CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Iskustva s privlacenjem igraca

Go down 
+40
RaveX
goRR
reaper.the
cinc
elvish presley
Draconis
Luke Planeswalker
Jerman_i
Ian_Forestal
KontraMagija
Pippin
Fuddha
MCS
Ixtlilxochitl
Morea
DH
Guardian
Niksodus
Spirit Soldier
Fila
luis
Havoc
crasher
Soulless
Promo Hrvoje
thorus
Trinket
Nedjeljko Odmor
freeze
Ishan
[spike_6]-[QLC]
Olegowsky
Devil Blade
Feja
argus
bluebird
shadowthrone
Orion
morpheus
al_Alamm
44 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Orion
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Orion


Broj postova : 173
Age : 35
Location : ...Donji...Miholjac...
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptysri 30 svi 2007 - 13:43

Onda svaka cast. Wink Dobru zenu imas, razumnu. Wink
[Vrh] Go down
http://www.kmdm.hr
bluebird
Experienced Mage
Experienced Mage
bluebird


Broj postova : 57
Age : 40
Location : Bjelovar/Zagreb
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptysri 30 svi 2007 - 13:58

morpheus je napisao/la:
Orion je napisao/la:
Drugu skupinu igraca takodjer treba vratiti u igru, ali to je isto moguce napraviti tako da dovedemo nove igrace, da se malo pojavi raznolikost na turnirima i te finte...

večina 'starijih' igrača jednostavno odraste, dobiju obitelji, počnu raditi i više nemaju vremena...

Uredu za "starije" , ali mi nije jasno kud je nestala ekipa od 12-17 g. koja je prije često dolazila na turnire i samo odjednom nestala, a kad ih sretnem u gradu i pitam el još igraju dobijem potvrdan odgovor, ali mi nikad ne objasne zašto su prestali dolaziti na turnire i koliko god se trudio da ih ponovno aktiviram rezultat je taj da se ponovno pojave možda dvojica ili trojica.
[Vrh] Go down
argus
Vault Dweller
Vault Dweller
argus


Broj postova : 246
Location : Vinkovci
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptysri 30 svi 2007 - 14:34

bluebird je napisao/la:
morpheus je napisao/la:
Orion je napisao/la:
Drugu skupinu igraca takodjer treba vratiti u igru, ali to je isto moguce napraviti tako da dovedemo nove igrace, da se malo pojavi raznolikost na turnirima i te finte...

večina 'starijih' igrača jednostavno odraste, dobiju obitelji, počnu raditi i više nemaju vremena...

Uredu za "starije" , ali mi nije jasno kud je nestala ekipa od 12-17 g. koja je prije često dolazila na turnire i samo odjednom nestala, a kad ih sretnem u gradu i pitam el još igraju dobijem potvrdan odgovor, ali mi nikad ne objasne zašto su prestali dolaziti na turnire i koliko god se trudio da ih ponovno aktiviram rezultat je taj da se ponovno pojave možda dvojica ili trojica.

to je djelomično rezultat nebrige distributera za igrače. ja znam hrpu ljudi koji bace kod kuće magic ali na turnir nema šanse da dođu i to je tako već godinama
[Vrh] Go down
Devil Blade
Experienced Mage
Experienced Mage
Devil Blade


Broj postova : 85
Age : 34
Location : Makarska
Registration date : 27.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptysri 30 svi 2007 - 14:41

Što se tiče ovih mlađih igrača stvar je u tome da ako su nekad i prisustovali turnirima to je najvjerojatnije bilo dok su njihove karte još bile u standardu i moglo se igrati s njima na turnirima.Kasnije što izlaze novije edicije sve je manje ljudi u mogućnosti pratiti što se tiče financijksog stanje,jer budimo realni Magic je skup sport.

Dalje još jedan od razloga koji odbija nove igrače od dolaska na turnire je to da ne mogu napraviti kompetetivan dek što zbog nedostatka love ili karata (birajte) i zbog same činjenice da nemaju volje doći na turnir da ''stara garda'' s njima opere pod i oni odu kratkih rukava.

Što se tiče onog s City Champsima ja sam za jer mislim da i to povećalo broj igrača zbog same činjenice da se izravno kvalificiraju na Nacionale.
[Vrh] Go down
Olegowsky
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Olegowsky


Broj postova : 400
Age : 39
Location : Zadar
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptysri 30 svi 2007 - 14:47

Devil Blade je napisao/la:
Dalje još jedan od razloga koji odbija nove igrače od dolaska na turnire je to da ne mogu napraviti kompetetivan dek što zbog nedostatka love ili karata (birajte) i zbog same činjenice da nemaju volje doći na turnir da ''stara garda'' s njima opere pod i oni odu kratkih rukava.

Ovo je totalna istina... Znam iz osobnog iskustva, jer sam igrao par godina casual MtG u zd home made deckovima, i onda došao prije 4 godine u Zg, u LoM-a, i onda se Civi iživi na meni bounce Atogom, i još jedno momče koje je tad bilo n00b, a sad je ČRO POR (nećemo imanovati da se ne umisli) me odvali scepterčantićem.... nakon toga mi se zgadio MtG na neko dulje vrijeme... off i go to dr. Phil... study
[Vrh] Go down
bluebird
Experienced Mage
Experienced Mage
bluebird


Broj postova : 57
Age : 40
Location : Bjelovar/Zagreb
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptysri 30 svi 2007 - 15:16

Devil Blade je napisao/la:
Dalje još jedan od razloga koji odbija nove igrače od dolaska na turnire je to da ne mogu napraviti kompetetivan dek što zbog nedostatka love ili karata (birajte) i zbog same činjenice da nemaju volje doći na turnir da ''stara garda'' s njima opere pod i oni odu kratkih rukava.

Da to stoji, nitko ne voli kad ga nasapunaju, još se dobro sjećam svog početka dolazaka na turnire (2001.g), u Bjelovaru tada nisam znao nikoga tko je tada igrao,a od turnira nije bilo ni "T", pa smo se ja i buraz zaputili u metropolu na svoj prvi turnir (s deckovima sklepanim od startera 7th edt i 1x TP Onslaughta), rundu smo završavali vrlo brzo (naravno našim porazom), ali najviše su mi u sječanju ostali konstruktivni savjeti iskusnijih igrača koji su nas kući ispratili sa punom torbom poklonjenih karata što je na kraju presudilo time da nisam ni na trenutak pomislio na odustajanje jer je ekipa bila i više nego susretljiva i doći na turnir bila je uživancija,pa makar je to koštalo 2x 79kn za vlak od BJ-ZG i natrag.

Posljedica svega toga je da od 2004.g organiziram turnire u BJ i ni na trenutak ne pomišljam na odustajanje.
[Vrh] Go down
[spike_6]-[QLC]
JA SAM BOG ZA VAS!
JA SAM BOG ZA VAS!
[spike_6]-[QLC]


Broj postova : 206
Age : 39
Location : Organiziram špicu ofc
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptysri 30 svi 2007 - 16:35

Igram Magic vec nekih 6-7 godina, meni boosteri ama bas nista neznace vise niti su mi potrebni, neigram vise "aktivno" zbog toga sto nema vise nikakvog MENI natjecateljskog smisla. Nakon sto sam prosao vise manje sve turnire u svojoj regiji, PTQ, GPT, regionalse i nationalse sam vise zainteresiran za turnire vani i radije bi da umjesto svih tih silnih boostera sto su se podjelili da se barem jednom covjeku platio put negdje vani. Hrvatska magic scena je vise manje nepostojeca u svijetskom smislu u poslijednjih par godina. Istina mogu sam skupiti za neki obliznji GP ili PT ali potpore s strane firme koja to organizira je nepostojeca. Mislim da se na tome treba najvise poraditi, nekako gurnuti ljude u pravi natjecateljski dio ove igre.
[Vrh] Go down
Devil Blade
Experienced Mage
Experienced Mage
Devil Blade


Broj postova : 85
Age : 34
Location : Makarska
Registration date : 27.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptysri 30 svi 2007 - 17:41



To je upravo isti razlog zašto sam ja odlučio ne samo igrati magic već i organizirati turnire u makarskoj.Jedina razlika je da je moj prvijenac bio u splitu i mene je to došlo par lipa jeftinije.Isto tako sam naletio na susretljive ljude koji su mi puno pomogli i igrom slučaja se ispostavilo da je jedan od njih moj prof.Informatike(pa ovim putem HVALA Profi na kesama punim karata!!!).Što sam htio reći je da mislim je je Magic više od jedne obične igre u kojoj svi žele samo nagrade.Nema govora da su ovo teška vremena za Cro scenu ali što se može nije ni prvi a molimo boga da je zadnji put.
Što se tiče onoga plaćanja puta pobjedniku Nationalsa mislim da bi to mogla financirati cijela zajednica Magic igrača jer koliko nas ima mogli bi otvoriti svoj vlastiti LoM a ne platiti neku ušljivu kartu za put u inozemstvo.
[Vrh] Go down
Ishan
Orcish Librarian
Ishan


Broj postova : 763
Age : 87
Location : Rijeka
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptysri 30 svi 2007 - 22:59

Mislim da je Argus najbolje orabzložio situaciju s ligom.

Kao prvo, mislim da velika većina ljudi niti nije upoznata s svim
problemima s kojima se susreću organizatori. A vođenje jedne takve lige
predstavlja orgoman problem jer koordinirati 10tak organizatora i imati
SVE reportove na vrijeme je gotovo nemoguća misija.
Igači su s druge strane rekli svoje: ako nema nagrada liga je bezukusna.

Zato mi se čini da ligu, za sada, treba staviti na led i pozabaviti se
važnijim stvarima. A najvažnija stvar je dovesti još igrača - jer je
evidentno da je mtg populacija relativno sitna.
U tom smislu da je Argus rekao jednu veliku istinu:
argus je napisao/la:
imho sve snage usmjerene na ligu se trebaju prebaciti na
promociju magica kao igre (ja još uvijek nemam kako promovirati Magic
široj publici (plakati na hrvatskom, flyeri sa informacijima o Natsima,
NQima, ) osim o vlastitom trošku, što se neće desiti u skorije
vrijeme), većoj angažiranosti za entry level igrače (letak sa osnovnim
pravilima na hrvatskom) i boljoj organizaciji
postojećih/službenih/sankcioniranih evenata
baš sam danas razgovarao s riječkim orgnaizatorom o tome kako bi se mogli privući novi igrači. Pale su nam na pamet neke ideje ali to je za jedan drugi topic... kad se otvori, možemo o tome...

u međuvremenu:
argus je napisao/la:
tko pročita sve, svaka mu dala!
On my sign release hell Wink
[Vrh] Go down
freeze
Wizard Mentor
Wizard Mentor
freeze


Broj postova : 258
Age : 34
Location : zg
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptyčet 31 svi 2007 - 22:27

problem kod novih igrača (sad govorim iz first hand experience, jer sam ih negdje 12ak zarazio) sunny (nema ne čemu Razz )
.. je da kada počnu igrati, sve super, pristojni voditelj gatewaya im je dao foil kartu ko dobrodošlicu, oni svi sretni..
i tako se karta sa ext deckom (jer još ni nezna što je t2 ili ext)
pa se malo istražuje o magicu.. i odjednom se jednog ljepog dana odluče sklepati T2 deck..

Dojdu u lom, punih đepova i puni entuzijazma..
sretnu neke.. heh, nezgodne ljude..
i odu praznih đepova, s šaćicom karata za koje će, kad dojdu doma, saznati da koštaju 5 puta manje nego su ih platili = nedolazak na turnire nekih mj dana i totalno obeshrabrenje..

(JEL VI ZNATE KOLIKO SE KARATA TIM LJUDIMA TREBA POKLONIT DA DOJDU K SEBI NAKON TAKVE TRAUME??? - puno, srećom, odustali su od t2 neko vrijeme i ne smetaju im extended karte)

To je prvi problem

Onda.. postoji i potpuno druga strana..
"KAJ!? na FNM-u dobiš samo jednu kartu, i to sam ak pobijediš?? Koje s***e. Nejdem na to.."
Iliti ljudi koji su pohlepni za nagradama..
Rolling Eyes

Ali zato, jena jaaakkoo velika stvar je bila JSS.
svi, ali AMA BAŠ SVI koji su igrali su bili prehepi.. dobili nagrade ili ne..

Sve u svemu.. treba bolje educirati nove igrače i olakšati im početak, jer kako svi znamo, svaki početak je težak..
Ali zato ima dobrih ljudi koji su uvijek spremni pomoći početnicima..
(FALA MORFI!!! cheers you da man!!)

Nadam se da sam vam kolko tolko uspio dočarati stanje kod novih igrača i da ćemo zajedničkim snagama ojačati, nama toliko drag, magic

P.S. sry na pravopisu.. moram učit, a zabušavam opet Laughing
[Vrh] Go down
Ishan
Orcish Librarian
Ishan


Broj postova : 763
Age : 87
Location : Rijeka
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptypet 1 lip 2007 - 0:44

ako nije bed... postajte svoja razmišljanja i pogotovo iskustva po tom pitanju.
Ged je na moju molbu splitao topic (magic liga i ovo) a razlog tome je što riječki organizator (koji je iz Siska actually) pokušava malo pokrenuti scenu pa se kroz razgovor došlo do nekih ideja o tome kako privuči nove igrače.

Svaka ideja i podjeljeno iskustvo je dobrodošlo

Ajde pa ono...shoot!
[Vrh] Go down
Orion
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Orion


Broj postova : 173
Age : 35
Location : ...Donji...Miholjac...
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptypet 1 lip 2007 - 10:21

Dosta se znalo događati da su dolazili novi igraci kod nas u prostorije u kojima kartamo i da smo im pokazivali i objašnjavali pravila tokom trajanja Gatewaya (prije tokom Arene)... davali smo im karata za nove deckove, dosli bi na turnire i dolazili jedno vrijeme... da bi na kraju odustali iz nama nepoznatih razloga...
[Vrh] Go down
http://www.kmdm.hr
Nedjeljko Odmor
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Nedjeljko Odmor


Broj postova : 205
Age : 40
Location : APP - Autonomna pokrajina Pešća
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptypet 1 lip 2007 - 10:26

Mislim da je najveći problem to kaj su ljudi već prezasićeni turnirima. 2x FNM tjedno? Ajmo malo biti ozbiljni. Pa kome ne bi dosadilo? Plus da se nikom od novih igrača ne sviđa kad ih netko napenali s ekstra dosadnom kontrolom. npr. Vrankovečki igra W/U/B Metagame Killer i redovito završava prvu partiju 2min prije tajma i ispada da samo on igra. Sleep Ali, naravno, nemreš nikom odrediti kaj će igrati.
Plus da ih svi dočekaju s velikim osmjehom, pa ripaju, tak da klinci ostanu i bez ono malo igrivih karata kaj imaju. Al, jebiga, nemreš ni to promjeniti.
Uopće nije stvar u firmi, već igračima. LOM za vrijeme turnira odvratno smrdi po hormonima. Dunja npr. ne bi uopće igrala da nije bilo par pristojnih i normalnih ljudi kao što su Vac, Tomislav Jugkala i Leš.
Samo nije mi jasno zašto ljudi ne dolaze na extended. Pa nemrete mi reći da možete dati 1000kn za deck koji možete igrat cca jednu godinu, a nemrete nešto malo više za deck koji budete igrali minimalno 3-4 Suspect
U sve ovo morate uračunati i vanjski faktor koji se zove WOW. Znam puno ljudi kaj su prestali igrati zbog WOWa
[Vrh] Go down
Trinket
The anoing one
Trinket


Broj postova : 191
Age : 43
Location : Sisak
Registration date : 27.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptypet 1 lip 2007 - 10:39

Što se tiče da će novi igrači odustati odmah nakon što ih netko nasapuna na turniru sa teir1 dekom nije potpuna istina. U Sisku sam organizator i jedan od boljih igrača, i svaki put kada dobijem nekog klinca za protivnika bude sa njegove strane par riječi tipa "a u kur.. zašt sam dobio Čizmića", ali zato kad vode 1:0, ili me prebiju je praktički opće narodno veselje i postaje junak dana. Pamte se svaki najbolji rezultati na turniru i to pokušavaju stalno poboljšati. I to su oni igrači koji ostaju, koji su zaraženi s igrom i igrat će je i dalje. Odustaju oni koji nemogu podnijeti poraz ili učiti iz svojih grešaka.

Problem kod odustajanja ljudi se često događa kada netko od utjecajnih igrača odustane i automatski za njim odustanu 5-6 klinaca. To je bar u Sisku najveći problem. Pokušavam to riješiti tako da vratim tog igrača i posuđujem mu dekove za turnire, ali nažalost nije to isto, jer više neigraju stalno doma i nemože povući isti broj ljudi sa sobom.

Kod nas na turnirima se nagradni boosteri otvaraju i karte se pikaju, s tim da se svi komoni podjele mlađim igračima ili onima sa manjim fondom karata. Tako svatko dobije nešto, oni prvi dobiju kvalitetnije karte, a mlađi igrači ipak dobiju nešto i zadovoljni su sa time.

Najveća promocija Magica u Sisku i najuspješnija je moram priznati bila kad sam dobio za podjeliti oko 30 starter paketa 8 edicije. To je strašno privuklo mlade igrače. Od njih 30-tak koji su dobili te pakete ostalo je kojih 4-5 stalnih igrača i otprilike 7-10 letećih. Ali činjenica je da je za vrijeme te akcije bilo konstantno oko 20 klinaca koji su se vrzmali po prostoru, a u prosjeku smo imali na turniru gotovo uvijek iznad 15 ljudi, što je za sisačke standarde dobro. Te starte sam djelio skoro 3 mjeseca i razvlačio ih što sam duže mogao tako da sam obično djelio maximalno 3-4 startera po turniru. I to je palilo. Da sam imao u to vrijeme i Gateway vjerojatno bi bilo puno uspješnije.

Što se tiče današnje situacije, nije baš blistava i opet se mučimo. No, pokušavamo dobiti prostor od grada što se nadamo da će pokrenuti scenu jer ćemo napokon imati svoj prostor da raspolažemo s njim kako hoćemo i koliko hoćemo. Ponovno smo aktivirali Udrugu koju smo osnovali i s novo osnovanom udrugom minijaturista radimo plan i program koji će nam biti osnova za tražiti prostor, a uposlili smo i sve moguće veze i vezice da uspijemo to izgurati, pa se nadamo da ćemo na kraju i uspjeti. Mislim da je stalan prostor ipak ono najvažnije, da se ljudi mogu gdje okupljati, sve ostalo se lakše napravi. To možete vidjeti po tome kako je Splitska scena propala nakon što ih je LOM potjerao iz prostora, a s druge strane zagrebačka scena cvate jel imaju stalno okupljalište.

Eto toliko za sad.
[Vrh] Go down
thorus
Tyler Durden
thorus


Broj postova : 167
Age : 47
Location : ZGB
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptypet 1 lip 2007 - 11:04

Feja je napisao/la:
Orion je napisao/la:
morpheus je napisao/la:
večina 'starijih' igrača jednostavno odraste, dobiju obitelji, počnu raditi i više nemaju vremena...

Zene ih pritegnu za vrat i ne dopustaju im da se igraju vise... Laughing

Nije baš toćno, naime ja još dišem - i igram turnire.
Mislim da je pretežno stvar financija jer novci su potrebniji drugdje (pampers i sl.)

I ja sam u jednom trenutku pomislio na odustajanje jer jednostavno nisam imao karte za slaganje kompetetivnog decka ni vremena za slaganje istog. Isto tako ponekad u tjednu između turnira nemam vremena 'baciti karte na stol' i posložit ih i iskušat.

Ipak shvatio sam (a i moja žena) da mi to popodne na turniru dobro dođe kao 'ispušni ventil'. Bolje to nego gemištanje po birtijama. Bar tako mislim.
Same here!

Nedostatak vremena + obaveze, po djecu u vrtić, karijera i sl. su problemi koji se nedaju izbjeći, ali da se ne može doći s vremena na vrijeme na turnir nije istina.

Mislim da je tu i druga komponenta, da možda ljude nije sram, ono imaš 30 g. a još se kartaš. Jedan bahati student mi je rekao (dok sam držao vježbe kad je skužio da sam bio na netu gledao karte) da je to samo za kretene Evil or Very Mad Svašta se nagledaš i s druge strane (kao asistent), kretena je svugdje.
I zato ovaj stav: "većina 'starijih' igrača jednostavno odraste" mi tako ide na živce. Da je to za djecu i sl. Većina mojih kolega su uspješni u svojim poslovima (ima nas i doktora i magistara i inženjera)

Žena je još ok, ali kćeri (djeca) su ipak na prvom mjestu. A vikende obično posvetim njima i ne da mi se potrošiti cijeli dan na turnir kad znam da kvalitetno mogu provesti vrijeme s djecom.

Zaključak: gdje ima volje ima i vremena!
[Vrh] Go down
argus
Vault Dweller
Vault Dweller
argus


Broj postova : 246
Location : Vinkovci
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptypet 1 lip 2007 - 11:34

Trinket je napisao/la:
Problem kod odustajanja ljudi se često događa kada netko od utjecajnih igrača odustane i automatski za njim odustanu 5-6 klinaca. To je bar u Sisku najveći problem. Pokušavam to riješiti tako da vratim tog igrača i posuđujem mu dekove za turnire, ali nažalost nije to isto, jer više neigraju stalno doma i nemože povući isti broj ljudi sa sobom.

posuđivanje deckova je i u Vinkovcima bio dobar način da se zadrži dio igrača koji razmišljaju o odustajanju, što zbog novaca, što zbog wow-a, etc

Trinket je napisao/la:
Kod nas na turnirima se nagradni boosteri otvaraju i karte se pikaju, s tim da se svi komoni podjele mlađim igračima ili onima sa manjim fondom karata. Tako svatko dobije nešto, oni prvi dobiju kvalitetnije karte, a mlađi igrači ipak dobiju nešto i zadovoljni su sa time.

ja imam politiku da boostere iz nagradnog fonda podijelim na random po stolovima, pobjednik meča osvaja booster. booster od upada dijelim za prva mjesta. glavna osnova za ovakvo razmišljanje je i to da većini jačih igrača booster i nisu toliko bitni!

Trinket je napisao/la:
Najveća promocija Magica u Sisku i najuspješnija je moram priznati bila kad sam dobio za podjeliti oko 30 starter paketa 8 edicije. To je strašno privuklo mlade igrače. Od njih 30-tak koji su dobili te pakete ostalo je kojih 4-5 stalnih igrača i otprilike 7-10 letećih. Ali činjenica je da je za vrijeme te akcije bilo konstantno oko 20 klinaca koji su se vrzmali po prostoru, a u prosjeku smo imali na turniru gotovo uvijek iznad 15 ljudi, što je za sisačke standarde dobro. Te starte sam djelio skoro 3 mjeseca i razvlačio ih što sam duže mogao tako da sam obično djelio maximalno 3-4 startera po turniru. I to je palilo. Da sam imao u to vrijeme i Gateway vjerojatno bi bilo puno uspješnije.

da... super je kad LMu/one2play-u treba mjesta na skladištu za TMNT i ine figure pa se rješavaju startera. ja sam upisao oko 20 klinaca na DCI a prošlo ih je oko 40. mi smo nacija koja voli GRATIS. Gateway je došao malkoc prekasno, ali ni Gateway nije loš alat za promociju, samo da još dobijemo nove proklete Playmagic kitove!

jedan od većih problema manjih gradova je i migracija igrača u fakultetske sredine. većina perspektivnih igrača, koji žele i trude se biti bolji su uglavnom igrači koji ciljaju na više obrazovanje pa nakon godine-dvije odlaze...

zatim klinci. klinci imaju short attention span ali mentalitet "vidi što on to ima, moram i ja imati" je dobar kao reklama. od svih tih klinaca 4% ostaje duže vrijeme. problem u zadržavanju klinaca je i u tome da im treba novaca i za kornjače i yugioh i bilo koju novu foru koja se pojavi na novoj/rtlu.

najveći problem je još uvijek što treba razviti awareness za brand magica, kad netko kaže da karta magic da reakcija sugovornika bude: "ah da, mislim da sam vido negdje reklamu/plakat/obavijest" a ne kao danas da moraš improvizirati mali esej da objasniš što je magic.

mislim da one2play-u treba poslati malu peticiju za zahtjevom da uposle nekoga tko je završio marketing, ili bar pročitao neku kvalitetnu knjigu o istome.

i dolazimo do onoga što se uporno ponavlja: dok ne dobijemo jači backing distributera mi ne možemo ništa poduzeti
svi sitni pokušaji na lokalnoj razini mogu privremeno poboljšati situaciju ali i lokalni organizatori imaju svoje granice.

eto opet ja rantam!
[Vrh] Go down
argus
Vault Dweller
Vault Dweller
argus


Broj postova : 246
Location : Vinkovci
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptypet 1 lip 2007 - 11:43

thorus je napisao/la:
Nedostatak vremena + obaveze, po djecu u vrtić, karijera i sl. su problemi koji se nedaju izbjeći, ali da se ne može doći s vremena na vrijeme na turnir nije istina.

right on! nije istina da nema vremena jer kad imaš mnogo drugih obaveza onda na magic treba gledati kao način da se malo opustiš i oslobodiš tereta svih tih obaveza

thorus je napisao/la:
Mislim da je tu i druga komponenta, da možda ljude nije sram, ono imaš 30 g. a još se kartaš. Jedan bahati student mi je rekao (dok sam držao vježbe kad je skužio da sam bio na netu gledao karte) da je to samo za kretene Evil or Very Mad Svašta se nagledaš i s druge strane (kao asistent), kretena je svugdje.
I zato ovaj stav: "većina 'starijih' igrača jednostavno odraste" mi tako ide na živce. Da je to za djecu i sl. Većina mojih kolega su uspješni u svojim poslovima (ima nas i doktora i magistara i inženjera)

to zapravo i nije vrijedno spomena. ja vodim svoju firmu, odgajam svoju djece, imam još hrpu stvari sa strane ali vodim magic turnire u Vinkovcima jer znam da je to MOJE vrijeme u svijetu u kojem ne postoji ništa od gore navedenog. najbolje je kada ti je u tom trenutku najveći problem u životu uzeti mulligan ili ne.

thorus je napisao/la:
Zaključak: gdje ima volje ima i vremena!

gdje ima dima ima i vatre?

mislim da je stvar u osobnim prioritetima!
[Vrh] Go down
thorus
Tyler Durden
thorus


Broj postova : 167
Age : 47
Location : ZGB
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptypet 1 lip 2007 - 11:47

to argus

Svaka čast tvojem entuzijazmu ali mislim da precjenjuješ moć reklame. Ili je ja potcjenjujem, a nešto od to dvoje je točno Smile

Igrače bi vjerovatno privuklo i djeljenje commona kojih zasigurno stariji igrači imaju na tone. Sjećam se kad je Jezo jedanput dolazio u Zgba nama je dofurao kutiju (od cipela) commona i uncommona, jer sam ga ja tražio neke gluposti. Kasnije smo mu poslali Chrome Mox kao zahvalu za to (tad je vrijedio prek 100 kn i nisi ga mogao nabaviti).

Ja sam u Pulu otfurao 3 kutije commona (tenisica br. 47), koje doduše tamo stoje od Nove godine jer ih nisam stigao podijeliti. Klincima oko zgrade i u vrtiću, djeci kolega na poslu, sam podijelio kutija i kutija (dobro to su fakat premali klinci). Ali takve stvari se ne rade baš previše. Jes da dobijam pisma zahvale od 6-godišnjaka Smile

To je moj prijedlog za "manje sredine" jer to u Zgb fakat ne bi funkcioniralo niti bi to tko cijenio.
[Vrh] Go down
argus
Vault Dweller
Vault Dweller
argus


Broj postova : 246
Location : Vinkovci
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptypet 1 lip 2007 - 12:08

thorus je napisao/la:
to argus

Svaka čast tvojem entuzijazmu ali mislim da precjenjuješ moć reklame. Ili je ja potcjenjujem, a nešto od to dvoje je točno Smile

ako ja precjenjujem moć reklame zašto se onda kornjače, fifi, hello kitty, etc etc prodaju tako dobro? zašto djeca od 7 godina imaju svoje mobitele? zašto svi piju Coca Colu?

yu-gi-oh turniri su imali preko 30 igrača u Vinkovcima na jednom turniru. pretpostavljam da nije zato što je organizator dijelio commone jer se to nije radilo. čak ni nagrade nisu imali kao Magic turniri a opet su dolazili novi igrači

a entuzijazam je baš ono što meni nedostaje Smile samo što volim puno srati i da mi se pisati

thorus je napisao/la:
Igrače bi vjerovatno privuklo i djeljenje commona kojih zasigurno stariji igrači imaju na tone. Sjećam se kad je Jezo jedanput dolazio u Zgba nama je dofurao kutiju (od cipela) commona i uncommona, jer sam ga ja tražio neke gluposti. Kasnije smo mu poslali Chrome Mox kao zahvalu za to (tad je vrijedio prek 100 kn i nisi ga mogao nabaviti).

Ja sam u Pulu otfurao 3 kutije commona (tenisica br. 47), koje doduše tamo stoje od Nove godine jer ih nisam stigao podijeliti. Klincima oko zgrade i u vrtiću, djeci kolega na poslu, sam podijelio kutija i kutija (dobro to su fakat premali klinci). Ali takve stvari se ne rade baš previše. Jes da dobijam pisma zahvale od 6-godišnjaka Smile

To je moj prijedlog za "manje sredine" jer to u Zgb fakat ne bi funkcioniralo niti bi to tko cijenio.

ja dijeljenje commona smatram lošim uvodom u magic jer ipak treba uvesti ideju da je magic komercijalna igra za koju treba određena investicija.

možda ću većini zvučati kao pohlepan b'stard ali ja karte prodajem novim igračima. zašto?
zbog ovoga - landove sam dijelio i dijelim besplatno svim novim igračima. nakon nekog vremena nestalo je landova, teško za zamisliti, ali je istina. kada sam objasnio klincima, ako žele landove, moraju kupiti starter samo su se nasmijali i rekli da nisam normalan Smile kasnije sam saznao da hrpa klinaca niti ne karta magic neko se samo koljaju (ono pola cijela pa tko osvoji dobije karte) a ni nemaju neku namjeru početi igrati. zamislite što bi se desilo da dijelim i commone... zato svi kupuju pa nek rade s njima što hoće

po mom sistemu ako netko pokazuje potencijal da postane dobar igrač, radije ću njemu dati neki dobar uncommon ili jeftini rare da poboljša deck jer njemu će to više značiti i služi za primjer drugima da se isplati potruditi i napredovati u magicu!
[Vrh] Go down
argus
Vault Dweller
Vault Dweller
argus


Broj postova : 246
Location : Vinkovci
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptypet 1 lip 2007 - 12:10

i kad je već Jezo spomenut...evo primjera starih igrača

one je odustao od Magica iz nama nejasnog razloga ali igra Eve Online ko nespašen. MMORPGs are evil!
[Vrh] Go down
thorus
Tyler Durden
thorus


Broj postova : 167
Age : 47
Location : ZGB
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptypet 1 lip 2007 - 13:16

argus je napisao/la:

ako ja precjenjujem moć reklame zašto se onda kornjače, fifi, hello kitty, etc etc prodaju tako dobro? zašto djeca od 7 godina imaju svoje mobitele? zašto svi piju Coca Colu?
Pa zato što to vide od svojih kolega/fredova i sl.
Ali pitanje reklame je očigledno bitno.
Pitanje je na koji dio populacije želimo proširiti MTG. Na djecu od 7, 10 ili 15 godina?
Moj stav je da nemaš vajde od toga. Bar što se tiče kvalitete magica u Hrvatskoj. Od toga će jedino imati koristi distibuter MTGa u Hrvatskoj. To će trajati cca par mjeseci, roditelji će morati svojj dječici odriješiti kesice a oni će se tapkati (ili što već!) oko zgrade.

argus je napisao/la:

yu-gi-oh turniri su imali preko 30 igrača u Vinkovcima na jednom turniru. pretpostavljam da nije zato što je organizator dijelio commone jer se to nije radilo. čak ni nagrade nisu imali kao Magic turniri a opet su dolazili novi igrači
Commone dijeliš klincima koji se tek upoznaju s Magicom. A stvar je trenda s čim će se klinci igrati. Nek ih jedan dovoljno uporan "zarazi" nečim drugim na yugioh-u neće biti niti tih 30. yugioh je prolazna stvar, pogledaj npr. pokemone ili sl.! Bila navala, prošla, sad niđe nikog!

argus je napisao/la:

a entuzijazam je baš ono što meni nedostaje Smile samo što volim puno srati i da mi se pisati
pa i za to treba imat entuzijazam Wink

argus je napisao/la:

ja dijeljenje commona smatram lošim uvodom u magic jer ipak treba uvesti ideju da je magic komercijalna igra za koju treba određena investicija.

možda ću većini zvučati kao pohlepan b'stard ali ja karte prodajem novim igračima. zašto?
zbog ovoga - landove sam dijelio i dijelim besplatno svim novim igračima. nakon nekog vremena nestalo je landova, teško za zamisliti, ali je istina. kada sam objasnio klincima, ako žele landove, moraju kupiti starter samo su se nasmijali i rekli da nisam normalan Smile kasnije sam saznao da hrpa klinaca niti ne karta magic neko se samo koljaju (ono pola cijela pa tko osvoji dobije karte) a ni nemaju neku namjeru početi igrati. zamislite što bi se desilo da dijelim i commone... zato svi kupuju pa nek rade s njima što hoće

po mom sistemu ako netko pokazuje potencijal da postane dobar igrač, radije ću njemu dati neki dobar uncommon ili jeftini rare da poboljša deck jer njemu će to više značiti i služi za primjer drugima da se isplati potruditi i napredovati u magicu!

Treba razlikovati crap rareove i crap commone. Te commone nećeš moći prodati nikome niti u bulku, niti 2 kg commona za 20 kn. Ako misliš da je tih "žrtvovanih 20 kn" vrijedno potencijalnim rippanjem novih klinaca koji u boosteru otvore neki bezvezni foilani crni sorcery koji ubije sva stvorenja (užas uništi i protivnikova i svoja!).
Trebaju nam ozbiljniji igrači, a iskreno nebih htio od Magica napraviti yugioh!
[Vrh] Go down
Devil Blade
Experienced Mage
Experienced Mage
Devil Blade


Broj postova : 85
Age : 34
Location : Makarska
Registration date : 27.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptypet 1 lip 2007 - 14:17

Slažem se, jer mislim da Magic-ova budućnost ne leži u dječici od 7 do čak14 godina koja igraju yu-gay-oh ili neke druge bezumne igre. Sam sam davno igrao yu-gay-oh i mogu samo reći da to nije jedna od stvari kojim se ponosim. Ali ostaje činjenica da ako želimo privući nove igrače to je moguće samo iz yugija jer to nekako barem po osnovama ima najviše veze s magicom.Ne znam koliko vas uopće ima iskustva s upoznavanjem NOVIH igrača s igrom ako ništa prije nisu igrali. Trebaju vam sati i sati objašnjavanja da sve shvate.

Nastavio bih ovu zanimljivu raspravu ali moram ići pa TO BE CONTINUED...
[Vrh] Go down
Feja
Apprentice Mage
Apprentice Mage
Feja


Broj postova : 16
Age : 44
Location : Bjelovar
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptypet 1 lip 2007 - 14:34

Možda koji članćić u novinama. Ne znam za Zagreb, ali svi gradovi imaju svoje lokakne novine, možda bi se netko i zainteresirao. Sječam se da je jednom u Bjelovaru bio Yugi-oh i Pokemon turnir i dobili su cijelu stranicu. Big T je već napravio sva turnira malo večeg karaktera i nigdje ni spomena. Barem da je nešto bilo u Bjelovarskom Zvonu(besplatne novine koje dobijete u sandučić) study

Ne kažem da bi uspijelo, ali nemože se sva reklama obaviti usmenom predajom.


Zadnja promjena: ; pet 1 lip 2007 - 14:52; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
thorus
Tyler Durden
thorus


Broj postova : 167
Age : 47
Location : ZGB
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptypet 1 lip 2007 - 14:48

Uzmimo primjer Big_T, čovjek u MTGu godinu dana a napravio je za MTG ne samo za Bjelovar već za cijelu scenu u Hrvatskoj (spomenimo samo Extended turnir i NQ). Treba na takvih ljudi! Very Happy
[Vrh] Go down
Promo Hrvoje
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Promo Hrvoje


Broj postova : 193
Age : 37
Location : Zagreb naravno
Registration date : 30.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Emptypet 1 lip 2007 - 18:25

Ja mislim da bi gole žene privukle mnoge nove igrače,dapače znam to. Suspect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Iskustva s privlacenjem igraca
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» ali postoje 2 skupine magic igraca?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CRO MtG Forum :: Magic: the Gathering :: Turniri-
Forum(o)Bir: