CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Forum je premjesten na adresu www.cromtg.com!!!
CRO MtG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Promjena

Go down 
+37
Grga
lepanovic
DH
Mtg je Emo
Fila
Oragano
BoooomFist!!!
Trickz
carnophage
FetBoj
argus
LaBuDoVa
k_u_k_a
Areo
bodul
stagediver
FANAttIC
Havoc
Ian_Forestal
n0tjust
svup91
KontraMagija
Mirari
QWERTAS
e1
CROvax
bog frog
Anomen
[spike_6]-[QLC]
tambourinko
Trinket
Jerman_i
ShuPac
harakiri
Ishan
Spirit Soldier
thorus
41 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
QWERTAS
Wizard Mentor
Wizard Mentor



Broj postova : 256
Registration date : 28.05.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptyčet 21 svi 2009 - 15:53

stagediver je napisao/la:
o magicu razmisljam cetvrtkom od 17:30 do 19:30

ti?! ..nažalost,ni onda jocolor
[Vrh] Go down
bog frog
drekaVac
drekaVac
bog frog


Broj postova : 457
Location : City of delusion (Zagreb)
Registration date : 27.05.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptyčet 21 svi 2009 - 15:57

Ljudi, pa kako možete išta prigovarati Jermanu? Pa čovjek je prije nekoliko godina varao na svojoj aukciji (povisivao cijene). Ako to nije pridonijelo razvoju zajednice, onda zbilja ne znam što je! Rolling Eyes

Ishan je napisao/la:
Anyway... mislim da je jako dobro ono što je Thorus predložio - jedan okrugli stol na turniru gradova pa popričat. Možda bi trebalo i zvati Matka Redera i ostale koji su odgovorni za turnire u LoMu pa da se nešto pokrene...

Definitivno. No, što se tiče nečijeg dolaska u Bjelovar i to još u nedjelju, čisto sumnjam da bi bili motivirani...

Poslao sam mail Romanu sa zamolbom da pogleda topic te proslijedi i ostalim zaduženima za Magic...ako dođu ovamo, možemo ih izravno pitati sve što nas zanima. Smile
[Vrh] Go down
https://cromtg.forumcroatian.com
stagediver
Experienced Mage
Experienced Mage



Broj postova : 67
Registration date : 13.06.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptyčet 21 svi 2009 - 16:21

QWERTAS je napisao/la:
ti?! ..nažalost,ni onda jocolor

tada barem djelomicno, u skladu s mogucnostima (godinama) Laughing
[Vrh] Go down
Jerman_i
Zamjenik kapetana
Zamjenik kapetana
Jerman_i


Broj postova : 535
Age : 37
Location : zagreb
Registration date : 28.05.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptyčet 21 svi 2009 - 16:53

Ajmo redom

za pocetak, neki od vas su krivo shvatili, FNM nije turnir. To je organizirani casual. Kad napisem "turnir", mislim na PTQ il nesto.

@Šupak - nemoj mi molim te blefirati. Pogledaj ili se raspitaj malo, osvojim skoro svaki turnir na kojem se pojavim (ili barem udjem u top8). Sve ispod polufinala je za mene propast. Zvuci prilicno arogantno, ali vjeruj mi da tocno tako rezoniram - ljudi sto me poznaju potvrdit ce ovo. I ja nigdje nisam napisao da sam pro. Ali za ova stajalista koja se tu zauzimaju o igri - ja sam za vas bog. Isto kao cividini, fercek, grga i jos par ostalih koji su konstantno dobrim rezultatima dokazali svoju kvalitetu.
@Elez - necu upirati prstom u nikoga. Nije valjda da si se osjetio prozvan??
@Valentin - Da, istina, varao sam na aukcijama. Prekrsio sam i svu silu svjetovnih zakona, pa sta? Nije da to ima neke veze sa ovom raspravom, hvala bogu ionako svi znaju da u magicu nikad ne varam.

@Ishan - oprosti mi sto sam napisao ovaj post jer si napisao da se ne svadjamo. Ali covjek sam, popustam svojim nagonima i ne mogu si pomoc Smile
Inace se slazem u potpunosti s onim sto si napisao, to sam i ja mislio ali su neki ocito krivo shvatili termin "turnir".

Like a Star @ heaven
[Vrh] Go down
ShuPac
Old Fart School
ShuPac


Broj postova : 368
Age : 51
Location : Vinkovci
Registration date : 27.08.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptyčet 21 svi 2009 - 17:12

ček samo malo ... odakle ti misliš da bi ti bilo tko normalan nakon ove izjave:

Jerman_i je napisao/la:
Da, istina, varao sam na aukcijama. Prekrsio sam i svu silu svjetovnih zakona, pa sta? Nije da to ima neke veze sa ovom raspravom, hvala bogu ionako svi znaju da u magicu nikad ne varam.

povjerovao da nikada nisi varao ni u Magicu?

nije da moj post ima neke veze s ovom raspravom, ali morao sam
[Vrh] Go down
http://www.jedem_burek_a_govna_jeftina.com
Spirit Soldier
Mrgud - Prvak
Spirit Soldier


Broj postova : 395
Age : 36
Location : Sisak
Registration date : 29.05.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptyčet 21 svi 2009 - 17:44

ShuPac je napisao/la:
ček samo malo ... odakle ti misliš da bi ti bilo tko normalan nakon ove izjave:

Jerman_i je napisao/la:
Da, istina, varao sam na aukcijama. Prekrsio sam i svu silu svjetovnih zakona, pa sta? Nije da to ima neke veze sa ovom raspravom, hvala bogu ionako svi znaju da u magicu nikad ne varam.

povjerovao da nikada nisi varao ni u Magicu?

Nije da poznam Jermana osobito, ali mi se usprkos svojim raznim porocima i nedostatcima ne cini kao osoba koja bi varala u magicu, čak ni nakon te izjave.

Vidimo se u Bjelovaru, ljudi, nema nam drugo nego sjesti i donijeti konkretne mjere kojima ce mo magic vratiti na noge.
[Vrh] Go down
bodul
Experienced Mage
Experienced Mage



Broj postova : 87
Age : 38
Location : zg,jl,st
Registration date : 09.05.2009

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptyčet 21 svi 2009 - 17:46

fnm ftw pirat,znam jerman,čak sm0 skupa čuvali m0ju kčer,0k je lik:afro:
[Vrh] Go down
Areo
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Areo


Broj postova : 101
Age : 52
Registration date : 28.05.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptyčet 21 svi 2009 - 17:57

Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.
[Vrh] Go down
Havoc
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Havoc


Broj postova : 234
Age : 43
Registration date : 30.05.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptyčet 21 svi 2009 - 20:55

Eh da.....'da je više ljudi kao Trnski...' jebiga majstore, ali nema ih.

Deneša je pojeo život, žena, posao. Dostojnih zamjena nema. Tu je glavni problem. Drugi problem je psihološke prirode, a to je da sad putem interneta svi sve znaju. Ako nemaš X kartu n00b si, a ko ne igraš X, Y i Q deck rika si, nema više onog whacky deckbuildinga pa sa svojim deckom digneš FNM i onda slična verzija osvoji 100+ turnir u Japanu ili Americi.

U poslovnom svijetu sve se temelji na realizaciji, isto se može postići i u Magicu. Zašto LoM ili Morfij ne bi dali stimulans, robno-novčani, organizatorima na temelju broja igrača na turniru? Ako imaš 8 igrača dobiješ 0 boostera, 12 igrača ti je već 1 booster, 16 2 boostera ekstra i organizator može na taj način ili podebljati nagrade ili ostvariti vlastitu korist. Možda na prvi pogled ne liči na nešto, ali barem je korak u pravom smjeru.

Ja više ne želim ići na FNM i strepiti da li će se pojaviti 8 ljudi, odnosno dolaziti subotom i čekati sat i po vremena nekoga samo da nas ima.
[Vrh] Go down
k_u_k_a
Wizard Mentor
Wizard Mentor



Broj postova : 147
Age : 30
Location : temišvar
Registration date : 29.07.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptyčet 21 svi 2009 - 22:54

mislim da bi se na facebook-u trebala otvoriti grupa "svi oni koji su za berićetniji magic u hrvatskoj" i na temelju broja clanova donositi odluke...

i da... ludnica!
[Vrh] Go down
KontraMagija
Gush
KontraMagija


Broj postova : 1147
Age : 37
Location : Kvart
Registration date : 28.05.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptypet 22 svi 2009 - 9:26

Ishan je napisao/la:
Kao prvo (i manje bitno):
i ja dolazim u Bjelovar i ovime šaljem poziv riječanima kojima treba prijevoz da mi se jave. Nadam se da će turnir biti fora i da ćemo nakon turnira malo popričati i izvuči nešto korisnog.

Kao što sam već prije rekao mislim da i Jerman/Cividini/Al Bundy linija imaju pravo ali isto tako i Šupak/Harakiri/itd ekipa.
Stvar se jednostavno da rješiti:
Natsi, PTQ i GP Qualifiery su ozbiljni turniri za ulazak u pro svijet - dakle tamo bi nagrade trebale biti koncentrirane u top8 (ok natsi može i malo drugačije).
Turniri Gradova (ilitiga ono što organizira Trnski) i lokalni weekend turniri bi trebali imati nagrade koje su orijentirane prema široj populaciji. Baš radi širenja mtg među novim igračima.
FNM se zna kako funkcionira i to je to.

Kontramagija... ako već spominješ neke falše organizatore preko veze - ajmo van s imenima... mislim nema puno smisla optuživat.

gle u lomu sam vidio/dozivio gro sranja sta se tice svega pogotovo organizacije
neznam evo zadnji primjer kojeg se sjecam ti je stari frend vrankovecki
koji je trebao vodit najavljeni turnir
ljudi su se svi pojavili i on nije
kada ga je kaksa zvao ovaj mu je reko nes stila necu doc kaj ti mene imas zvat i provjeravat ja imam svoje razloge
il nes u tom stilu to uopce nije poanta
bit je u tom da mu morfi nikad nece oduzet to da on vodi turnire jermu je frend, a i onda ko bi ripao djecu subotom ujutro
[Vrh] Go down
http://www.lastfm.com/user/ghantzee
thorus
Tyler Durden
thorus


Broj postova : 167
Age : 47
Location : ZGB
Registration date : 28.05.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptypet 22 svi 2009 - 10:32

Ok, razvodnili smo se!
Postoje casual i postoje turnirski igrači, uvijek je tako bilo i uvijek su se ova 2 svijeta na neki način sukobljavala u pristupu.
Pa tko dolazi na turnire da bi izgubio! Mislim da nema takvog, zapravo dobro osim Lendvaja Wink njemu se treba samo zabraniti pit' Smile

Treba više turnira, i jednih i drugih i sealed i constucted!
Pitanje je: Koga zadužiti da to provede u djelo?
Jučer u zgbu je bilo 2 poda drafta i 15tak ljudi na FNMu, Lom je bio pun i bila je fakat dobra atmosfera.
Vac i Ilko su super organizatori koji dosta ulažu svog vremena i energije da to funkcionira kako spada!
Trnski je još jedan dobar primjer jako dobrog organizatora.
My vote ide njima.

Magic prosperira kad čovjeka koji je organizator vodi entuzijazam, a s druge strane propada kad organizator želi brzu zaradu i koga boli qtz za dulju stazu.
Ja sam za to da nađemo čovjeka koji bi bio i entuzijast i imao vremena i da ga za to nagradimo!
[Vrh] Go down
LaBuDoVa
Alex
LaBuDoVa


Broj postova : 83
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 28.05.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptypet 22 svi 2009 - 11:43

thorus je napisao/la:
Ja sam za to da nađemo čovjeka koji bi bio i entuzijast i imao vremena i da ga za to nagradimo!


Vaca za predsjednika!!!
[Vrh] Go down
Areo
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Areo


Broj postova : 101
Age : 52
Registration date : 28.05.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptypet 22 svi 2009 - 12:11

LaBuDoVa je napisao/la:
thorus je napisao/la:
Ja sam za to da nađemo čovjeka koji bi bio i entuzijast i imao vremena i da ga za to nagradimo!


Vaca za predsjednika!!!
study
[Vrh] Go down
argus
Vault Dweller
Vault Dweller
argus


Broj postova : 246
Location : Vinkovci
Registration date : 29.05.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptypet 22 svi 2009 - 12:33

Citat :
Magic u Hrvatskoj bi se trebao okrenut casual igračima i privuć ih na turnire. treba nam više nagrada za raju, za tzv. obične igrače (iliti djecu kako ih neki nazivaju). zašto bi oni potrošili 20 kuna na turnir, da ih prebiju 1337 igrači sa 1337 deckovima i onda ništa ne dobiju? radije će onda ostat doma i igrat na svom krevetu ili kuhinjskom stolu.
po meni, svatko tko odigra bilo koji Magic turnir sa preko 60% pobjeda zaslužuje booster. isto tako casual/obične/manje kompetitivne igrače od turnira odbija i ponašanje nekih ljudi na turnirima. budite ljubazni prema drugim igračima, da se svi osjećaju welcome na turniru

otprilike ono što sam i ja htio reći!

ako niste primijetili WotC se okrenuo casual igračima, srezao turnirsku sezonu i pojačao support za casual formate što u nagradama, što u boljem setu informacija.

kao što sam već spominjao Cube Draft je kao format izvukao hrpe starih igrača iz ormara od kojih su se neki ponovno zapalili za turnirsku scenu dok drugi sada uredno posjećuju prereleaseove i releaseove. uz 0 reklame, smanjenje nagrada i povećanje cijene bustera zbog loše ekonomske situacije ne vidim napredak kompetitivne turnirske scene koja je također postala preskupa za većinu igrača.

potreban je "Trnski effekt" i da ja radim u LoM-u platio bi čovjeku 1000 kn da konzultira malo o organizaciji turnira i što polučuje uspjeh a što ne.

imho lonac čobanca uvijek privuče više ljudi od debelog prize supporta!
[Vrh] Go down
QWERTAS
Wizard Mentor
Wizard Mentor



Broj postova : 256
Registration date : 28.05.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptypet 22 svi 2009 - 12:46

argus je napisao/la:
lonac čobanca uvijek privuče više ljudi od debelog prize supporta!

možda vas čobane Razz
[Vrh] Go down
n0tjust
Wizard Mentor
Wizard Mentor
n0tjust


Broj postova : 249
Age : 38
Location : u tvom upkeepu
Registration date : 09.05.2009

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptypet 22 svi 2009 - 14:11

thorus je napisao/la:

Jučer u zgbu je bilo 2 poda drafta i 15tak ljudi na FNMu, Lom je bio pun i bila je fakat dobra atmosfera.
Vac i Ilko su super organizatori koji dosta ulažu svog vremena i energije da to funkcionira kako spada!
Trnski je još jedan dobar primjer jako dobrog organizatora.
My vote ide njima.

Magic prosperira kad čovjeka koji je organizator vodi entuzijazam, a s druge strane propada kad organizator želi brzu zaradu i koga boli qtz za dulju stazu.
Ja sam za to da nađemo čovjeka koji bi bio i entuzijast i imao vremena i da ga za to nagradimo!

potpisujem afro
[Vrh] Go down
Havoc
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Havoc


Broj postova : 234
Age : 43
Registration date : 30.05.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptypet 22 svi 2009 - 18:07

QWERTAS je napisao/la:
argus je napisao/la:
lonac čobanca uvijek privuče više ljudi od debelog prize supporta!

možda vas čobane Razz

Jebiga, kad budemo imali šminke možda tebe i Marića privučemo. Twisted Evil
[Vrh] Go down
FetBoj
Apprentice Mage
Apprentice Mage
FetBoj


Broj postova : 22
Registration date : 02.07.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptypet 22 svi 2009 - 19:01

kad sam ja krenuo igrati magiju busteri su se dijelili isto kao i danas,bilo je totalno predobro zato sto je uvijek bila prejaka ekipa za zezanje a znali su i igrati i to jako dobro,bilo je vise turnira,bilo je manje budala a i oni koje su to bili ova ekipa je spustila na zemlju----->više ljudi,više zarade,više turnira,kvalitetniji turniri


uglavnom ti ljudi su otisli,nisu dosli novi jer ih nitko nije privukao,a one koji su dosli nisu "navukli" na magiju,umjesto njih ostali su sebični debili kao ovih par progejeva sto misle da su bogovi ako znaju dobro igrat,ocito su se promjenile i neke stvari sa "onima gore" pa su odlucili lansirat odjeb magiji i nama svima----->manje ljudi,manje zarade,manje turnira

da sam tek krenuo igrati i da mi preko stola bude lik kao Jerman kontam da se nebi vratio opet,a da sam tek krenuo igrat i da preko stola bude pro kao ShuPac koji isprda prvo sebe pa onda tebe a ako je dobro raspolozen jos i nekoga sa strane vratio bi se sigurnjak..........tak da eto tako ja gledam na to....ima tu jos hrpa stvari al meni je ovo recimo palo na pamet i vjerujem da je i u tome veliki dio problema

pusa
[Vrh] Go down
carnophage
Wizard Mentor
Wizard Mentor
carnophage


Broj postova : 220
Age : 44
Registration date : 28.05.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptypet 22 svi 2009 - 20:42

- bio sam napisao nekakav esej i sve pobrisao, jer mi se ne da uvlačiti u rasprave koje nikuda ne vode
- ono što ću ja pokušati, je, da ću u šestom mjesecu kad nađem vremena odem do Romana i popričam o svemu(o organizaciji turnira, supportu, da li cijena bustera mora ići gore, da li se cijena bustera može snižavati par mjeseci nakon izlaska edicije, problemu prostora za veće turnire i tako to)
- u svakom slučaju založit ću se za magic ekipu, predložiti na jesen organizaciju kakvog većeg turnira s Trnskilike nagradama u Zagrebu i sl., te ga nažicati fnm finkse za svoje bw tokene
- vaše prijedloge i mišljenja će mi prenijeti Franjo nakon turnira gradova
- mislim i da ljude iz LMinfa uopće ne bi trebalo upučivati na ovu raspravu, jer ih dosta postova može navesti da nas sve steraju u cvijet
- Jermane guzico tebe pozivam sljedeći četvrtak na drafto da te malo nasapunamo; ako ne uspijemo dodatni gušt će ti biti moje vajnanje, a ako propadneš svejedno si zabilježiš još jedan top 8 plasman u svoj magic CW
[Vrh] Go down
Jerman_i
Zamjenik kapetana
Zamjenik kapetana
Jerman_i


Broj postova : 535
Age : 37
Location : zagreb
Registration date : 28.05.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptysub 23 svi 2009 - 10:12

FetBoj je napisao/la:

da sam tek krenuo igrati i da mi preko stola bude lik kao Jerman kontam da se nebi vratio opet
Naravno da nebi kad bi izdonkao ko svinja.
A stari Ilko se nasao pricat o vajnanju, mislism da je svaki kometar suvisan jocolor
[Vrh] Go down
carnophage
Wizard Mentor
Wizard Mentor
carnophage


Broj postova : 220
Age : 44
Registration date : 28.05.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptysub 23 svi 2009 - 13:19

Jermani pročitaj malo bolje što sam napisao i prijavi se za draft
[Vrh] Go down
[spike_6]-[QLC]
JA SAM BOG ZA VAS!
JA SAM BOG ZA VAS!
[spike_6]-[QLC]


Broj postova : 206
Age : 39
Location : Organiziram špicu ofc
Registration date : 28.05.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptysub 23 svi 2009 - 13:21

dakle...

casual turniri =/= pro turniri

nerazumijem kako to ljudima nije jasno, znaci ako dodjem na FNM ili stagod tog tipa nema smisla ocekivati box za prvo mjesto ili stagod

ako dodjem na ptq/gpt/turnir "proova" onda se ocekuju i prilagodene nagrade

to sto ima manjka high level turnira je nesto sasvim drugo

i da...moj tata je jaci od tvog
[Vrh] Go down
Havoc
Wizard Mentor
Wizard Mentor
Havoc


Broj postova : 234
Age : 43
Registration date : 30.05.2007

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptysub 23 svi 2009 - 14:32

Evo i službenog priopćenja od međunarodnog majstora Ivana Lendvaja


Draga nestašna djeco, evo da vam čiko nešta kaže. Kao prvo
nisam registriran na forumu, jer se uglavnom blebeće i vrijeđa na
daljinu, a ja pripadam malo starijoj generaciji i volim se s čovjekom
gledati u oči kada razgovaramo, bez obzira čemu se radi.

Povod da se oglasim je ovo besprizorno napljuvavanje i
prepucavanje, a jučer je mladić pod imenom THORUS usputno spomenuo i
mene; citiram: " Pa tko dolazi na turnire da bi izgubio! Mislim da nema
takvog, zapravo dobro osim Lendvaja Wink njemu se treba samo zabraniti pit' Smile ".
Pa da krenem doslovce ispočetka.
Počeo sam igrati 2004.g. i već tada je u magicu bila usrana situacija:
Na prvom turniru koji sam "pokušao" odigrati izgubio sam prvi
krug, jer sam igrao sa nedozvoljenim kartama, a kada sam otišao po
karte i vratio se sa malim zakašnjenjem Deneš me je ekspresno
diskvalificirao. Naravno, nepotrebno je i govoriti da se nitko nije ni
potrudio razbistriti mi pravila, a kamoli finese, pa je bilo komično
što sam recimo bio uvjeren da npr. "attacks each turn if able" znači da
mora i može napadati i u protivničkom krugu...

Tada se počeo igrati afiniti, pa se događalo da igram slivere,
2-3 klinca neke papazjanije, a svi ostali afiniti i da me peglaju kao
budalu što je bilo vrlo stimulativno za nove igrače.
Na prvim kvalifikacijama za nationalse 2005. nakon 3 pobjede i
2 drawa bio sam uvjeren da sam kvalificiran, te sam otišao sa Momom
legendom u Uskoke na pivo (što se pretvorilo, naravno, u 4-5 rundi) i
pri povratku sam već luzao 0-1 i na prijedlog za draw koji je mojem
protivniku bio dovoljan, kao i meni doživio nemalo iznenađenje da se
čovjek (zapravo indivdua zvana Delić) usilio i pošto-poto odlučio me
samljeti (jer je on naravno PRO) sa tooth-and-nailom protiv mojih
sklepanih UB pacova. Imao je pomoć trojice savjetnika (samozvanih PRO-ova)
koji su zajedno s njim kao na testanju igrali protiv mene, što naravno
"judgea dreada" nije previše tangiralo. I da, otišao sam na te natse, i
da - bar četvrtina igračke poplacije je imala priliku okusiti ljekovitu
medicinu raznih vrsta vatrene vode iz mog gepeka.

Mogao bih nabrojiti još silesiju takvih tragikomičnih
situacija, ali ništa od toga me nije spriječilo da se nastavim baviti
magicom tj. hoću ti reći sine Jermane ( iliti Vaše preosveštenstvo
protojereju i stavrofore prizrensko-pećke patrijaršije, arhmandrite sa
Svete Gore Atosa i da ne nabrajam sve titule, jer bi dugo trajalo) što
misliš kako bi izgledao magic da ga igraju samo posvećeni
naci-übermenschovi, a mi neprosvjećena
sitnež iz staleža nedodirljivih da sam ponizno spuštamo pogled kad
pored nas prolete eterom naciPRO-magic-nadljudi. Naravno izgledao bi
kao Njemačka Židovima 1936-45.

I naravno da su FNM-ovi ozbiljni turniri, jer samo treba
pogledati mlađariju kako ozbiljno odigravaju svaku kartu, samo što je
sada tih klinaca sve manje i manje, a ovakvim pristupom ignorancije i
netolerancije neće ih ni biti, pa će vrli ULTRA-PRO-ovi moći u svojoj
kuli bjelokosnoj biti mumuficirani sa dostignutim beskonačnim renkingom
istetoviranim na čelu - koji će fosforecentno bljeskati u tami beskraja
kao jedina svjetla točka u ništavilu.

I naravno da svaki pojedinac za sebe ima pravo pristupiti
magicu količinom ozbiljnosti koja odgovara njegovim mogućnostima i
vremenu. Osobno imam niz drugih zanimacija u životu od nogometa do šaha
koji igram aktivno točno 31 godinu, a da ne govorim o najvažnijoj igri
koja se zove opstanak-borba za egzistenciju, ona je mnogostruko
kompleksnija i od šaha i od magica, jer u njoj

su umjesto figura i karata živi ljudi i tvrtke sa svojim nepredvidljivim abilitijima.
Inače, obavezno sam prisutan na svakom mogućem turniru od
FNM-a i Cube drafta do GP-a, a svaki put mi je glavni cilj da se dobro
zabavim što može potvrditi i naša agro-drink ekipa sa putovanja u
Zagreb, Beč, Novi Sad, Hannover (shvaćaš Matija da ti i ja - freak i
drinker - nismo mogli ići sami u Krakow, jer "bitanga i princeza ne ide
to"). Na već spominjani GP Hannover smo otišli tako da smo jednostavno
sjeli u auto s ciljem da se dobro provedemo (ne odnosi se na Matiju) i
nakon 20-ak sati vožnje totalno iscrpljeni i ispijeni (ne,ne Matija, ne
odnosi se na tebe) još smo testali (s cugom, a ne kartama) do kasno u
noć.

A dokaz sine THORUSE da čika Lendvaj ne ide izgubiti su skalpovi pokojeg Nijemca, Austrijanca, Francuza, a bogami i Finca.
Vjerovatno si stekao utisak o mojoj samodestruktivnosti na
prošlim natsima, kada sam nakon pobjede protiv Suličića pod utjecajem
amalgama ambrozije,žuje i nedajbognikome Vlajine rakije počeo na
draftu sam sebi tući -X/-X što mi se u tom trenutku učinilo veoma
zabavno.

A kao dokaz da maligani ne škode, već obrnuto pogledaj na
youtube-u pod "extended Novi Sad 1/2", pa ćeš vidjeti kako Vlaja u
jednom totalno fluidnom agergatnom stanju tuče Gileta tj. vidjet ćeš
kako Musa dere jarca. Pobjedio bi on i Matiju u finalu, ali Matija je
došao do "win condition" sa 4-5-6 Jelen piva, što je gotovo nemoguće
povjerovati onima koji ga znaju, no imamo materijalne dokaze tj.
fotografije Matije sa bocom u ruci što je priznat ćete veliki napredak
u socijaliziranju jednog freaka. Između ostalog da je Matija u
Hannoveru potegao iz Vlajine boce na kojoj je pisalo "nije orangina" (u Beču je pisalo "nije jamnica") moje intimno uvjerenje je da bi ušao u
drugi dan i da bi se sutradan plasirao u top 8 PTQ Honollulu.

Apropo GP Hannovera mi Gali iz istočnih zaostlih provincija ne
vidjesmo ni jednog PRO-a iz prijestolnice (brate Ferengi Fehire to se
ne odnosi na tebe, jer ti si bečlija) i nakon što smo pomno analizirali
situaciju zaključili smo posipajući se pepelom po glavi da turnir nije
bio dovoljno kompetitivan. Naknadno ćemo uložiti protest organizatorima
zbog srozavanja ugleda GP eventova.


Jedan in memoriam i nekoliko notica za kraj:

In memoriam za najbolje turnire na svijetu koji se održavahu, a
gdje drugdje nego u Donjem Miholjcu u kojem nas vrli domaćini
dočekivahu sa ljutim čobancem ili grahom i pivom i rakijom iz
hladnjaka. Da, predragi u Kristu - blagovasmo ledenu rakiju. Pobogu
gdje ste nestali braćo Jurinjak - hoćem reprint, hoćemo resurrection.


Svima koji se međusobno nadrkavaju putem foruma, ako već
trebate neprijatelja nemojte ga proizvoditi unutar magic zajednice, već
ako već morate negdje iskaljivati svoje komplekse nađite ga negdje
dalje. Evo preporuka uz jednu kratku crticu tko bi taj Pedro mogao
biti; Godinama sam prolazio pored legendarnog vodotornja u Vukovaru i
jedan dan sam slučajno parkirao odmah do njega i slučajno pročitao na
unutrašnjem zidu ispisani grafit. Ja koji sam pročitao na tisuće knjiga
od beletristike do Biblije, Veda i Kurana doživio sam trenutačno
prosvijetljenje i ostao zgranut jednostavnošću i genijalnošću poruke
koja zaslužuje da njen nepozati autor makar bio inače i nepismen, makar
jedino to bilo što je uopće u životu napisao - dobije nagradu " BOOKER
OF BOOKERS". Da, djeco - na zidu piše:


SVI SKUPA PROTIV MUPA

I na kraju Matija naravno ovo gore napisano je bio red šale i
red šege, jer otkad si stidljivo prvi guc brlje stavio na jezik smatram
te punopravnim članom naše istočne ortodoksne magic crkve. I ne samo
to, smatram te jedinim pravim potencijalnim PRO igračem u ovakvoj
svijetloj budućnosti hrvatskog magica (nek oproste Grga i Cividini),
jer molim neka istupi onaj koji je imao bolji rezultat od polufinala GP Beča i to u hrvatskom dresu.
Tvoje mjesto suvozača u mom autu je uvijek neupitno, te se nadam da ću
tako do kraja života nekako uspjeti okajati svoje grijehe za Krakow.
Znači kada budemo išli u Prag na GP ti ćeš moći činiti sve one lijepe
stvari koje rade suvozačice, ali samo kad Kuka preuzme volan. Ukoliko
dopustiš da ti ja budem manager pripremit ću ti blagotvorni koktel po
vlastitoj recepturi i onda ti osvajanje GP Praga ne gine. Poslije
toga već u Rimu ima svi da drhte kad budeš dolazio, te pretpostavljam
da će Shuhei pustiti u gaće, Saito dropati, a Luis D.(bembeli)
Scott-Vargas se izvući - naravno na svinjsku gripu.


Howgh.

/END

Par ispravaka:

-Brat Fehir je iz Virovitice
-Na boci od orangine je pisalo 'GP Hanoverovača'
[Vrh] Go down
svup91
Apprentice Mage
Apprentice Mage



Broj postova : 39
Location : Srbija
Registration date : 05.05.2009

Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Emptysub 23 svi 2009 - 14:49

Jel mogu i ja u prag s vama?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Promjena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Promjena   Promjena - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Promjena
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CRO MtG Forum :: Magic: the Gathering :: Magic Razno-
Forum(o)Bir: