CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Kako izgubiti sve (report-blog-štogod)

Go down 
+5
Jerman_i
Ixtlilxochitl
Member
Ishan
DH
9 posters
Autor/icaPoruka
DH
Steam Vents
DH


Broj postova : 177
Age : 35
Location : Trg maršala Tita
Registration date : 29.05.2007

Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Empty
PostajNaslov: Kako izgubiti sve (report-blog-štogod)   Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Emptysri 15 kol 2007 - 22:18

Iako se ne mogu pohvaliti sa top8-ovima, ili pak sa pobijeđenom partijom, meni je svejedno bilo lijepo na blok vikendu u ZGu.

Okusio sam ponovno metropolu, pokušao sam se čim više priviknuti, jer 1.10. neminovno dolazi. Sve je bliže. Tad se selim u ZG, i idem na faks...

No, dosta o meni, nego, da se prebacimo na temu.

Nakon više ili manje uspješnog, ovisno o tome sa čije strane se gleda, odlaska u Koper na PTQ, odlučili smo doći u ZG na blok vikend. Od najprije 10 zagrijanih, spali smo na 3... Cuki, Živolić, i moja malenkost.

Tako smo se ja i Antonio uputili u petak navečer busom, te sam, po smještanju kod tete, obavio zadnju provjeru karata, uvjerio se da imam sve karte, stavio ih u protektore, te zaspao.

Slijedećeg sam se jutra uputio do LoM-a, te sam na trgu našao mlade nade pulskog magica. Uslijedila je šetnja do LoMa i usputno zaustavljanje u Rubelju.

Po dolasku sam posudio onih 5 karata koje su mi falile i napisao decklistu:

8 Island
1 Plains
1 Forest
4 Horizon Canopy
1 Gemstone Mine
1 Pendelhaven
2 LLanowar Reborn
4 Terramorphic Expanse


3 Mystic Enforcer
3 Mystic Snake
4 Looter il-Kor
4 Thornweald Archer
4 Tarmogoyf
4 Call of the Herd
1 Venser, Shaper Savant
3 Vesuvan Shapeshifter

4 Delay
3 Psionic Blast
2 Snapback
3 Chromatic Star


SB:
3 Cancel
2 Serrated Arrows
2 Krosan Grip
3 Pongify
1 Bound in Silence
1 Temporal Isolation


I tako smo počeli s PTQom.

R1: Bojan Žunko - UG Goyf

Njega je Franjo pobijedio u polufinalu u Kopru. Najkraće rečeno, izmasakrirao me Looterom kojeg nisam mogao riješiti, a spingao sam se par puta Canopyem, i jedan Blast je bio dovoljno da izgubim.

Sajdam, idemo na drugu, malo ga mlatim pa me uspijeva iskontrolirati.

R2: Zubović - Mono R

Dakle, mono red... zadržali smo handove i suspendao je 2 Gargadona kroz prvih par poteza. U tandemu su me dokrajčili, jerbo sam ostao bez kontri i bouncea.

Sajdamo i opet krećemo. Ne sjećam se više je li bilo 2-1 ili 2-0, ali nije bitno, jer sam izgubio.

R3: Splićanin čije sam ime zaboravio - Teachings+Logic Knot!+Darkness

O daaa.. zatepao sam se malo, pa me Knot iznenadio. Nakon sajda me opet porazio, i ja dropam. Gledam frendove gdje igraju, i bodrim Živolića, kojem Kreković predaje, ali opet je 9.

Idem kući, čeka me večera. Hranim se, tuširam i zaspim od umora.

Drugi dan, dolazim na GPT i tu nas je samo 10. (odn.12, ali to je sad priča za drugi topic). I igramo se i ja gubim sva 4 matcha.

Sad, koja je pouka ovog vikenda bila? Za mene, bar. Pouka je bila ta da koliko si god vremena testao, itd itd itd, sreća je bitan faktor u Magicu. Previše bitan, tako da sam ja odsad nadalje odlučio igrati kontrolu, i naučiti ju do savršenstva. Kontrola je jedina stvar koja može svojim card drawom riješiti stvari poput te loše sreće, ili svojim tutorima još bolje, jerbo se nađe ono što treba, a ne moli se Boga ili pak prinosi žrtve na malim oltarima bogovima mane i Fortuni.

Do Nationalsa, nema više reportova od mene. Pozdrav

DH


Props/slops

Props:
Franjo - za posudbe, vožnju u slo, podršku itd.
Antonio - isto tako, osim za vožnju u slo
Cuki - isto tako
Niki - za posudbu. p.s. više ti neću obećavati da neću propasti
svim protivnicima - za korektne partije

slops:
meni, jer sam loš i nemam sreće iako sam imao dobar deck
[Vrh] Go down
Ishan
Orcish Librarian
Ishan


Broj postova : 763
Age : 87
Location : Rijeka
Registration date : 28.05.2007

Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Empty
PostajNaslov: Re: Kako izgubiti sve (report-blog-štogod)   Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Emptysri 15 kol 2007 - 22:28

Fora report!
Bilo bi zgodno da si s više detalja opisao što se događalo u porazima - jednostavno se rijetko kada vide reportovi ljudi koji gube. A sasvim sigurno da i u tome se može štošta naučiti.

Što se tiče:
DH je napisao/la:
Kontrola je jedina stvar koja može svojim card drawom riješiti stvari poput te loše sreće, ili svojim tutorima još bolje, jerbo se nađe ono što treba...

Kod aggro deckova je bitno da igrač zna prepoznati ruku koja nema dovoljno gasa da pojede protivnika. Aggro deck poput tvojeg koji kontrama nastoji sačuvati vlastitu prvotnu agresiju funkcionira na isti način. Možda nisi dovoljno agresivno mulliganirao? Na taj način tražiš "moćna" otvranja. Meni je uspijevalo na taj način dobivati partije čak i sa 4 karte.

Anyway... to je samo mali pokušaj nagovaranja da ne odustaneš od aggra. Jer samo iskompleksirani slabići igraju kontrole. Very Happy
[Vrh] Go down
DH
Steam Vents
DH


Broj postova : 177
Age : 35
Location : Trg maršala Tita
Registration date : 29.05.2007

Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Empty
PostajNaslov: Re: Kako izgubiti sve (report-blog-štogod)   Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Emptysri 15 kol 2007 - 23:08

Ishan je napisao/la:
Fora report!
Bilo bi zgodno da si s više detalja opisao što se događalo u porazima - jednostavno se rijetko kada vide reportovi ljudi koji gube. A sasvim sigurno da i u tome se može štošta naučiti.

Što se tiče:
DH je napisao/la:
Kontrola je jedina stvar koja može svojim card drawom riješiti stvari poput te loše sreće, ili svojim tutorima još bolje, jerbo se nađe ono što treba...

Kod aggro deckova je bitno da igrač zna prepoznati ruku koja nema dovoljno gasa da pojede protivnika. Aggro deck poput tvojeg koji kontrama nastoji sačuvati vlastitu prvotnu agresiju funkcionira na isti način. Možda nisi dovoljno agresivno mulliganirao? Na taj način tražiš "moćna" otvranja. Meni je uspijevalo na taj način dobivati partije čak i sa 4 karte.

Anyway... to je samo mali pokušaj nagovaranja da ne odustaneš od aggra. Jer samo iskompleksirani slabići igraju kontrole. Very Happy

Filipe, ja ni kada pobjeđujem, niti kada gubim, ne pamtim playeve, osim nekih jako interesantnih. Na Nationalsima ću se potruditi pisati, koliko je god moguće, playeve, i onda napraviti bolji report.

Ali prema mojem shvaćanju, pisanje reporta nije šturo iznošenje činjenica, a kakvi bi bili reportovi kad bi to svi radili? Mislim, ako vam je do takvih reportova, najbolje da se u RH okupi tim koji će ići na premier eventove i raditi coverage.Smile

Pa mulliganao sam agresivno, ali su me drawovi koji su uslijedili demoralizirali, jedan za drugim. Možda sam trebao igrati slivere...Very Happy Mad scratch
[Vrh] Go down
Member
Apprentice Mage
Apprentice Mage



Broj postova : 27
Registration date : 03.06.2007

Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Empty
PostajNaslov: Re: Kako izgubiti sve (report-blog-štogod)   Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Emptyčet 16 kol 2007 - 2:26

DH je napisao/la:
Ishan je napisao/la:
Fora report!
Bilo bi zgodno da si s više detalja opisao što se događalo u porazima - jednostavno se rijetko kada vide reportovi ljudi koji gube. A sasvim sigurno da i u tome se može štošta naučiti.

Što se tiče:
DH je napisao/la:
Kontrola je jedina stvar koja može svojim card drawom riješiti stvari poput te loše sreće, ili svojim tutorima još bolje, jerbo se nađe ono što treba...

Kod aggro deckova je bitno da igrač zna prepoznati ruku koja nema dovoljno gasa da pojede protivnika. Aggro deck poput tvojeg koji kontrama nastoji sačuvati vlastitu prvotnu agresiju funkcionira na isti način. Možda nisi dovoljno agresivno mulliganirao? Na taj način tražiš "moćna" otvranja. Meni je uspijevalo na taj način dobivati partije čak i sa 4 karte.

Anyway... to je samo mali pokušaj nagovaranja da ne odustaneš od aggra. Jer samo iskompleksirani slabići igraju kontrole. Very Happy

Filipe, ja ni kada pobjeđujem, niti kada gubim, ne pamtim playeve, osim nekih jako interesantnih. Na Nationalsima ću se potruditi pisati, koliko je god moguće, playeve, i onda napraviti bolji report.

Ali prema mojem shvaćanju, pisanje reporta nije šturo iznošenje činjenica, a kakvi bi bili reportovi kad bi to svi radili? Mislim, ako vam je do takvih reportova, najbolje da se u RH okupi tim koji će ići na premier eventove i raditi coverage.Smile

Pa mulliganao sam agresivno, ali su me drawovi koji su uslijedili demoralizirali, jedan za drugim. Možda sam trebao igrati slivere...Very Happy Mad scratch

lol hrelja, super report(blog omg)affraid , rekao sam ti da trebaš igrati slivere ili pak dragostorm:D Very Happy

btw. Čeč što se agra tiče hrelja je izrazito kombo igrač, i mislim da je jedini razlog hreljinog propadanja non-combo format...
Hrelja će se istaknuti na natsima kad bude igrao tech-t2 Tepsiju bez desirea...
(i na draftu naravno)Laughing cyclops
[Vrh] Go down
Ixtlilxochitl
Wizard Mentor
Wizard Mentor



Broj postova : 138
Location : zg
Registration date : 28.05.2007

Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Empty
PostajNaslov: Re: Kako izgubiti sve (report-blog-štogod)   Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Emptyčet 16 kol 2007 - 2:33

DH je napisao/la:
Pa mulliganao sam agresivno, ali su me drawovi koji su uslijedili demoralizirali, jedan za drugim
ovo mi je poznato silent
kad postaneš noćna mora statistike - screw na 25 landova u 6 uzastopnih rundi. sa 2 u početnom handu.
[Vrh] Go down
Jerman_i
Zamjenik kapetana
Zamjenik kapetana
Jerman_i


Broj postova : 535
Age : 37
Location : zagreb
Registration date : 28.05.2007

Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Empty
PostajNaslov: Re: Kako izgubiti sve (report-blog-štogod)   Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Emptyčet 16 kol 2007 - 9:56

Odlican report Hrelja!
Probaj pamtit svoje playeve i situacije u partijama, moze se puno naucit iz toga.
[Vrh] Go down
Sephiroth_
Experienced Mage
Experienced Mage
Sephiroth_


Broj postova : 84
Location : Pula
Registration date : 11.06.2007

Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Empty
PostajNaslov: Re: Kako izgubiti sve (report-blog-štogod)   Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Emptyčet 16 kol 2007 - 12:13

Hrelja care, report od tebe ne gine čak ni kad zavoziš 0-7 Very Happy

Znao sam čim smo došli u zg da češ se kajati što nisi igrao slivere, ali ti si ipak na gpt htio igrat teachingse koje nisi nikad testao Wink

No combo u formatu = no win za hrelju
Na nationalsima češ moć vozit tech kombo, pa očekujem tvoj report sa scoreom 7-0 cheers
[Vrh] Go down
thorus
Tyler Durden
thorus


Broj postova : 167
Age : 47
Location : ZGB
Registration date : 28.05.2007

Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Empty
PostajNaslov: Re: Kako izgubiti sve (report-blog-štogod)   Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Emptyčet 16 kol 2007 - 12:43

Fakat si trebao igrati Virulent Slivere, taj deck je sasvim solidan i ful neugodan za velik dio formata. Sjećaš se da si me dobivao kroz playtest! A i više ima onaj "Hrelja štih" Wink
[Vrh] Go down
DH
Steam Vents
DH


Broj postova : 177
Age : 35
Location : Trg maršala Tita
Registration date : 29.05.2007

Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Empty
PostajNaslov: Re: Kako izgubiti sve (report-blog-štogod)   Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Emptyčet 16 kol 2007 - 14:03

Ja sam Embarassed Embarassed čovjek, ali jučer me uhvatila neka literarna kriza, ako se tako može reći, pa eto. A Sliveri čekaju rotaciju da se iskažu... ili pak budem igrao kombo...

Ali mislim da bih mogao Dralnu igrati. Odista nije loš...
[Vrh] Go down
Luke Planeswalker
Magus
Magus



Broj postova : 595
Age : 31
Location : Zadar
Registration date : 29.05.2007

Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Empty
PostajNaslov: Re: Kako izgubiti sve (report-blog-štogod)   Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Emptyčet 16 kol 2007 - 15:14

DH je napisao/la:
slops:
meni, jer sam loš i nemam sreće


Shocked

kk Very Happy
[Vrh] Go down
Ishan
Orcish Librarian
Ishan


Broj postova : 763
Age : 87
Location : Rijeka
Registration date : 28.05.2007

Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Empty
PostajNaslov: Re: Kako izgubiti sve (report-blog-štogod)   Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Emptyčet 16 kol 2007 - 19:18

DH je napisao/la:
Ali prema mojem shvaćanju, pisanje reporta nije šturo iznošenje činjenica, a kakvi bi bili reportovi kad bi to svi radili? Mislim, ako vam je do takvih reportova, najbolje da se u RH okupi tim koji će ići na premier eventove i raditi coverage.Smile

ma neee... krivo si me skužio. najbolji su reporti oni koji mogu prenjeti atmosferu (smrad?) mtg turnira... tj. koji ti potaknu da si kažeš "eh baš sam mogao otići na turnir..." - report koji iznosi samo playeve definitivno nije i ne može biti takav.

ALi, fora je vidjeti i određene playeve i čuda koja se događaju oko toga...
[Vrh] Go down
Mirari
Mirki
Mirari


Broj postova : 397
Age : 35
Location : SPLIT bokte
Registration date : 28.05.2007

Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Empty
PostajNaslov: Re: Kako izgubiti sve (report-blog-štogod)   Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Emptyčet 16 kol 2007 - 20:06

super raport... samo naprijed!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Empty
PostajNaslov: Re: Kako izgubiti sve (report-blog-štogod)   Kako izgubiti sve (report-blog-štogod) Empty

[Vrh] Go down
 
Kako izgubiti sve (report-blog-štogod)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ufficial Zadar NQ Report by Nj. Uz. Vis. Org.
» Mtg liga Valpovo - report
» natsi
» deseta u americi ili kako sj.... 8 sati igranja u 1 potezu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CRO MtG Forum :: Magic: the Gathering :: Kolumne & Reportovi-
Forum(o)Bir: