CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Pririlis u Zagrebu

Go down 
+23
bog frog
Cornix
swoop
sandukan
bajko
simpsonim
Grga
stagediver
Ian_Forestal
placebo
Ixtlilxochitl
Grofaz
Ishan
Wrath
carnophage
Olegowsky
tambourinko
KontraMagija
thorus
morpheus
Galanodel
FANAttIC
Anomen
27 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Ishan
Orcish Librarian
Ishan


Broj postova : 763
Age : 87
Location : Rijeka
Registration date : 28.05.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptysri 26 ruj 2007 - 10:14

Grofaz je napisao/la:
Negdje prije par mjeseci na sjednici gradske skupštine kada se raspravljalo o financiranju urbane kulture Bandić je u svom karakterističnom tonu držao govor kako će se neke stvari promijenti, postrožit kontrole i slično.

Naime, navodno Močvara kao klub koji je financiran i dobiva prostor od grada i valjda ureda za kulturu krši neka pravila kad iznajmljuje prostor u komercijalne svrhe. Močvaru je baš bio uzeo kao primjer. Tad kad sam to gledao baš mi je bilo palo na pamet kako će onda to značit i probleme s pririlisovima.

Onak, samo me podsjetilo...

Jooooj...
Ma kakve komercijalne svrhe?
To što naplate prostor koji imaju u najmu da bi mogli platiti najam jer grad ne želi financirati udruge građana koje se oko Močvare vrte.
Mogao je rađe uzeti Dinamo kao primjer gdje odu milijuni kuna od kojih na visokoj nozi živi nekoliko bandita.
Anyway - poanta je: Zagreb ne radi dovoljno na razvijanju gradske alternativne kulture. A u tu alternativnu kulturu, osim močvaroša, spada i mtg i ekipa koja se oko njega vrti.

Da li je ikome u zgb-u palo na pamet osnovati udrugu, tražiti novce i/ili prostor od grada te si na taj način osigurati prostor za turnire? Lm info bi vam tada bio samo dobavljač karata.
[Vrh] Go down
morpheus
Džadžija - Partizanko
Džadžija - Partizanko
morpheus


Broj postova : 871
Age : 37
Location : Zagreb,Borongaj,20 koraka od bivšeg DBS-a (kojeg još malo pa ću preboljeti :)
Registration date : 27.05.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptysri 26 ruj 2007 - 10:43

Ishan je napisao/la:

Da li je ikome u zgb-u palo na pamet osnovati udrugu, tražiti novce i/ili prostor od grada te si na taj način osigurati prostor za turnire? Lm info bi vam tada bio samo dobavljač karata.

evo dogovora bez odgovora Smile
pogledaj samo kako je sipala ona organizacija minibusa za krakow i kako je ispalo (aka propalo), a znalo se da će se organizirati...
kakvu to poruku šalje meni kao suorganizatoru nečeg ovakvog?

ljudi, ne filozofirajet, ne fantazirajte, nego se pokrenite. ako hoćete udrugu, organizirajte ju. ja nemam nikakvu namjeru nikakvu odrugu organizirati iz čistog razloga što svi čekaju na gotovo. lom jest govno od prostora, ali je najbolje govno koje imamo.
svi samo pljuju kako nešto nevalja, a nitko ništa nije u stanju napraviti. ovo je iznimno, ubuduće (kako su mi rekli, a i ne jerujem dok ne vidim) bi trebalo biti u močvari.
prostor u zagrebu nije lako naći (u smislu iznamljivanja). močvara je najjeftinija, ali izgleda da je ovaj puti i ona preskupa.


antipropaganda... lol...sama firma ja antipropaganda za magic...
[Vrh] Go down
http://www.vbulletin.org
Ixtlilxochitl
Wizard Mentor
Wizard Mentor



Broj postova : 138
Location : zg
Registration date : 28.05.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptysri 26 ruj 2007 - 21:08

Julio je napisao/la:
Ovo jest antipropaganda Magicu ali je , nažalost, samo logični slijed .
Logični slijed čega? Ne uspijelih prerealese-ova Xth u nekim od ostalih gradova? Ili propadanja lige ili turnirskog tipa Magica u Čakovcu, Varaždinu?

Bio je dobar prerealese u LoM-u Coldsnapa. Ovdje bude bilo više ljudi, ali bar se ima prilike ići 2 puta Wink Tko voli otvarati nove karte, će sigurno biti zadovoljan. Čak se obećaje i više nagrada jer se ne će plaćati Močvaru. LoM nije najkonformniji prostor zbog niskog stropa, ali postoje i 2 klima uređaja i želja za novim kartama. Bolji je namještaj nego ona Močvarna plastika.

Morpheus, ne filozofiraj i ne fantaziraj nego ako želiš se i potrudi jer te dječačke fore "ja ne ću jer on ne će" su za ... dječake koji mjere čiji je tata jači, penis veći. Većina ovdje su studenti i učenici, a sam znaš koliko to vremena oduzima kad napišeš da ti ne stigneš baš sad zbog obaveza na faxu. Taj bus je zato također napravio fiijuuuu; kad je vlak jeftinija i bolja opcija od bilo kojeg autobusa i neudobnosti istoga. Ne želim sad o tome kako ti je modus operandi isti bez obzira da li te firma plaća kao O.P.A. ili ne, ali ostaje da za ozbiljne udruge treba truda, volje, novca, ljudi i ostalih resursa, a svima nama je ovo prvo zabava, a ne rad. Doduše, postoje i udruge malih životinja pa bi mogla i Magic udruga nastati za sve one koji traže malo pauze od real life problema. Samo, vidio si kako je onaj pokušaj udruživanja kad se pokrenuo forum brzo zamro i to (vjerojatno) dobrim djelom zbog činjenice da postoji One2Play i Magdić monopol. TU se teško izboriti i treba PUNO gore navedenih muka, a ovo je, ponavljam, većini zabava i bjeg.

Pretpostavljam da mi nećeš slati PM-ove prijetnje zbog pesimizma jer si ga i sam koristio ovdje? Često su činjenice pesimistične kad ne ovise samo o tebi.
[Vrh] Go down
Wrath
0-0-4
Wrath


Broj postova : 17
Location : Zagreb
Registration date : 02.06.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptysri 26 ruj 2007 - 22:18

Svaka čast na trudu ekipi koja organizira i dodatnim busterima u fondu nagrada (vjerojatno imaju računicu oko isplativosti zakupa prostora), naravno da će uvijek bit ekipe koja će doći pa gdje god se igralo ali mislim da ovo jednostavno nije dovoljno (mislim na prostor) za casual povremene igrače koji bi došli na prerelease (i iskeširali 160 kn), naravno kojih ima mnogo (moja malenkost uključena).

(eh sjećam se onih dana kad je na prerelease onslaughta došlo 180 ljudi u onom velikom prostoru u frankopanskoj).

Pozz i bez uvreda!!!
[Vrh] Go down
placebo
The Oracle
The Oracle
placebo


Broj postova : 348
Location : Zagreb
Registration date : 29.05.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 14:54

Ixtlilxochitl je napisao/la:
LoM nije najkonformniji prostor zbog niskog stropa...
Razz:P:P:P:P:P:P

Ixtlilxochitl je napisao/la:
Morpheus, ne filozofiraj i ne fantaziraj nego ako želiš se i potrudi
QuestionQuestion





Vidim da si vijest na tipkovnici, da se zalazes za prosperitet svi
Mtg-ovaca, no zanima me sto si TI ucinio za Mtg scenu na Sjeveru Lijepe
Nase? scratch



Imas li namjeru uciniti nesto?Pehar

Ili ces nas i dalj zasipavazi svojim jednolicnim postovima:roll:
[Vrh] Go down
placebo
The Oracle
The Oracle
placebo


Broj postova : 348
Location : Zagreb
Registration date : 29.05.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 14:57

Na release u Nedjelju stizu igraci koji su igrali za vrijeme 4th, 5th i 6th editiona.



Welcome back boys:cheers:
[Vrh] Go down
Ian_Forestal
Code of Milan suspended!



Broj postova : 468
Registration date : 29.05.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 16:06

placebo je napisao/la:
Na release u Nedjelju stizu igraci koji su igrali za vrijeme 4th, 5th i 6th editiona.



Welcome back boys:cheers:

nisam nikad nikam ni otiso... o cem ti pricas?
[Vrh] Go down
placebo
The Oracle
The Oracle
placebo


Broj postova : 348
Location : Zagreb
Registration date : 29.05.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 16:28

Tarik ima nove susjede koji zadnjih 6 godina igraju smo casueal
Prvi turnir, nakon- Lorwyn

Zemlja elfova, goblina i ostalih tribova, osijecat ce se ko doma!
[Vrh] Go down
Anomen
Terran Medic
Anomen


Broj postova : 576
Location : ZagReb
Registration date : 28.05.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 16:30

Je, pririlis Coldsnapa je bio MRAK.I rilis Coldsnepa se isto nije održao jer je bilo 6 ljudi.

Ixtiloxx... - ti si valjda jedini kojemu Pririlis u LoMu zvuči bolje nego Pririlis u Močvari .
[Vrh] Go down
stagediver
Experienced Mage
Experienced Mage



Broj postova : 67
Registration date : 13.06.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 16:39

mocvara nije dobro mjesto za prereleasove
jedino je dobro sto ima prostora
ostalo - mracno, cesto prilicno smrdljivo (nema te cistacice koja moze sav proliveni alkohol od prethodnih noci oprati Very Happy), propuh, zna biti jebeno hladno

steta sto lom nema love za kakvo pristojnije mjesto
a da pitaju ekipu koja igra bridz koliko njih dodje iznajmljivanje dvorana u kojima igraju turnire?
mislim da su oni znali igrati i u globusu na velesajmu?
[Vrh] Go down
Anomen
Terran Medic
Anomen


Broj postova : 576
Location : ZagReb
Registration date : 28.05.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 16:45

Nije Močvara idealno mjesto ,ali je BOLJE od LoMa .
Ima i šank ! I dovoljno mjesta ipred da ljudi mogu popričati na svježem zraku.
[Vrh] Go down
morpheus
Džadžija - Partizanko
Džadžija - Partizanko
morpheus


Broj postova : 871
Age : 37
Location : Zagreb,Borongaj,20 koraka od bivšeg DBS-a (kojeg još malo pa ću preboljeti :)
Registration date : 27.05.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 16:49

julio je napisao/la:
Nije Močvara idealno mjesto ,ali je BOLJE od LoMa .
Ima i šank ! I dovoljno mjesta ipred da ljudi mogu popričati na svježem zraku.

slažem se, ali smo ovaj put u ovakvoj situaciji. sljedeći put bi trebalo opet biti po starom...
[Vrh] Go down
http://www.vbulletin.org
stagediver
Experienced Mage
Experienced Mage



Broj postova : 67
Registration date : 13.06.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 16:59

realno gledajuci, lm-info trebao bi naci dugorocno rjesenje
njima treba bolji prostor od ovog u frankopanskoj
u sklopu kojeg bi bila igraonica s barem 70-ak mjesta
recimo u podrumu
s ducanom iznad

vjerojatno ce tradicionalni izgovor biti da nemaju novaca jer je hrvatska premalo trziste i slicno
inace, kazu da je cijena najma poslovnih prostora u zagrebu u padu
s obzirom na silnu ponudu svih ovih tornjeva i ostalih cudesa
[Vrh] Go down
morpheus
Džadžija - Partizanko
Džadžija - Partizanko
morpheus


Broj postova : 871
Age : 37
Location : Zagreb,Borongaj,20 koraka od bivšeg DBS-a (kojeg još malo pa ću preboljeti :)
Registration date : 27.05.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 17:00

stagediver je napisao/la:
realno gledajuci, lm-info trebao bi naci dugorocno rjesenje
njima treba bolji prostor od ovog u frankopanskoj
u sklopu kojeg bi bila igraonica s barem 70-ak mjesta
recimo u podrumu
s ducanom iznad

vjerojatno ce tradicionalni izgovor biti da nemaju novaca jer je hrvatska premalo trziste i slicno
inace, kazu da je cijena najma poslovnih prostora u zagrebu u padu
s obzirom na silnu ponudu svih ovih tornjeva i ostalih cudesa

nisu zainteresirani ulagati u novu igraonicu
[Vrh] Go down
http://www.vbulletin.org
Grga
Hypnox in Disguise
Grga


Broj postova : 209
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 29.05.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 17:46

stagediver je napisao/la:
mocvara nije dobro mjesto za prereleasove
jedino je dobro sto ima prostora
ostalo - mracno, cesto prilicno smrdljivo (nema te cistacice koja moze sav proliveni alkohol od prethodnih noci oprati Very Happy), propuh, zna biti jebeno hladno

steta sto lom nema love za kakvo pristojnije mjesto
a da pitaju ekipu koja igra bridz koliko njih dodje iznajmljivanje dvorana u kojima igraju turnire?
mislim da su oni znali igrati i u globusu na velesajmu?

Nije li prerelease Scourgea bio u globusu? A sto se tice 180 ljudi na prereleaseu, bilo bi ih i sad preko 100 da nema svako selo svoj prerelease, ipak i to se treba uzeti u obzir. A bas me zanima kolko ce bit sretni oni koji izvise zbog premalo mjesta u subotu i/ili nedjelju. Ja vjerojatno necu i probat riskirat, ionako vec imam losih iskustava s nesudjelovanjem na turnirima Laughing
[Vrh] Go down
simpsonim
Experienced Mage
Experienced Mage
simpsonim


Broj postova : 77
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 08.07.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 17:50

Um... sorry kaj ovak u upadam u raspravu i ne pridonosim joj niš, ali imam jedno ovak, prozaično pitanje...

Nisam znao za rezervacije do sad pa sam zato tek sad poslao svoju na onaj mail kaj je morpheus dao i poslao sam ju za nedjelju jer je pisalo da je subota zauzeta. E, sad dok sam ovo čitao sam primjetio da su neki odustali i da su neki drugi likovi dobili njihovo mjesto pa pitam... jel ima možda još koje mjesto za subotu?

Ako da, bio bih muchos zahvalan na njemu :puppy-eyes:
[Vrh] Go down
http://simpsonim.pcm.hr
Ishan
Orcish Librarian
Ishan


Broj postova : 763
Age : 87
Location : Rijeka
Registration date : 28.05.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 18:25

Bilo tko koji se bavi organizacijom turnira zna da je najjači prerelease upravo ovaj u 9tom mjesecu.

Po meni je totalna debilana napraviti turnir koji je IZUZETNO casual tipa na način da netko mora rezervirati svoje mjesto - i to na ovom forumu za kojeg većina casual igrača nezna.
Drugi veliki problem je prostor. Uz malo truda mislim da ovaj prerelease može privući oko 100 ljudi u Zagrebu. Pronaći prostor u ZGB za 100 ljudi ne bi trebao biti preveliki problem - kažem ne bi trebao jer nisam siguran u to.

Znam da kada smo Leo i ja organizirali Urza Saga prerelease u Zagrebu smo prostor pronašli odmah (Foto klub uz pomoć Paje i Šolaje). Ali smo isto tako imali i rezervnu opciju.
Prostor je koštao ali, svejedno smo lijepo zaradili.

btw... u zadnje vrijeme se ne bavim oragnizacijom (u principu od kad lm info c(k)aruje) ali oduvijek su za prerelease WoTC osiguravali oko box - box i po nagrada za cca 50 ljudi. Nemam pojma da li je stanje drugačije ali... svejedno.

Poanta ovog mog posta:
- prerelease se (u zgb) još nije ni održao a već ljudi cvile.
- mnogi ne žele niti doći jer ne žele dočekati zatvorena vrata, ne biti na listi ili se jednostavno ne žele gurati na malom prostoru loma

rezultat:
- manji prihod i nezadovoljni ljudi

solucija:
nađite bolji prostor - koštat će ali će doći i više ljudi.

Sorry Morpheus. Cijenim tvoj trud. Znam da se zalažeš - ali daj se otkači od LM-a i napravi drugačije - o njima ovisi dosta ali na kraju krajeva u njihovom je interesu da prereleasa bude jer na tome dižu pare. A siguran sam da ih se može ubjediti da se napravi drugačije - ne u Lomu nego u nekom drugom prostoru.

btw... sa 2000 kn fonda morate moći pronaći prostor.

Ponavaljam: ovo je dobronamjerna kritika.
[Vrh] Go down
bajko
Apprentice Mage
Apprentice Mage
bajko


Broj postova : 20
Age : 37
Location : Zagreb
Registration date : 11.09.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 19:00

e, kaj je bilo s paukom? kolko se ja sjećam.. bio je jedan u pauku.. davnih dana^^

btw, svi se sam pravite pametni, ovako bi, onako, morphius niš ne valja i sl, gdje ste bili kada je obavijest objavljana? što se niste raspitali o prostoru i ponudili morphiusu? to je bio problem? lako je biti general poslije bitke
[Vrh] Go down
simpsonim
Experienced Mage
Experienced Mage
simpsonim


Broj postova : 77
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 08.07.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 19:39

Kad sam več ovdje i sve pročitao...

Neželim sad pametovat nikome oko prostora i organizacije i sličnih stvari jer ima ljudi koji puno više znaju o tome, a i držim da je to za ljude koji su zbilja malo 'više' u magicu od samo casual igranja (kao ja), ali imam jednu veliku primjedbu na ovaj prerelease tj. na jednu odredbu u njegovoj organizaciji - rezervacije.

Bez obzira na prostor i ograničenje sudionika mislim da rezervacije nisu u redu jer one daju prednost ljudima koji se 'bave' magicom i vise na ovom forumu(a nedo bog daj je nekom crko komp), a puno je nas koji dođu samo na prerelease jer je to neki posebni event i onda bi mogli izvisit, a bez veze. Onaj tko zbilja želi igrat potrudit če se dignut malo ranije i doč do LOM-a malo prije od 5 minuta prije početka, jer je željan igre i pun je entuzijazma. A ne da dođe hrpa onih kaj idu samo jer za 160 kuna dobe tour. pack i 3 boostera i onda odustanu nakon 3 runde jer imaju score lošiji neg kaj su mislili i nemaju više šanse za osvojit išta.
Jer takvi dođu 5 minuta prije i zbog takvih je nakon 2-3 runde 30 ljudi na turniru, a ne 40...a da igraju oni koji dugo nisu i koji su tamo zbog igranja i zabave ostalo bi ih 40 do kraja turnira.

Dakle, koliko god bi oba načina mogla biti manje fer prema nekima mislim da bi bilo bolje i puno više fer da je princip 'popunjavanja' - 'ko prvi njegova djevojka. Pa nek stoji red pred LOM-om...

A prereleasovi su i stvoreni sa ciljem promocije magica i dovođenjem novih ljudi (tipa kažem frendu pa dođemo zajedno), a to se neče postič rezervacijama i 'upadanjem prek veze'.
[Vrh] Go down
http://simpsonim.pcm.hr
Galanodel
Magus
Magus
Galanodel


Broj postova : 652
Age : 39
Location : Zagreb/Paladahust
Registration date : 28.05.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 20:16

simpsonim je napisao/la:
Dakle, koliko god bi oba načina mogla biti manje fer prema nekima mislim da bi bilo bolje i puno više fer da je princip 'popunjavanja' - 'ko prvi njegova djevojka. Pa nek stoji red pred LOM-om...

Sušta inteligencija! Hajd'mo se sad svi vratiti u srednji vijek i čekati satima u redovima za sve. Idemo ukinuti rezervacije za avione, vlakove, brodove, autobuse, za koncerte, kino, kazalište, za restorane, klubove, ma za sve. Jebeš tehnologiju! Jebeš civilizaciju! Kakvi telefoni, mobiteli, računala.
Hajd'mo kad smo već kod toga vratiti i još jedan srednjovjekovni zakon: ''Tko jači, taj kvači'', pa ako nas bude previše pomlatimo se ispred LoMa za mjesto.
[Vrh] Go down
Anomen
Terran Medic
Anomen


Broj postova : 576
Location : ZagReb
Registration date : 28.05.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 21:03

Ne pretjeruj.

Istina da bi od svih turnira baš Pririlis morao biti CASUAL bez rezervacija i sa dovoljno mjesta za sve koji bi zaigrali.
A Jebiga , nije .

A je , malo je smiješno kako 'pravi igrači Magica' dropaju na većim turnirima (a samo njih igraju) za par rundi ako im ne ide . Boje se da ne izgube rating kao. Da ne kartaju iz zabave ? Ko je rekao da bi trebali kartati iz zabave ? Iz Zabave otkartaju doma tu i tamo.
[Vrh] Go down
sandukan
Experienced Mage
Experienced Mage



Broj postova : 54
Age : 34
Location : Sisak
Registration date : 29.05.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 21:15

Galanodel je napisao/la:
simpsonim je napisao/la:
Dakle, koliko god bi oba načina mogla biti manje fer prema nekima mislim da bi bilo bolje i puno više fer da je princip 'popunjavanja' - 'ko prvi njegova djevojka. Pa nek stoji red pred LOM-om...

Sušta inteligencija! Hajd'mo se sad svi vratiti u srednji vijek i čekati satima u redovima za sve. Idemo ukinuti rezervacije za avione, vlakove, brodove, autobuse, za koncerte, kino, kazalište, za restorane, klubove, ma za sve. Jebeš tehnologiju! Jebeš civilizaciju! Kakvi telefoni, mobiteli, računala.
Hajd'mo kad smo već kod toga vratiti i još jedan srednjovjekovni zakon: ''Tko jači, taj kvači'', pa ako nas bude previše pomlatimo se ispred LoMa za mjesto.

da bar brijem da bi se zaletio onda do zg-a Very Happy
[Vrh] Go down
simpsonim
Experienced Mage
Experienced Mage
simpsonim


Broj postova : 77
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 08.07.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 21:16

Slažem se Julio, oni i neigraju (samo) iz zabave nego za rejting, ali kao što si rekao "veliki turniri", a ja sam nekako uvijek smatrao da prerelease nije veliki turnir i da je baš puno nubova na njemu i da je baš savršen za upoznavanje sa magicom i stvaranje novih obožavatelja i da je prije svega CASUAL kao što si ti istaknuo.

Ovako, sa tim rezervacijama, se nekako prerelease mistificira. Čini mi se da če tak novi interesenti u mtg mislit da je to samo za imba igrače magica i da se oni tam nemaju kaj petljat...
Jer taj efekt postiže rezerviranje preko mtg foruma za kojeg novi vjerojatno neznaju, za razliku od samo 'pojavljivanja' kao što možeš svaki dan se samo 'pojavit' u LOM-u i naletit na neki turnir tipa FNM ili Plešin extended.

Dojam je da se rezervacije nekako asociraju sa ekskluzivom, a casual sa nečim na što možeš samo banuti bez najave...

Znam da se zbog ograničenosti LOM-a moralo nekaj sredit pa je tako rezerviranje postala solucija da nebi vel'ki igrači izgubili poziciju, što je na neki način prihvatljivo i razumljivo. Tako da jedino pravo rješenje je da je samo jedan prerelase u zagrebu (inače ta riječ gubi smisao, zar ne?) i da je prostor dovoljno velik da svatko tko bane i ima 160 kuna viška može igrat... a bilo bi i savršeno da je prostor istaknut tako da ljudi vide da se nekaj dešava... (to me podsječa na kak se održavala pokemon liga u tkalči... na sred terase u centru di ima gomila ljudi. E to bi bilo korisno i efektno...)
[Vrh] Go down
http://simpsonim.pcm.hr
morpheus
Džadžija - Partizanko
Džadžija - Partizanko
morpheus


Broj postova : 871
Age : 37
Location : Zagreb,Borongaj,20 koraka od bivšeg DBS-a (kojeg još malo pa ću preboljeti :)
Registration date : 27.05.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 21:33

dodan je jedan prerelaese za one koji ne mogu ući jer se subota popunila
postoji release 13.10.
obavijest je bila stavljena i u lom (na nekoliko mjesta).
ovo je iznimna situacija (nadam se)
ako netko ima bolji prostor (veze i sl), koji bi još bio i besplatan, neka mi se javi (za buduće eventove).
[Vrh] Go down
http://www.vbulletin.org
Ixtlilxochitl
Wizard Mentor
Wizard Mentor



Broj postova : 138
Location : zg
Registration date : 28.05.2007

Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Emptyčet 27 ruj 2007 - 22:14

Julio je napisao/la:
Ixtiloxx... - ti si valjda jedini kojemu Pririlis u LoMu zvuči bolje nego Pririlis u Močvari .
Takvim ti se čini taj dio mojeg posta? To je zato jer sam ti pokazao kako je ono najbitnije u oba prostora - nove karte i volja/želja za igranjem Smile Sve su ostalo nijanse.

placebo je napisao/la:
Vidim da si vijest na tipkovnici, da se zalazes za prosperitet svi
Mtg-ovaca, no zanima me sto si TI ucinio za Mtg scenu na Sjeveru Lijepe
Nase?
Piše gore (kao i većina ovog, ali da ti objasnim što mislim): ovo mi je zabava a ne rad. I sigurno se ni ti ne osjećaš lijepo kad ti u to upadaju svi oni debakli, također gore navedeni. Ili pak scratch ... self rightous (hm, umišljeni?) ljudi i govore da si njubara jer "niti jedan pro ne igra tu kartu" i jer "je jako loša". Zato se ne ću susprezati od iznošenja ideja ili kritika koje mi se čine na mjestu za poboljšanje st(r)anja. Kad mi se dokaže krivo, ja to priznam. Ne želim zlo nikome, nadam se da se vidi Embarassed Drago mi je da se o ovakvim temama može slobodno pričati i komentirati bez gušenja bilo čijeg mišljenja na forumu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pririlis u Zagrebu   Pririlis u Zagrebu - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Pririlis u Zagrebu
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Vintage u Zagrebu
» PTQ Valencia u Zagrebu?
» Legacy u Zagrebu
» Turniri u Zagrebu
» Magic Summer u Zagrebu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CRO MtG Forum :: Magic: the Gathering :: Turniri-
Forum(o)Bir: