CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post)

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Shpiro
Apprentice Mage
Apprentice Mage



Broj postova : 17
Age : 40
Location : Zabreg, Hrvatistan
Registration date : 08.08.2007

Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post) Empty
PostajNaslov: Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post)   Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post) Emptysri 8 kol 2007 - 15:38

Za pocetak pozdrav svima na forumu!
Nekad davno i ja igrah MTG, bjese to velika ovisnost. Tada nije bilo LoM-a, foil karata, FNM-a, Gatewaya, karte su se kupovale preko neta (Paul&Judys Coins&Cards FTW Embarassed), ili od Sebe (Mrkusa) - boosteri tu i tamo u More Comics. Alen Magdic je poceo nesto malo muljat s boxovima (nije vozio Imprezu kolko se sjecam Laughing). Sjecam se prvog turnira, u pivnici Bela u Tkalci, turnir parova, ja sa petobojnim deckom od 160 karata (bez protectora naravno)- koja njubara, prvi protivnici su bili Martin Jordan i jos netko, znam da su u prvom krugu Moxovi i Lotusi letili ko ludi, a ja (zacudo) mana screwed. Mulligana nije bilo kolko se sjecam. Bilo je pokusaja Arene na kvazi terasi kraj More Comicsa, tu i tamo koji turniric, iako pred kraj moje tragikomicne karijere su poceli nicati i prereleasovi i slicno. Jedva se cekao ponedjeljak i Grand Slam pivnica koja je nazalost ugasena (valjda kad su umrli Dragec i Ivek il kak su se zvali, koji su bili dio namjestaja). Sjecam se da je na turnirima bilo vatreno, cak su pali neki polukrosei zbog gledanja library-a, igro se los i smijesan biljar u Paromlinu, sealed deckovi u Za-Te klubu. albino
Negdje u doba Urza's Blocka sam odlucio prestat igrat, bilo mi je previse pratiti 3 ekspanzije godisnje. Karte sam uspio rasprodati za sicu frendovoj ekipi od sestricninog necaka - e njihovoj svekrvi. I naravno, par godina kasnije, sreo sam se opet sa Magicom, i lagano me opet zelo, al ne pretendiram na turnire (mozda koji limited - sealed deck, ti su uvijek bili smijesni) nego cisto fun-friendly-poke-you-in-the-eye-n00b-kek igra.
Sad par Ask the Pro pitanja. Kaj mi se isplati kupit od novijih edicija? Vidim 10ta je vani (je*o ja sam poceo kad je stigla 4ta), lijepi black borderi njam, mislio sam ako nista starteric-dva toga zbog landova, pa polako kud stignem, al kaj od ostalih edicija?
Takodjer, posto znam da ste svi Samaritanci i ljudi velkog srca, jel ima ko kaj viska commona za udijelit, da ne bude dosadno dok se ne skupi vise karata? Placam tekucim dobrom iz Pazarista. pirat
Nazalost (lurkam) vidim da scena ne cvjeta kolko sam ja to mislio, ne stizu posiljke, ljudi je malo - ali ipak dosta gradova sudjeluje. Cudno, mislio sam da ce dolaskom Hocu Internet generacije to totalno eksplodirat, al eto, ocito nisam neki prognozer.
Hvala i ispricavam se na poduzem postu i noti nostalgicnisti i pozdravljam ljude koje (mozda) znam al ne kuzim iza nickova, ili mozda niti ne igraju, tko zna. A to su (po sjecanju): Old Skool garda - Pajo, Šolaja, Dabi, Denis-Ozren, Alen, pa vjecni Proovi Sasa Zorc, Ivan Rubelj i jos Laci, Gasho, Zdravko (Radulovic? ne sjecam se sorry), Ognjen, Roso i prijatelji. Nadam se da se uskoro vidimo negdje IRL, znao vas ili ne. I kak bi slovenci rekli, lep pozdrau.
[Vrh] Go down
mixer
ex rebel
mixer


Broj postova : 127
Age : 39
Location : novi marof
Registration date : 28.05.2007

Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post) Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post)   Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post) Emptysri 8 kol 2007 - 16:31

Ovo je "as old chool as it gets" za nase uvjete. Magic je malo zamro, zlatno doba je bilo negdje prije 4-5 godina, ali daleko da je mrtav. Ognjen (Cividini?) je tu na forumu i vjerujem da je jedini aktivni igrac kod nas od ovih koje si nabrojao.
[Vrh] Go down
Anomen
Terran Medic
Anomen


Broj postova : 576
Location : ZagReb
Registration date : 28.05.2007

Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post) Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post)   Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post) Emptysri 8 kol 2007 - 20:16

Zaleti se na Nationalse za oko 2 tjedna - pozdraviš škvadru ( a bit će ih pretpostavljam barem nekiliko od ranije navedenih ) a možeš i zadraftat 10tu na side-eventu - rekao si da voliš limited od službenih turnira.

Malo tužno kak su svi bircevi koje si naveo više nepostojeći , ajde bar More Comics još radi (iako se čudim kako preživljavaju).

Pehar
[Vrh] Go down
Shpiro
Apprentice Mage
Apprentice Mage



Broj postova : 17
Age : 40
Location : Zabreg, Hrvatistan
Registration date : 08.08.2007

Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post) Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post)   Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post) Emptysri 8 kol 2007 - 20:57

Vidis vidis, dobar prijedlog - iako nikad nisam drafto mogo bi malo proucit kak to ide, ako nista zadrzat cu si koju karticu. Smile
Istina sto kazes za birtije, sve posteno di se moglo jeftino pit i kartat je propalo - najvise sam plakao kad su zatvorili Mlinove Krke u Medulicevoj, to je bilo kult mjesto... Brkata konobarica u borosanama (ko u pjesmi), sin konobar siledzhija, hrpa pijandura, posebna soba za kartanje sa krovnim prozorom na 5m visine kojeg otvaras letvom, pokraj kuglana sa PTSPovcima koje gledas kroz prozor, a oni u 6 velicina premalim Adidas i Yassa dresovima iz Juge, sve zadimljeno, butelja vina po 25 kn... Zlatna vremena indeed. drunken elephant

A kaj se tice ovih ostalih pitanjca? Kaj je korisno od edicija, da nebi naletio na moderne Homelandse? Razz
[Vrh] Go down
Anomen
Terran Medic
Anomen


Broj postova : 576
Location : ZagReb
Registration date : 28.05.2007

Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post) Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post)   Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post) Emptysri 8 kol 2007 - 21:13

'Korisne' su , uzevši u obzir da T2 rotira za 2 mjeseca , karte iz Time Spirale (Spirala Block) i naravno , 10ta edicija jer će bit najduže u T2 .
A opet, ako misliš kartat casual , sve je korisno .
Tako da moraš preformulirati pitanje .

Jedino ispravak - PTSP je kod nas postao statisički značajan tek od 1994 , do tada nije bio niti jasno definiran kod nas . Vjerovatno si mislio na obične alkoholičare bom

poZ!
[Vrh] Go down
Shpiro
Apprentice Mage
Apprentice Mage



Broj postova : 17
Age : 40
Location : Zabreg, Hrvatistan
Registration date : 08.08.2007

Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post) Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post)   Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post) Emptysri 8 kol 2007 - 21:35

Mudro zboris, u 10mj. se rotira kolko se sjecam... Malo sam se nespretno izrazio, samo me zanimalo dal su edicije napokon sve igrive il ima totalnih promasaja u koje se ne isplati ulagat.
Sto se PTSPovaca tice, ovo je bilo nakon '94te jer sumnjam da sam poceo pit sa 11, a mozda su samo bili edgy alkici. Very Happy
Guess I'll never find out...

Hvala na savjetima!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post) Empty
PostajNaslov: Re: Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post)   Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post) Empty

[Vrh] Go down
 
Pozdrav i par pitanjca (nostalgican i dugacak post)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Par pitanjca...
» Prodajem 1.7.
» Turniri u Zagrebu
» Upute -- kako staviti sliku u post

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CRO MtG Forum :: Magic: the Gathering :: Za Početnike-
Forum(o)Bir: