CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio

Go down 
+9
Luke Planeswalker
mesa_91
mulder
FANAttIC
Trinket
Mirari
thorus
Aredhel
Cornix
13 posters
Autor/icaPoruka
Cornix
Experienced Mage
Experienced Mage
Cornix


Broj postova : 86
Registration date : 13.06.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptysri 20 lip 2007 - 14:39

Zmajevi nad Siskom
(ili kako je Roso pokusao nemoguce)
1. dio


Stariji medju vama se sjecaju kako sam se u davna, prijasnja, zlatna vremena magica u Hrvata vrlo cesto hvatao tipkovnice i pisao raporte, izvjesca, analize deckova... pa cak i kolumne, a o malom Juri (Bog ga pozivio) da i ne govorim.
I nekako ne vjerujem da bi se danas nesto promjenilo da mi prije koji tjedan Vac nije zaprijetio neposudjivanjem karata ako ne napisem raport s regionalsa na kojima cu uspjeti stici igrati... A znate kakva strava progdje kroz kosti kad Vac prijeti... brrrrr.

Raport (barem onaj turnirski dio koji se odnosi na partije) nece biti dugacak. A i kako bi bio kad sam u svih 5 rundi regionalsa zajedno odigrao poteza koliko prosjecan kontrol deck odigra u samo jednoj partiji...
No krenimo redom.[/size]
S obzirom na to da sam od zadnjih nationalsa odigao svega par ozbiljnih magic partija, nisam si ni priblizno stignuo popraviti rejting kojeg sam s brilijantnih 1-5 u limitedu na proslim nationalsima srozao do boli. Dakle regionalsi su mi bili nuzni.[/size]

Kopajuci malo po netu istrazujuci potencijalni metagame, shvatio sam da je Dragonstorm deck kojeg relativno lako mogu sastaviti (vise o tome kasnije). Mnogi su se cudili zasto ja kao veliki ljubitelj i zagovaratelj beatdown deckova izabirem zmajeve kraj zivog Gruula u formatu. [/size]

Nije to lose pitanje, iako je odgovor jednostavan: Dragonstorm je bolji deck. To se naravno kasnije potvrdilo i na turniru gdje sam s lakocom pobjedio 2 RG decka.

Druga bitna stvar je probni FNM od prije koji tjedan na koji sam dosao s Dragonstormom. Nakon sto sam s relativnom lakocom osvojio taj turnir skuzio sam nesto bitno: veliki broj ljudi ne zna igrati protiv Dragonstorma. Daleko od toga da sam je neki strucnjak za antidragonstorm taktiku, ali su neki playevi ukazivali na totalno nasnalazenje u vremenu i prostoru cim se suspenda lotus s druge strane.
Ta cinjenica samo mi je potvrdila nakanu da na regionalse idem sa gomilom crveno plavih karata.[/size]

No sve to bi mi bilo nemoguce da nije bilo nekih sjanih ljudi. Prvenstveno i bez dileme Andreja Posavi koji mi je posudio 20-tak karata, Vaca koji je donirao 10-tak, pa onda Ivceca i LG-ja koji su se isprsili s jos po 4-5 i na kraju nase T4 hrpe iz koje sam izvukao ostatak onoga sto mi fali.

Jednostavna matematika kaze da sam ja od decka + sideboarda u svojoj kolekciji imao otoke, planine, jednog lotusa, jedan remand i 4 repeala.

Yeah baby.

A bitno da imam moxove... Koji ce mi krac kad s njima ne mogu igrati vrag ih dao....

E sad. Zasto Regionalsi u Sisku?

Zadnjih godinu dana meni su vikendi radni. Tako da sam Bjelovar i Varazdin/Cakovec morao propustiti zbog toga. Sto se Zagreba tice, o tome sam vrlo ljut pricao na ovom i onom forumu. Oslobodio sam si tu subotu kada su iznenada mudre organizatorske glave 4 dana prije turnira odlucile promjenit dan odigravanja sa subote na nedjelju. Vjerujem da je mnogima to svejedno, no meni je vrlo bitno... ali jbga vec smo navikli na te OP bisere... pa se onda pitamo zasto MTG umire u Hrvatskoj.

Zato kaj nikog nije briga.

Ali to je tema o kojoj se vec tako i tako puno prica.

Anyhow.

Deck je dakle izabran. Sa starim drugom Rosom sam vec dogovorio put prema jugu, a preko ovog foruma su se u Megana ugurali jos i Rapajic i Pavlinec.

Oko 12:30 te nedjelje ispred zgrade Vjesnika putem siska zaputili su se tako Damir, Marko, Zeljko i Kornelije. Svi prepuni ocekivanja, a ja prepun pitanja o trenutacnom metagameu jer nisam imao pojma kako radi bridž, pa neki piklsi, izvjesni dranlu (ili kako se vec zove) i misteriozni project X. Jedino mi Gruul nisu trebali pojasnjavati. Nakon 45 minuta pojasnjavanja detalja sto koja karta radi i koliko joj je cost osjecao sam se samo malo pametniji...

Put je bio kratak i ugodan.

Malo smo zalutali jer mapa nije bila najpreciznija, ali smo nakon jednom upita slucajnom prolazniku i jednog telefona neslucajnom organizatoru nasli put u Sumicu...

Nakon razgledavanja sjajnih prostorija kojih Siscani imaju, glasanja na obliznjem glasackom mjestu za manjine, pozdravljanja poznatih i pola pive, u crvenim protektorima sam prijavio sljedecu decklistu i iskrcao 40 kuna upisnine:

DRAGONSTORM

4 Bogardan Hellkite
2 Hunted Dragon

4 Dragonstorm
3 Gigadrowse
4 Lotus Bloom
2 Repeal
4 Remand
4 Rite of Flame
4 Sleight of Hand
4 Telling Time
4 Seething Song

2 Calciform Pools
1 Dreadship Reef
8 Island
3 Mountain
4 Shivan Reef
4 Steam Vents

SIDEBOARD:

1 Dreadship Reef
4 Ignorant Bliss
4 Martyr of Ashes
2
Repeal
3 Pact of Negation
1 Gigadrowse

[nastavak slijedi...]


BTW. jel' kuzite kako su polinkane karte? geek
[Vrh] Go down
Aredhel
Pixelirana
Aredhel


Broj postova : 154
Age : 42
Location : Prisavska rivijera (Zagreb).
Registration date : 28.05.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptysri 20 lip 2007 - 14:54

... abecedno? Like a Star @ heaven
[Vrh] Go down
http://collisioncourse.blog.hr
thorus
Tyler Durden
thorus


Broj postova : 167
Age : 47
Location : ZGB
Registration date : 28.05.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptysri 20 lip 2007 - 14:57

A još nismo saznali 'ko je u Sisku završio u top 8!
NQ Rijeka također šuti.
Ajde lijepo da se još netko priključio pisanju reportova Wink
[Vrh] Go down
Mirari
Mirki
Mirari


Broj postova : 397
Age : 35
Location : SPLIT bokte
Registration date : 28.05.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptysri 20 lip 2007 - 14:57

Aredhel je napisao/la:
... abecedno? Like a Star @ heaven

al je u abecedi r prije p i t prije s?

p.s kornelije jel ova šema s klikanjem na njih?


Zadnja promjena: ; sri 20 lip 2007 - 14:58; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Trinket
The anoing one
Trinket


Broj postova : 191
Age : 43
Location : Sisak
Registration date : 27.05.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptysri 20 lip 2007 - 14:58

Dobio je on sve podatke samo vas mami da pročitate prvi dio a onda kupite nastavak. What a Face

Neko Korni, Sisak ti ide velikim slovom. lol!


I za početak nisi loš, vidit ćemo šta donosi nastavak Pehar
[Vrh] Go down
FANAttIC
Wizard Mentor
Wizard Mentor
FANAttIC


Broj postova : 342
Age : 44
Location : S.Kraljevec, Zagreb
Registration date : 28.05.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptysri 20 lip 2007 - 15:38

Cornix, los si ko i svi koji taje top8 iz Sk i Ri. Takav talent za pisanje i onda napravis report u dva (valjda?) dijela, tu podjelu (iscekivanje) nitko ne cijeni (dobro da ne radis na rtl-u u odlucivanju kolko cesto treba ic zakon brace il rezi me, bojim se da bi za jednom tjedno dobio par prijetecih pisama). Twisted Evil
[Vrh] Go down
Cornix
Experienced Mage
Experienced Mage
Cornix


Broj postova : 86
Registration date : 13.06.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptysri 20 lip 2007 - 15:45

he
ma u dva dijela zato sto mi je za ovaj prvi trebalo 2 sata

a top 8 ne tajim
evo ga, kad ste navalili:

1 Rapajia, Marko 11 62,6667 77,7778 58,8842
2 Hecimovic, Kornelije 11 61,3333 77,7778 59,7114
3 Pleša, Danijel 10 62,6667 63,6364 65,7705
4 Rudan, Ivan 10 61,3333 54,5455 65,0855
5 Osmanagia, Aldin 10 52,0000 60,0000 57,7374
6 Kordia, Juran 10 49,3333 70,0000 49,0862
7 Trnski, Tomislav 9 60,0000 57,1429 61,3481
8 Takac, Boris 9 52,0000 61,5385 51,0043

znaci marko i ja s 3 pobjede pa 2 drawa
pa cetvorica s 3-1-1
i na kraju dvojica s 3 pobjede i dva poraza
s tim da treba naglasiti da je 9ti ispao na druge tajbrejkere...

9 Sueia, Stjepan 9 52,0000 58,3333 48,6966 5/3/0/0

zivot je nekad nepravedan
[Vrh] Go down
Mirari
Mirki
Mirari


Broj postova : 397
Age : 35
Location : SPLIT bokte
Registration date : 28.05.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptysri 20 lip 2007 - 16:09

Cornix je napisao/la:
9 Sueia, Stjepan 9 52,0000 58,3333 48,6966 5/3/0/0

lolz, ownd. to je spirit soldier?lol! Pehar
[Vrh] Go down
Trinket
The anoing one
Trinket


Broj postova : 191
Age : 43
Location : Sisak
Registration date : 27.05.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptysri 20 lip 2007 - 19:22

Jep, da je pobjedio trnskog koji je igrao gruul a on dragonstorm bio bi prvi.
[Vrh] Go down
mulder
lisac
mulder


Broj postova : 98
Age : 42
Location : Zagreb
Registration date : 27.05.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptyčet 21 lip 2007 - 10:48

cornix je stavio report u suspend... koliko countera jos ima? kada ce drugi dio? Laughing
[Vrh] Go down
mesa_91
Experienced Mage
Experienced Mage
mesa_91


Broj postova : 76
Age : 32
Registration date : 16.06.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptyčet 21 lip 2007 - 11:50

evo timecraft na 65 i jos ima countera
[Vrh] Go down
Luke Planeswalker
Magus
Magus



Broj postova : 595
Age : 31
Location : Zadar
Registration date : 29.05.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptypet 22 lip 2007 - 12:10

u napetom sam iscekivanju 2.dijela!!1
[Vrh] Go down
Guardian
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Guardian


Broj postova : 218
Age : 39
Location : Zadar/Zagreb
Registration date : 29.05.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptyned 24 lip 2007 - 16:37

Kornelije je zaboravio...a šta ćeš,to dolazi s godinama!Smile
[Vrh] Go down
Cornix
Experienced Mage
Experienced Mage
Cornix


Broj postova : 86
Registration date : 13.06.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptyned 24 lip 2007 - 17:38

jos gore
zaboravio sam da sam zaboravio
albino

sutra stize rasplet
[Vrh] Go down
Trinket
The anoing one
Trinket


Broj postova : 191
Age : 43
Location : Sisak
Registration date : 27.05.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptyuto 3 srp 2007 - 12:24

Cornix je napisao/la:
jos gore
zaboravio sam da sam zaboravio
albino

sutra stize rasplet

Mislim da si opet zaboravio. Sleep
[Vrh] Go down
Luke Planeswalker
Magus
Magus



Broj postova : 595
Age : 31
Location : Zadar
Registration date : 29.05.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptyuto 3 srp 2007 - 15:37

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio 272104
[Vrh] Go down
Cornix
Experienced Mage
Experienced Mage
Cornix


Broj postova : 86
Registration date : 13.06.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptyuto 3 srp 2007 - 15:43

ma ne znam kaj se dogadja
postao sam 2 puta
a svaki put netko obrise Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Olegowsky
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Olegowsky


Broj postova : 400
Age : 39
Location : Zadar
Registration date : 28.05.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptyuto 3 srp 2007 - 15:46

Cornix je napisao/la:
ma ne znam kaj se dogadja
postao sam 2 puta
a svaki put netko obrise Rolling Eyes

očito ne dosegneš dovoljne standarde krasnog pismenog izričaja, pa te tako tjeraju na usavršavanje... metafore, personifikacije, sinploke...
[Vrh] Go down
sandukan
Experienced Mage
Experienced Mage



Broj postova : 54
Age : 34
Location : Sisak
Registration date : 29.05.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptyuto 3 srp 2007 - 17:40

Olegowsky je napisao/la:
Cornix je napisao/la:
ma ne znam kaj se dogadja
postao sam 2 puta
a svaki put netko obrise Rolling Eyes

očito ne dosegneš dovoljne standarde krasnog pismenog izričaja, pa te tako tjeraju na usavršavanje... metafore, personifikacije, sinploke...
ja mislim da je kriva zvijezda u avataru cheers
lol! udba affraid
[Vrh] Go down
Cornix
Experienced Mage
Experienced Mage
Cornix


Broj postova : 86
Registration date : 13.06.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptyuto 3 srp 2007 - 19:02

Olegowsky je napisao/la:

očito ne dosegneš dovoljne standarde krasnog pismenog izričaja, pa te tako tjeraju na usavršavanje... metafore, personifikacije, sinploke...

posebno volim sinploke
bas sam ih jucer napravio s tjesteninom - prste da polizes


a kaj se udbe tice - sve je moguce iako je zvijezda zute boje, a to je, svi znaju, simbol otpora naroda ugande... scratch
[Vrh] Go down
smrt
Wizard Mentor
Wizard Mentor
smrt


Broj postova : 118
Age : 31
Location : Zadar
Registration date : 04.06.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptyuto 3 srp 2007 - 20:14

Cornix je napisao/la:
Olegowsky je napisao/la:

očito ne dosegneš dovoljne standarde krasnog pismenog izričaja, pa te tako tjeraju na usavršavanje... metafore, personifikacije, sinploke...

posebno volim sinploke
bas sam ih jucer napravio s tjesteninom - prste da polizes


a kaj se udbe tice - sve je moguce iako je zvijezda zute boje, a to je, svi znaju, simbol otpora naroda ugande... scratch

A hoće li više i ostatak reporta?
[Vrh] Go down
Olegowsky
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Olegowsky


Broj postova : 400
Age : 39
Location : Zadar
Registration date : 28.05.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptyuto 3 srp 2007 - 20:24

Cornix je napisao/la:
Olegowsky je napisao/la:

očito ne dosegneš dovoljne standarde krasnog pismenog izričaja, pa te tako tjeraju na usavršavanje... metafore, personifikacije, sinploke...

posebno volim sinploke
bas sam ih jucer napravio s tjesteninom - prste da polizes


a kaj se udbe tice - sve je moguce iako je zvijezda zute boje, a to je, svi znaju, simbol otpora naroda ugande... scratch

glavno da se ždere...
[Vrh] Go down
Guardian
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Guardian


Broj postova : 218
Age : 39
Location : Zadar/Zagreb
Registration date : 29.05.2007

Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Emptyuto 3 srp 2007 - 21:53

Bah,koliko je vremena prošlo više me ni ne zanima...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty
PostajNaslov: Re: Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio   Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio Empty

[Vrh] Go down
 
Zmajevi nad Siskom (ili kako je Roso pokusao nemoguce) 1.dio
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» natsi
» deseta u americi ili kako sj.... 8 sati igranja u 1 potezu
» Kako se suprostaviti Bridge Dredge-u?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CRO MtG Forum :: Magic: the Gathering :: Kolumne & Reportovi-
Forum(o)Bir: