CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Iskustva s privlacenjem igraca

Go down 
+40
RaveX
goRR
reaper.the
cinc
elvish presley
Draconis
Luke Planeswalker
Jerman_i
Ian_Forestal
KontraMagija
Pippin
Fuddha
MCS
Ixtlilxochitl
Morea
DH
Guardian
Niksodus
Spirit Soldier
Fila
luis
Havoc
crasher
Soulless
Promo Hrvoje
thorus
Trinket
Nedjeljko Odmor
freeze
Ishan
[spike_6]-[QLC]
Olegowsky
Devil Blade
Feja
argus
bluebird
shadowthrone
Orion
morpheus
al_Alamm
44 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Soulless
stariji user
Soulless


Broj postova : 110
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptypet 1 lip 2007 - 19:46

Moje mišljenje je da se pored dobre reklame mora i popraviti organizacija turnira.Kada bi u svakom gradu bio organiziran stalni prostor koji nije samo 'dogovorno posuđen',nego koji npr. subotom popodne služi isključivo za magic turnir,mislim da bi puno manje igrača odustalo.
Stalni prostor koji vam nitko ne može oduzeti i jedan fanatik koji će odgovorno organizirati turnire i zaje*avat se s nagradama, papirologijom itd. bi zasigurno povećao broj igrača.
U manjim sredinama je to veliki problem i novim igračima koji se još toliko nisu zaljubili igru se jednostavno neda igrat po kojekakvim pijacama i dolzit na turnir na koji nisu sigurni hoće li se uopće odžati.
[Vrh] Go down
crasher
Wizard Mentor
Wizard Mentor
crasher


Broj postova : 140
Age : 32
Location : NA/ZD
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptypet 1 lip 2007 - 19:55

sjecam se kad smo u NA imali stalan prostor bilo je tolko ljudi da smo se naguravali...nakon prvog preseljenja opao je broj igraca.. nakon drugog opet, nakon treceg je jedva bilo 8 igraca za turnir ... sad nemamo nist , ni igrace ni prostor


ps. GOLE cure rulZZZZ
[Vrh] Go down
morpheus
Džadžija - Partizanko
Džadžija - Partizanko
morpheus


Broj postova : 871
Age : 37
Location : Zagreb,Borongaj,20 koraka od bivšeg DBS-a (kojeg još malo pa ću preboljeti :)
Registration date : 27.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptypet 1 lip 2007 - 21:22

Soulless je napisao/la:
Moje mišljenje je da se pored dobre reklame mora i popraviti organizacija turnira.Kada bi u svakom gradu bio organiziran stalni prostor koji nije samo 'dogovorno posuđen',nego koji npr. subotom popodne služi isključivo za magic turnir,mislim da bi puno manje igrača odustalo.
Stalni prostor koji vam nitko ne može oduzeti i jedan fanatik koji će odgovorno organizirati turnire i zaje*avat se s nagradama, papirologijom itd. bi zasigurno povećao broj igrača.
U manjim sredinama je to veliki problem i novim igračima koji se još toliko nisu zaljubili igru se jednostavno neda igrat po kojekakvim pijacama i dolzit na turnir na koji nisu sigurni hoće li se uopće odžati.

ajmo biti realni, kada bi situacija bila savršena nebi bilo problema, right.
naravno da je prostor problem, još veći problem je firma koju briga za magic
[Vrh] Go down
http://www.vbulletin.org
Havoc
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Havoc


Broj postova : 234
Age : 42
Registration date : 30.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptypet 1 lip 2007 - 23:28

Definitivno da cijela stvar ovisi o organizatoru. Evo našeg vrlog organizatora koji to zapravo nije Sleep 'ladan ko deci-deci dopusti da se jedna iznimno jaka scena u Osijeku gdje su igrali ljudi od 14-44 godine zapusti jer ima bitnijih stvari, kao što je kava, grba, kava, vampiri etc.

Definitivno treba organizaciju preuzeti netko tko ima žara i tko razmišlja o napretku kao Big_T ili Pippin koji su u vrlo malim sredinama postigli da imaju više ljudi iz okolice nego iz grada. Ja znam da ćemo definitivno potegnuti iz Osijeka ako bude u igri neki premium event, jer toga nama zapravo jako fali.

jbga, can't win 'em all.
[Vrh] Go down
luis
Wizard Mentor
Wizard Mentor
luis


Broj postova : 139
Age : 39
Location : Malo tu, malo tamo.
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptysub 2 lip 2007 - 0:52

Da i ja kažem nešto o iskustvima iz Zadra.

Mi smo prije nekoliko godina imali relativno stabilnu ekipu koja se je nalazila jednom tjedno čisto casual (bilo je to prije ere luis). Bilo nas je 15tak, i bilo nam je ok. Tada je došlo do DARK AGE OF ZADAR MAGIC. Stariji likovi su otišli na studij u Zg, mlađi, u koje smo polagali nade, su neobjašnjivo nestali. I još je došlo do problema sa prostorom. Pojavili su se Yu GI Oh klinci. Bilo ih je čisto previše, i morali smo se tuči s njima. U eri luis, kada su počeli redoviti sankcionirani turniri, smo morali napustiti naš omiljeni prostor. Počela su seljakanja u kojima smo izgubili dosta ljudi. U zadnja dva mjeseca smo se stabilizirali s prostorom, i mada nije nešto, može se u miru odigrati turnir i popiti pivo. Neki stariji igrači (čitaj: propali studenti;) ) su počeli ponovno igrati, pa se i broj ljudi na turnirima ustalio. Vjerujem da sada imam temelje na kojima mogu početi nešto i graditi. Vidjet ćemo što budućnost donosi.
[Vrh] Go down
Fila
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Fila


Broj postova : 388
Age : 36
Location : C:\
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptysub 2 lip 2007 - 4:39

Hmmmmmm...
Neutral
Bogamu 6.

Svi imaju problema s manjkom igrača.
Jedino je u Đakovu problem što nas je PREVIŠE i što ne postoji nikakav prostor u kojeg se može strpati 796 klinaca.

Tako da moramo igrati nedjeljom na tada praznim štandovima gradske pijace.
Neutral Sad

I još jedna zanimljiva stvar...
Nikakve posebne propagande ili promocije nije bilo.
Malo po malo, sami od sebe i ničim izazvani počeli su na turnire dolaziti neki random klinci, pa njihova braća, pa rođaci, pa susjedi, pa susjedi susjeda, tak' da danas imamo, bez pretjerivanja, možda 50-60 igrača. A bogami, možd' i više.
Ali...
Ali ali ali... Sad Sad
[Vrh] Go down
Orion
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Orion


Broj postova : 173
Age : 35
Location : ...Donji...Miholjac...
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptysub 2 lip 2007 - 10:30

Fila je napisao/la:
...
Ali...
Ali ali ali... Sad Sad

U cem je problem?? zar vam grad ne moze osigurati neke prostorije za odrzavanje turnira??
[Vrh] Go down
http://www.kmdm.hr
Spirit Soldier
Mrgud - Prvak
Spirit Soldier


Broj postova : 395
Age : 36
Location : Sisak
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptysub 2 lip 2007 - 10:30

Ja sam osobno. tokom svog djelovanja u magic zajednici pokrenuo lančanu reakciju koja je dovela do znatnog povećanja broja igrača (i casual i turnirskih)

Kako sam to postigao? Vrlo jednostavno: Nakon što smo ja i fend slučajno otkrili tu igru, "nagovorio" sam draconisa da počne kartati s nama, kako smo tad još svi išli u gimnaziju, igrali smo po školskim hodnicima, bez obzira na to što su nas kojekad znali i zaj*bavati zbog toga.. Vrlo brzo je još par ljudi počelo igrat, pa još par, pa njihovi braća sestre, frendovi...uglavnom, bilo nas je dosta, i magic je cvjetao, no nakon kakvih godinu dana, interes je značajno počeo kopniti, a tu nam je i otišao stari organizator, što je dovelo do odlazka još nekih igrača.. Sada, kao što je Čizma već rekao - Jedva spajamo kraj s krajem. (a bome ni ja nisam baš previše aktivan) Što se dogodilo i kako vratiti stare/dovesti nove igrače, meni je velika nepoznanica.
[Vrh] Go down
Havoc
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Havoc


Broj postova : 234
Age : 42
Registration date : 30.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptysub 2 lip 2007 - 13:14

Vrlo jednostavan odgovor: Stagnacija.

Magic, kao i bilo koja druga prodajna djelatnost ne trpi stagnaciju. Non stop se traži nešto novo. Ako su ljudi samo zadovoljni dolaskom to već nije dovoljno, ljudi moraju razmišljati o idejama deckova za vrijeme nastave, goriti za tim turnirom da bi imali ikakve šanse opstanka scene.

To se može jedino postići s aktivnim organizatorom. Halo Morphi, kako brat? šema. Ajmo napraviti event gdje će LoM prodati boostera, gdje će biti solidan upad, ali u granicama i napraviti kvalitetnu promociju.

Izgleda da je nekima sve problem. Ja ne govorim o takvim eventovima non-stop, ali jednom mjesečno napraviti neki brutal power od turnira. Možda malo veća aktivnost kod 8-man draftova, jer nemaju svi MTGo accountove itd. da ne laprdam dalje.
[Vrh] Go down
Trinket
The anoing one
Trinket


Broj postova : 191
Age : 43
Location : Sisak
Registration date : 27.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptysub 2 lip 2007 - 14:05

Spirit Soldier je napisao/la:
Ja sam osobno. tokom svog djelovanja u magic zajednici pokrenuo lančanu reakciju koja je dovela do znatnog povećanja broja igrača (i casual i turnirskih)

Kako sam to postigao? Vrlo jednostavno: Nakon što smo ja i fend slučajno otkrili tu igru, "nagovorio" sam draconisa da počne kartati s nama, kako smo tad još svi išli u gimnaziju, igrali smo po školskim hodnicima, bez obzira na to što su nas kojekad znali i zaj*bavati zbog toga.. Vrlo brzo je još par ljudi počelo igrat, pa još par, pa njihovi braća sestre, frendovi...uglavnom, bilo nas je dosta, i magic je cvjetao, no nakon kakvih godinu dana, interes je značajno počeo kopniti, a tu nam je i otišao stari organizator, što je dovelo do odlazka još nekih igrača.. Sada, kao što je Čizma već rekao - Jedva spajamo kraj s krajem. (a bome ni ja nisam baš previše aktivan) Što se dogodilo i kako vratiti stare/dovesti nove igrače, meni je velika nepoznanica.


Prva stvar zabraniti WOW (tebi i burazu također), druga stvar budite bolji u školi da vas starci puste uopće na turnir (to vrijedi za sve osnovno/srednjoškolce).
[Vrh] Go down
Fila
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Fila


Broj postova : 388
Age : 36
Location : C:\
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptysub 2 lip 2007 - 14:25

Orion je napisao/la:
Fila je napisao/la:
...
Ali...
Ali ali ali... Sad Sad

U cem je problem?? zar vam grad ne moze osigurati neke prostorije za odrzavanje turnira??

Treba nam športska dvorana.
[Vrh] Go down
Orion
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Orion


Broj postova : 173
Age : 35
Location : ...Donji...Miholjac...
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptysub 2 lip 2007 - 15:10

Pa nije to problem... samo morate dobro pristupiti gradskoj upravi i zamoliti ih za adekvatan prostor u kojemu ce te moci odrzavati turnire...
Odes tamo i malo bacis spiku... bolje da igraju nego da se opijaju, puse, drogiraju... sta ja znam....
[Vrh] Go down
http://www.kmdm.hr
Niksodus
Grinning Mouths
Grinning Mouths
Niksodus


Broj postova : 346
Age : 39
Location : Zg/Pu
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptysub 2 lip 2007 - 15:20

Je, moš mislit da je tako jednostavno. Moraš osnovati klub koji tek onda može dobit prostor od gradske uprave. A ako nemaš vezu, bit će dosta teško.
[Vrh] Go down
Orion
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Orion


Broj postova : 173
Age : 35
Location : ...Donji...Miholjac...
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptysub 2 lip 2007 - 15:30

Klub igraca MTGA "KIMTG".... Laughing
[Vrh] Go down
http://www.kmdm.hr
Spirit Soldier
Mrgud - Prvak
Spirit Soldier


Broj postova : 395
Age : 36
Location : Sisak
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptysub 2 lip 2007 - 15:49

Trinket je napisao/la:
Prva stvar zabraniti WOW (tebi i burazu također), druga stvar budite bolji u školi da vas starci puste uopće na turnir (to vrijedi za sve osnovno/srednjoškolce).

Il' još bolje da u wow-u mogu kartat.. mmm
[Vrh] Go down
Guardian
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Guardian


Broj postova : 218
Age : 39
Location : Zadar/Zagreb
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptysub 2 lip 2007 - 17:44

Orion je napisao/la:
Pa nije to problem... samo morate dobro pristupiti gradskoj upravi i zamoliti ih za adekvatan prostor u kojemu ce te moci odrzavati turnire...
Odes tamo i malo bacis spiku... bolje da igraju nego da se opijaju, puse, drogiraju... sta ja znam....

Nešto slično smo mi u Zadru napravili prije kojih 5 godina.Samo što nisam išao u upravu nego direkt kod ravnatelja Gradske knjižnice i pisao molbu da nam dopusti korištenje multimedijalne dvorane subotom od 8 do 13.
[Vrh] Go down
Olegowsky
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Olegowsky


Broj postova : 400
Age : 39
Location : Zadar
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptysub 2 lip 2007 - 17:52

Guardian je napisao/la:
Orion je napisao/la:
Pa nije to problem... samo morate dobro pristupiti gradskoj upravi i zamoliti ih za adekvatan prostor u kojemu ce te moci odrzavati turnire...
Odes tamo i malo bacis spiku... bolje da igraju nego da se opijaju, puse, drogiraju... sta ja znam....

Nešto slično smo mi u Zadru napravili prije kojih 5 godina.Samo što nisam išao u upravu nego direkt kod ravnatelja Gradske knjižnice i pisao molbu da nam dopusti korištenje multimedijalne dvorane subotom od 8 do 13.

ja sam išao i pisao molbu, molim lijepo Laughing Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Orion
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Orion


Broj postova : 173
Age : 35
Location : ...Donji...Miholjac...
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptysub 2 lip 2007 - 18:02

O tome vam i govorim... treba samo otici i dogovoriti... jer kako se ono kaze "Na mladima budućnost ostaje... Wink "... s toga samo to treba jako dobrro znat upotrijebiti i prostor ce se srediti...
[Vrh] Go down
http://www.kmdm.hr
Fila
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Fila


Broj postova : 388
Age : 36
Location : C:\
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptyned 3 lip 2007 - 20:37

Orion je napisao/la:
... bolje da igraju nego da se opijaju, puse, drogiraju... sta ja znam....

Ma bilo je već pokušaja... Bezuspješnih.
Nemamo nikog starijeg i ozbiljnijeg iza sebe tko bi nas pogur'o.

Sad
[Vrh] Go down
DH
Steam Vents
DH


Broj postova : 177
Age : 35
Location : Trg maršala Tita
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptyned 3 lip 2007 - 20:56

Hm... a da se učlanite u neku stranku koja je na vlasti? Onda ćete dobiti prostor isti dan... kad se promijeni politika, osoba 2 u drugu stranku i ista priča. Mislim da je to razumno rješenje u ovim uvjetima prividne demokracije.

A što se tiče ocjena, ne moraju one biti dobre da bi netko išao na turnir... Onda je problem u roditeljima, koliko i u djeci, iako je svaki slučaj individualan i ja mrzim generalizirati, ali svaka, ali ama baš svaka, medalja ima dvije strane. alien flower


finta su ovi novi smajlići pig monkey cat Basketball cheers bom drunken

ovaj pogotovo drunken i ovaj Sleep
[Vrh] Go down
Guardian
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Guardian


Broj postova : 218
Age : 39
Location : Zadar/Zagreb
Registration date : 29.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptypon 4 lip 2007 - 0:45

Olegowsky je napisao/la:
Guardian je napisao/la:
Orion je napisao/la:
Pa nije to problem... samo morate dobro pristupiti gradskoj upravi i zamoliti ih za adekvatan prostor u kojemu ce te moci odrzavati turnire...
Odes tamo i malo bacis spiku... bolje da igraju nego da se opijaju, puse, drogiraju... sta ja znam....

Nešto slično smo mi u Zadru napravili prije kojih 5 godina.Samo što nisam išao u upravu nego direkt kod ravnatelja Gradske knjižnice i pisao molbu da nam dopusti korištenje multimedijalne dvorane subotom od 8 do 13.

ja sam išao i pisao molbu, molim lijepo Laughing Laughing Laughing

Ajme već si posenilio.....nekim čudom ja još uvijek imam tu molbu na kompu,a mislim da je nisi ti pisao na njemu.A bome sam je i odnio ravnatelju koliko me pamćenje služi...
[Vrh] Go down
Fila
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Fila


Broj postova : 388
Age : 36
Location : C:\
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptypon 4 lip 2007 - 3:21

DH je napisao/la:
Hm... a da se učlanite u neku stranku koja je na vlasti? Onda ćete dobiti prostor isti dan... kad se promijeni politika, osoba 2 u drugu stranku i ista priča. Mislim da je to razumno rješenje u ovim uvjetima prividne demokracije.


Kontam da moraš bit punoljetan da bi bio u nekoj stranci.
Prosjek godina MTG igrača u Đakovu = 7,122222
cyclops
[Vrh] Go down
Morea
MTGej
Morea


Broj postova : 110
Age : 48
Location : Osijek
Registration date : 31.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptypon 4 lip 2007 - 8:34

Lijepo sam ti rekao Fila....netko od tih klinaca ima tatu političara/biznismena ili nekog teču, neku strinu ili sličnu rodbinu s vezom. Zaboravite učlanjivanje u stranke, OVO je puno bolje riješenje:

"Tata/Mama/insert rodbina here, znaš one kartice na koje trošim đeparac..., mi se nemamo gdje kartati,.... Molim te Tata/Mama/insert rodbina here, 'ajd nam sredi neki prostor..., pliiiz!"

I bi prostor (luckily od dvijeiljade kvadrata da svi stanete), a sve uz malo truda.

LAL
[Vrh] Go down
Ixtlilxochitl
Wizard Mentor
Wizard Mentor



Broj postova : 138
Location : zg
Registration date : 28.05.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptypon 4 lip 2007 - 10:28

ovaj topic je već dobro napredovao. ljudi pomažu savjetima onima koji to traže. dobro je da ste vi organizatori približili vašu situaciju ovdje nama i da ste voljni pitati se što sad i kako. od ovoga treba učiti. nemojte odustati u vezi prostora, uzmite vremena i budite dosadni onima na vlasti. sad je izborna godina i svi su malo voljniji za surađivanje. a sve kaj vama treba je prostor za druženje mladeži i to jednom ili dva puta tjedno na 4-5h. to sigurno možete negdje izvući scratch

meni je žao kaj nisam u situaciji raditi oko promocije osim usmenom predajom. fax, konstanto zagreb-doma, pa život bogu iza nogu mi to poprilično onemogućuju. rado bih negdje nekaj vodio, jer znam da bih se trudio i bez ikakvog osobnog profita sve radio, ali eto ... Sad Crying or Very sad
[Vrh] Go down
MCS
The Burek Master
MCS


Broj postova : 3
Registration date : 05.06.2007

Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Emptyuto 5 lip 2007 - 12:53

Na ovu temu se puno puta pisalo, i uvijek istim tonom - ljutitim, optužujućim, jalnim. Gle čuda, ništa konstruktivno se ne događa. Zašto?

Prvo i osnovno, ako želite da je MtG uspješan, morate uložiti truda u njega. npr. akda sam neko vrijeme organizirao T1 turnire sa dobrim nagradama, imao sam i po 30ak ljudi po turniru. Onda mi je rečeno da ih više ne smijem organizirati jer će to raditi lokalni organizator, i onda je sve otišlo u kupus. Razlog - ako želiš da se nešto dogodi, moraš uložiti puno truda u to, i to ne samo privremeno, nego konstantno. Znaći, prvi recept za uspjeh je pojedinac koji se trudi oko organizacije i, što je još puno važnije, oko animacije i promocije.

Drugo, sami igrači. Igrači odu i dođu. Današnja tcg scena je sasvim drugačija od one u kojoj sam igrao prije dvije godine, i sumnjam da je 10 do 15% starih igrača i dalje ovdje (osim onih sa inventarnim pločicama poput Filipe). Jedina konstanta je Magic. Naime, Magic je definitivno jedina igra koja održava konstantu. Yu-gi-oh, prije Pokemoni, pa Vampiri, LoTR, Star Wars, itd. To je sve prolazno...i nije konkurencija. Samo igrajte i dalje Magic, a svaki današnji Yu-Gi-Ovac je potencijalno morphani budući MtG igrač.

Treće, ninja kornjače su bile tu, vidi Kamigawu Suspect Došle pa ošle. Samo igrajte i uživite se u igru, pratite reporte, povečavajte populaciju i gnjavite Magdića - na kraju krajeva, kada će taj vražji GP Zagreb? Wink

Eto, tolko od mene, i ja se registrovo na forum. Poz svima.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva s privlacenjem igraca   Iskustva s privlacenjem igraca - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Iskustva s privlacenjem igraca
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» ali postoje 2 skupine magic igraca?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CRO MtG Forum :: Magic: the Gathering :: Turniri-
Forum(o)Bir: