copies, he probably would have gotten me.)
podsjeca me na to kako je tooth jos uvjek pobjedivao nakon 2 extrakcije.
[Vrh] Go down
geronimo
Experienced Mage
Experienced Mage



Broj postova : 74
Age : 41
Location : po brdima
Registration date : 30.05.2007

BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Emptypet 14 ruj 2007 - 2:42

slazem se s vacom samo sto ih ja imam, i sve se nekako nadam da cu ih tu i tamo upotrijebiti al nekak neide. nikada to nije onoliko dobro koliko se cini...
[Vrh] Go down
Sponsored content





BrainPowerBlack (T2) Empty
PostajNaslov: Re: BrainPowerBlack (T2)   BrainPowerBlack (T2) Empty

[Vrh] Go down
 
BrainPowerBlack (T2)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CRO MtG Forum :: Magic: the Gathering :: Strategije i Deckovi-
Forum(o)Bir: